Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogrzewanie podłogowe w garażu


Ragetl

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 131
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Takie zjawisko jest znane od pokoleń...

Już nasi dziadowie budowali piwnice ziemne ( dość często można je spotkać na wioskach nawet obecnie...) ,a także robiono kopce ziemne do przechowywania płodów rolnych...

jasne, ze znane, ale..... piwnica jest pod poziomem gruntu1,5-2m, nie nad, kopiec ziemny tez nie jest nad powierzchnia gruntu, tylko ok 1m pod poziomem gruntu(dno tego kopca), także przykład zjawiska do garażu który jest na równo lub lekko ponad gruntem-nie trafiony.

 

No widzisz, a ja jakoś nie zajarzyłamhttp://forum.muratordom.pl/images/smilies/rolleyes-2.gif

Poza tym wydawało mi się, że piwnica utrzymuje temperaturę bo jest głęboka, sporo poniżej gruntu.

Widać fizyka nie jest moją najmocniejszą stroną ale przecież wcale nie musi być http://forum.muratordom.pl/images/smilies/rolleyes-2.gif

franka16, dobrze Ci się wydawało i trzymaj sie tego co Ci sie wydawało, bo taka jest prawda tego zjawiska fizycznego :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest 10cm xps na fundamencie, 15cm grafitu na ścianach, 3m brama, dwa okna . Wewnątrz 10cm grafitu na ścianie łączącej z domem, ciepłe przeciw pożarowe drzwi, ok18cm wełny w stropie + 5cm styro na stropie. Wczoraj na zew -6, wieczorem w garażu +10. Garaz 35m2. Brak izolacji w gruncie.

 

No nie kolego nie masz 10C w garażu od gruntu ( chyba że pobudowałeś się na ciepłych źródłach ) - nie wierzysz zmierz temperaturę podłogi w garażu .

Ps. grzejesz stratami z domu ( garaż masz całkowicie odizolowany od domu ?? , nie masz żadnych źródeł ciepła w garażu ? ) .

surgi22, zgadzam sie z Tobą w 100%, nie ma takiej możliwości aby nagrzać od gruntu w zimę do takiej temperatury.

Pisałem już, że w największe mrozy spada do 4 ale w plusie :)
bo wiecej tego ciepła pochodzacego z domu jest pochłaniane przez zimniejszy grunt. Ciekawi mnie jaka by była ta temperatura gdyby na dworzu było -10st.C przez np. miesiąc, a nie 2-7dni? Pytanie retoryczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego o niczym ? Sprawa jest stosunkowo prosta.

1.Wystarcza Ci aby w garażu nie było poniżej O to izolujesz fundament ścian garażowych nie izolujesz posadzki ( jak nie chcesz dużych strat to izolujesz ściany garażu od domu ) i jest OK.

2. Chcesz mieć komfort i rano suchutkie ciepłe autko ( i lub komfortowe miejsce do podłubania ) to izolujesz podłogę, dajesz OP lub grzejnik - i masz ile chcesz .

 

Ten komentarz powinien wystarczyć i zamknąć cały temat. Wszystko zależy od naszych upodobań, oczekiwań, przyzwyczajeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo wiecej tego ciepła pochodzacego z domu jest pochłaniane przez zimniejszy grunt. Ciekawi mnie jaka by była ta temperatura gdyby na dworzu było -10st.C przez np. miesiąc, a nie 2-7dni? Pytanie retoryczne.

 

Jakiś miesiąc temu mieliśmy poniżej -10 (nocami nawet -19) przez ok 2 tygodnie. Temp w garażu jak juz pisałem +4 :p Jak ktoś chce dać zarobić instalatorom i płacić za dodatnia temp w garażu - proszę bardzo...kto bogatemu zabroni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne, ze znane, ale..... piwnica jest pod poziomem gruntu1,5-2m, nie nad, kopiec ziemny tez nie jest nad powierzchnia gruntu, tylko ok 1m pod poziomem gruntu(dno tego kopca), także przykład zjawiska do garażu który jest na równo lub lekko ponad gruntem-nie trafiony.

 

franka16, dobrze Ci się wydawało i trzymaj sie tego co Ci sie wydawało, bo taka jest prawda tego zjawiska fizycznego :)

 

Zapomniałem że garaż ma własne prawa fizyki...

 

 

Jak zwykle...

Kilka stron o goownie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiemy..., Wiemy...

 

Każdy garaż bez ocieplenia na gruncie posiada własną energię która pozwala mu na utrzymanie w nim temperatury wyższej niż otaczający go grunt...

Błazenada aż miło...

o czym Ty piszesz? może poczytaj jeszcze raz ten temat i postaraj się zrozumieć? Wiesz oprócz tego co na pisałem w poście #71 warto sie zastanowić i wiedzieć co się pisze, a nie pisać co się wie.

Weź ogarnij się i poczytaj ze zrozumieniem moje wypowiedzi. Podpowiem aby Ci było łatwiej: nigdzie nie napisałem, że garaż bez ocieplenia posiada własna energię. Postaraj sie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie podłogówka w garażu to nie jest dobry pomysł. izolacja od gruntu sprawi, że trzeba będzie grzać, żeby nic nie zamarzło. podłogówka ma ogromną bezwładność, a do tego dochodzą wychłodzone ściany garażu - szybkie podniesienie temperatury nie będzie łatwe. a jak się podniesie to potem zostanie na długo, co nie jest ekonomiczne. u siebie w garażu i pomieszczeniach gospodarczych nie mam izolacji pod podłogą. w garażu bywało poniżej 0 przy bramie garażowej (ale to prawie garaż wolnostojący, bez mostka do domu, z tarasem nad garażem, całkowicie odizolowany od domu). w pomieszczeniach gospodarczych najmniej 6 stopni. jak muszę tam przebywać (dwa razy w ciągu zimy się zdarzyło), to odpalam farelkę - w pomieszczeniu gospodarczym po 5 min. jest ciepło, w garażu uczciwie przyznaję, że musiałbym odpalić dwie takie (większa powierzchnia i niższa temperatura startowa), ale tam nic w zimie nie robię, więc mi niepotrzebne. w każdym razie takie rozwiązanie (brak izolacji pod podłogą + szybkie ogrzewanie nadmuchowe) uważam za najlepsze w pomieszczeniu, gdzie się nie przebywa na stałe i na stałe nie utrzymuje się wysokich temperatur.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ciebie imrahil OP w garażu nie jest dobrym pomysłem ale dla mnie i dla innych jest. Tobie wystarcza kilka stopni na plusie i poniżej O przy bramie - OK, dla mnie to nieakceptowalne - w zimie nie spada poniżej 14-15C ( i nie płacę za to tysięcy PLN ). Nikt nie ma monopolu na idealne dla wszystkich rozwiązanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakby zrobić wylot z reku do garażu? Zawsze to jakiś zysk.

 

Teraz mam wylot z reku ale mam jescze GGWC i temperatura wywalana to mniej więcej taka jak aktualnie panuje w garażu. Jednak będę to przerabiał na wiosnę albo wyrzutnia na zewnątrz lub cześć powietrza Z za GGWC ale przed reku do garażu. Trochę za duża wilgoć w miejscu łączenia segmentów bram jest przekroczony punkt Rosy.

Jeśli nie masz GWC to będziesz walił do garażu niewiele więcej niż masz na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...