Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piec gazowy TERMET czywarto?


Bard13

Recommended Posts

Wiem, ze temat zapewne był wałkowany, jednakże przez SZUKAJ i GOOGLE nie znalazłem nic na temat jakości.

 

Będziemy zakopywać zbiornik Orlenu na P-B i zastanawiamy się nad wyborem pieca.

 

handlowiec Orlengazu powiedział, ze widział wnętrze i Vaillanta i Termetu i nie widział różnicy, a nawet że oba są takie same.

Termet podoba nam się cenowo i patriotycznie (jak by nie patrzeć rodzima firma)

Ale czy naprawdę warto mieć TERMET-a?

W Polsce króluje Vaillant i Veissman, dzieląc resztę z Junkersem.

Ale czy rodzime naprawdę jest gorsze?

Czy ktoś może podać jakieś obiektywne za i przeciw w stosunku do TERMETa?

 

ZA odpowiedzi inne niż „użyj szukaj” z góry dziękuję.

Odwdzięczymy się w naturze. Np. ziemniakami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 121
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

handlowiec Orlengazu powiedział, ze widział wnętrze i Vaillanta i Termetu i nie widział różnicy, a nawet że oba są takie same.

 

Żarty sobie robi ten handlowiec. To tak jakby porównać telewizor np. Trilux i Panasonic czy też są takie same? :lol: :lol:

 

Napisz cos konkretniej jakie sa róznice i co przemawia na kozysc jednego a co nie posiada drugie. Wielu sprzedawców porównuje piece w stylu jeden to Polonez drugi to Mercedes. I chyba na tym konczy sie ich wiedza na wyzej wymieniony temat. A diabel tkwi w szczegolach http://www.republika.pl/net4u/images/ogien.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Termeta UniCo 6,6- 22 Kw z zasobnikiem 120l.

 

Polecam

 

Za gaz - kuchenka gazowa do gotowania i ciepła woda uzytkowa dla 4 osob płace srednio miesiecznie 65 złotych.

 

Jaka jest roznica miedzy Termetem a innymi kotlami? Moim zdaniem jedynie w cenie zakupu - Termet jest tanszy oraz kosztach eksploatacji - Termet tez jest tanszy.

 

Kazdy kociol tak samo dostarcza nam ciepłą wode.

Moi rodzice mają oryginalnego żeliwnego, stojącego Junkersa. Rozni on sie tym od Termetu, że kosztował 3 lata temu ponad 12 tys złotych, wizyta serwisanta to 100 zł za przyjazd.

 

Termet pracuje ciszej od tego Junkersa.

 

Innych roznic nie widze. Ciepła woda leci z kranu, grzejniki w obu przypadkach tez są ciepłe.

 

Inne argumenty - to chyba tylko reklama i nieuzasadnione twierdzenia instalatorow o domniemanej wyzszosci drogich kotlow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze temat zapewne był wałkowany, jednakże przez SZUKAJ i GOOGLE nie znalazłem nic na temat jakości.

 

Po prostu przeczytaj cały ten wątek

 

http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=23115&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=&sid=3b2b3e0fe1947e6af37fd4f1fe10c66b

 

Dzięki za linka i w 85% skłaniam się na Termeta.

Pozostałe 15% zostawiam na nagłe i niespodziewane info.

Nie mniej czekam na inne opinie.

Zwłaszcza złe. Ale z konkretami.

Bo w cytowanym wątku było sporo filozofii z cyklu: "A telewizor masz polski czy nie"

jeśli Termet jest do luftu albo w czymś gorszy. To proszę o konkret.

Będziemy wdzięczni za rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłem:

Nie mniej czekam na inne opinie.

Zwłaszcza złe. Ale z konkretami.

Bo w cytowanym wątku było sporo filozofii z cyklu: "A telewizor masz polski czy nie"

jeśli Termet jest do luftu albo w czymś gorszy. To proszę o konkret.

Będziemy wdzięczni za rady

 

A otrzymałem:

Są ludzie zadowoleni z poloneza. NAPRAWDĘ ! Ale nie znam nikogo kto kupuje drugiego.

 

FIlozofia czy konkret?

Wybór należy do CIebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wypowiedzi Michalka jest konkret, inaczej wygląda dochod z marzy ze sprzedaży kotla za 3 tys, a inaczej za 10 tys. zl. Wielu dalo sie przekonac handlowcom, o posiadaniu jakoby mercedesa w kotlowni. Tak tez przekonują handlowcy, brak jakiegokolwiek obiektywizmu w porownaniach, gra na emocjach.

 

Ciepła woda jest tylko ciepłą wodą, ale trzeba dorobic historie, aby sprzedać drozsze urządzenie produkujące tą ciepłą wodę; ma to byc jakoby lepsze urządzenie. Sprzedawcy i instalatorzy nie rozwijają jednak wątku w czym to drozsze urządzenie ma byc lepsze od tanszego. Wg sprzedawców drozsze jest lepsze i juz!

 

Efekt dostrzegalny jest pozniej w nieco bardziej pustej kieszeni. "To kwestia doswiadczenia", moje podpowiada mi, że o finanse wlasne i cudze trzeba dbac, nie przepłacając, gdy nie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...