Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wymiana kominka


Jacek K1719515970

Recommended Posts

Dzień dobry wszystkich

Całe szczęście ,ze trafiłem na to forum.Do tej pory myślałem ,że mam poprawnie zbudowany kominek.

Przerabiany był 3 razy .Pierwszy raz zbudował kominiarz.Gdyby nie było mnie w domu, chałupa poszła by z dymem.

Zabrakło mu elementu do podłączenia rury stalowej wylotowej z kominka z kominem, to dorobił sobie z blachy ocynkowanej.

Owinął wełną , a to wszystko 4 cm od drewnianej belki dachowej. O drugim nawet nie wspomnę. Trzeci- zdun zrobił obudowę z karton gipsu i wełny.

Doprowadził też powietrze z zewnatrz bez możliwości jakiejkolwiek regulacji.Ostatnia przeróbka miała na celu dostawienie wymiennika w celu zagrzania

CO i CWU. Generalnie nie spełniło swojej funkcji.

Potrzebuję kominek z płaszczem wodnym.Dom około 135 metrów, bez podłogówki.Zbiornik CWU 200 l, solary i piec gazowy kondensacyjny.

Podoba mi się Unico Nemo 2B TopEco, ale boję się ,ze będzie za mocny.Na upartego , mogę założyć grzejniki w garażu.Nie mam możliwości dostawienia zbiornika buforowego. Palę około 5 dni w tyg.

Proszę o poradę

 

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za te przeróbki zapłaciłeś pewnie tyle, że miałbyś z tego porządny kominek i jeszcze w kieszeni być Ci par groszy zostało. Ten co robił Ci obudowę z wełny i kartongipsu to źle go nazwałeś pisząc, że to zdun. Taki gość koło zduna nawet nie siedział.

 

Jak dla mnie to powinieneś wszystko rozwalić, wziąć prawdziwego zduna i zrobić od podstaw. Ale będzie to sporo kosztować. Jak na tym etapie dalej będziesz oszczędzał to nigdy nie zrobisz dobrego kominka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Zapomniałem wziąć w cudzysłów zduna. Zamierzam zrobić wszystko od nowa , stąd moja prośba o pomoc.

 

jeśli chcesz kominek z PW do grzania 5 dni wtyg to szykuj na sam wkład od kilkunastu tysięscy na sam wkład i z 7000zł na resztę osprzętu do tego .

 

Ciekawą alternatywą będzie palenisko zduńskie z nasadą wodną. koszty podobne ale efekt spalania lepszy.

 

Niestety oszczędzanie będzie pozorne ,dlatego lepiej powierzyć to sprawdzonym fachowcom ,którzy swoje muszą dostać za robotę.

 

Ponizęj 20.000zł raczej się nie uda. a bez bufora to wiążesz sobie ręce .

Alternatywa to palenisko bez wody ze sporą masą akumulacyjną, pytanie czy podłoga to wytrzyma ....... Niestety CWU tym nie zagrzejesz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doprowadził też powietrze z zewnatrz bez możliwości jakiejkolwiek regulacji.Ostatnia przeróbka miała na celu dostawienie wymiennika w celu zagrzania

CO i CWU. Generalnie nie spełniło swojej funkcji.

Potrzebuję kominek z płaszczem wodnym.Dom około 135 metrów, bez podłogówki.Zbiornik CWU 200 l, solary i piec gazowy kondensacyjny.

Podoba mi się Unico Nemo 2B TopEco, ale boję się ,ze będzie za mocny.Na upartego , mogę założyć grzejniki w garażu.Nie mam możliwości dostawienia zbiornika buforowego. Palę około 5 dni w tyg.

Proszę o poradę

 

Dolot powietrza z zewnątrz nie musi mieć regulacji.

Zamontowałeś piec gazowy kondesacyjny, zbiornik cwu, solary a chcesz grzać w kominku ? To jakaś nowa technologia ? Na upartego pozostają jeszcze wiatraki, panele fotowoltaiczne i pompy ciepła :p

 

Jaki jest koszt opału, który spalasz w ciągu miesiąca ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolot powietrza z zewnątrz nie musi mieć regulacji.

Zamontowałeś piec gazowy kondesacyjny, zbiornik cwu, solary a chcesz grzać w kominku ? To jakaś nowa technologia ? Na upartego pozostają jeszcze wiatraki, panele fotowoltaiczne i pompy ciepła :p

 

Jaki jest koszt opału, który spalasz w ciągu miesiąca ?

 

Jeżeli kominek ma przylącze do powietrza zewnętrznego , to pewnie nie musi.Mój takiego nie ma i jak nie palę to wieje mi zimnym powietrzem.

Mozesz rozwinąć myśl w czym ci przeszkadza kominek w mojej instalacji? Lubię palić w kominku , a przy okazji mam jakąś alternatywę jak mi piec gazowy

odmówi posłuszeństwa , czy ktoś zakreci kurek z gazem.

Nie wiem jaki jest koszt spalania w ciągu miesiaca. Nie liczyłem pewnie porównywlne z gazem w tym układzie który mam w tej chwili.

Na starosć będę miał 600 zł emerytury także, to może i dobry pomysł z wiatrakami panelami i pompą ciepła :p

Edytowane przez Jacek K*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Całe szczęście ,ze trafiłem na to forum.

Samo trafienie może się do niczego nie przydać, musisz sporo poczytać , a pozniej napisz temat w stylu czy dobry plan sobie wymyśliłeś.

Potrzebuję kominek z płaszczem wodnym.

Kup markowy i najlepiej z długą gwarancją jak często palisz(a nie wędzisz )

Nie mam możliwości dostawienia zbiornika buforowego. Palę około 5 dni w tyg.

Proszę o poradę

Jeśli masz alternatywę gazu to faktycznie go nie potrzebujesz . Na mrozne noce gaz ogarnie temat .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...