Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

obliczanie instalacji rekuperatora


Recommended Posts

Witam wszystkich. Jestem nowy na forum i szukam pomocy kogoś z pojęciem. Jeśli temat był już poruszony to prosze o link bo sam sie nie doszukałem tego co mnie interesuje....

A mianowicie chodzi mi o instalacje nawiewno/wywiewną rekuperatora. Jestem na etapie budowy domku i że tak powiem mam jeszcze szanse uzbroić parter w instalacje przed wylewkami. Zasięgnąłem info jak to działa i wg co wchodzi w skład instalacji, zaprosiłem typków na wycene i.... zwątpiłem bo koszta tej instalacji są ogromne :( pomyślałem że może by tak samemu w końcu to kilka węży i skrzynki tylko że te skrzynki mnie trzymają...

jak dobrać ilość nitek do skrzynki bo są na 1,2,3,4 co to wg za różnica??? czy to sie dobiera do kubatury pomieszczenia czy jakoś liczy pod reku czy jeszcze coś innego.... prosiłbym o wzór jakiś albo wskazówki jak to ogarnąć bo jedno co wiem to to że jak wstawie sobie te instalacje na "pałe" to nie będe zadowolony z efektu i wtopie kase a przede wszystkim nie bedzie to działać ....:(

 

dodam że na parterze będe miał 3 nawiewy (salon, jadalnia, sypialnia) i 3 wywiewy (łazienka,kuchnia, spiżarka)

rury karbowane fi75

wyjścia pod anemostaty fi125

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...