Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piec gazowy TERMET czywarto?


Bard13

Recommended Posts

Dlaczego Termet ? Hmm... Może od początku.

Jest to nowo wybudowany budynek. Piwnice, parter, piętro, strych. Układ ogrzewania mieszany, podłogówka i grzejniki a do tego wszystkiego kominek z płaszczem wodnym o mocy 12 kW a moc obiegu wodnego to 6 kW. Jak już wyżej pisałem spięte jest to wszystko za pomocą sprzęgła hydraulicznego wraz z zintegrowanym wymiennikiem. Czyli są dwa oddzielne zamknięte obiegi grzewcze. Każdy grzejnik jest wyposażony w automatyczną głowicę na której nastawiamy żądaną temperaturę pomieszczenia. Układ ogrzewania podłogowego na razie nie ma żadnego sterowania i jeżeli mi się uda ustawić odpowiednio przepływy i temperaturę na zaworze mieszającym tak aby osiągnąć pożądaną temperaturę pomieszczeń to będzie pełnia szczęścia i nie będzie żadnej automatyki. Na początek odpaliłem cały układ grzewczy na kominku i zaczęło wszystko pięknie grzać, choć oczywiście nie obyło się podczas testów bez niewielkich modyfikacji ale to już inny temat. Suma sumarum cały układ zaczął funkcjonować zgodnie z moimi założeniami. Cały widz polega na tym aby na sprzęgle była nastawiona temperatura np. 50 stopni Celsjusza. A co je będzie grzać to już dla sprzęgła nie ma kompletnie znaczenia.

I dopiero w tym momencie przyszedł czas na kupno pieca gazowego. Ze względu na budowę mojego układu grzewczego potrzebowałem jak najprostszego kotła gazowego. Przestudiowałem oferty chyba wszystkich dostępnych u nas marek kotłów włącznie z Weishaupt'em.

W końcu wytypowałem trzech producentów:

 

1. Weishaupt

2. Saunier Duval

3. Termet

 

Weishaupt to kocioł, który chciałbym mieć. Niestety cena jak dla mnie zaporowa.

Saunier Duval bardzo "fajne" urządzenie.

Termet, no właśnie dlaczego Termet ?

 

Sterowanie kotła, bardzo proste i intuicyjne - czyli zgodne z moimi założeniami. Nastawiam 50 stopni na piecu i na sprzęgle jest 50 i już.

(Kocioł bardzo stabilnie utrzymuję temperaturę)

"Bebechy" pooglądałem przed zakupem i nie stwierdziłem żadnej fuszery czy partactwa. Powiem szczerze, że droższe "markowe" niektóre kotły były słabiej wykonane.

Cena, zapłaciłem dokładnie 5.470,00 PLN.

Modułowa budowa, co by się nie zepsuło to wszystko jest na "klik" i praktycznie samemu można wymienić.

Dostępność części zamiennych, kupimy w każdym kiosku i w normalnej cenie.

Producent, Polski, tak jestem patriotą.

I dlatego Termet.

A jak się będzie spisywał to zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 121
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

(Takie hobby :wiggle: )

 

Obyś te hobby kultywował tylko w swoim mieszkaniu.

 

Masakra jak ludzie potrafią sobie spieprzyć instalację w nowo budowanym mieszkaniu, kocioł kondensacyjny, wymieszana podłogówka z kaloryferami - do tego kominek z płaszczem a kaloryfery z termostatami - po prostu rewelacja.

50 stopni na kotle kondensacyjnym - ekstra.

Panie "hobby" nie wyregulowałeś jeszcze podłogówki - nie męcz się, bo przy takim układzie i tak tego nie wykonasz bez dodatkowego sterowania, pomyśl logicznie, masz stały parametr na zasilaniu, jak chcesz wpłynąć na zmieniające się warunki zewnętrzne.

 

Sterowanie kotła, bardzo proste i intuicyjne - czyli zgodne z moimi założeniami. Nastawiam 50 stopni na piecu i na sprzęgle jest 50 i już.

(Kocioł bardzo stabilnie utrzymuję temperaturę)

"Bebechy" pooglądałem przed zakupem i nie stwierdziłem żadnej fuszery czy partactwa. Powiem szczerze, że droższe "markowe" niektóre kotły były słabiej wykonane.

Cena, zapłaciłem dokładnie 5.470,00 PLN.

Modułowa budowa, co by się nie zepsuło to wszystko jest na "klik" i praktycznie samemu można wymienić.

Dostępność części zamiennych, kupimy w każdym kiosku i w normalnej cenie.

Producent, Polski, tak jestem patriotą.

I dlatego Termet.

:) :) :) :) :) to mój komentarz do tego bajkopisarstwa

p.s. wypadałoby zrobić porządek z przewodami, bo taka pajęczyna także dobrze o instalatorze nie świadczy.

Edytowane przez kasprzyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostępność części zamiennych, kupimy w każdym kiosku i w normalnej cenie.

Producent, Polski, tak jestem patriotą.

I dlatego Termet.

A jak się będzie spisywał to zobaczymy.

 

 

Użytkuję dwa piece marki Termet , zapewniam publicznie że trzeciego tej marki nigdy nie kupię ! Znowu serwis zarobiła , tym razem ponownie wentylator który wytrzymał ROK !!! Jeden rok !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały widz polega na tym aby na sprzęgle była nastawiona temperatura np. 50 stopni Celsjusza. A co je będzie grzać to już dla sprzęgła nie ma kompletnie znaczenia.(...)Sterowanie kotła, bardzo proste i intuicyjne - czyli zgodne z moimi założeniami. Nastawiam 50 stopni na piecu i na sprzęgle jest 50 i już.

Właśnie cały widz polega na tym, żeby utrzymywać jak najniższą temperaturę. Im niższą temperaturę utrzymamy, tym większą sprawność będzie osiągał kocioł. Do tego potrzebny jest czujnik temperatury wody w sprzęgle, a tego niestety Termet nie oferuje.

Do prostych instalacji z samymi grzejnikami mogę z czystym sumieniem dać Termeta, to bardziej rozbudowanych niestety nie. Do tego dochodzi idiotyczna polityka ze sterownikami, gdzie do najnowszych kotłów (gold plus) nie da rady podpiąć regulatora mądrzejszego niż włącz/wyłącz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz rozwinąć proszę? Rozumiem, że piec współrpacuje z termostatem, więc czego brakuje dokładnie co jest w konkurencji?

 

Możliwości zmiany temperatury CO, temperatury CWU, dodania wpływu pomieszczenia na temperaturę zasilania, krzywych grzewczych, modyfikacji ustawień kotła itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Junkers / Buderus / Vaillant / Ariston - te znam i wiem, że chętnie współpracują ze sprzęgłami.

Dlatego, że skoro kocioł może utrzymywać np. 30'C na sprzęgle w okresach przejściowych, to jest to oszczędniejsze niż stałe 40'C. Ponadto mając całość sterowane z pogodówki, kocioł wie jaka jest temperatura zasilania za sprzęgłem i potrafi dostosować swoją moc do zapotrzebowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
Witam serdecznie. Mam dwufunkcyjnego Minimaxa Termeta juz 18 lat. Przyszedł czas na zmianę, myślę o ponownym kupnie kotła z tej firmy. Z początku miałam jakies problemy z nim, byłam zła, że dałam sie na ten model namówić. Po kilku latach, po kolejnych nieudanych naprawach zmieniłam po prostu serwis. I bingo! Problemem, jak się okazalo nie było urządzenie, a beznadziejny miejscowy serwisant / autoryzowany/ Nowy serwisant naprawił co nalezalo i od tamtej pory ponad 13 lat co dwa lata przyjeżdzal i serwisował. Urządzenie nie nawaliło ani razu. Przyznam, że chyba z racji zaufania do tego czlowieka, który tak solidnie opiekuje się przez tyle lat moim piecem, biorę pod uwagę kolejny zakup z Termeta. Nie zdecydowałam jednak jeszcze, czy na mieszkanie 65 m kw. rzeczywiście potrzebuję drogi kondensat, skoro ten z otwartą komorą sie sprawdzał ? JAk myślicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...