Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piec gazowy TERMET czywarto?


Bard13

Recommended Posts

Myśląc o wyposażaniu domu nie brałem w ogóle pod uwagę polskich producentów, bo nasze firmy nie kojarzyły mi się zbyt high tec a tymczasem przekonała mnie do siebie Thessla Green w obszarach rekuperacji, więc i w temacie pieca gazowego zacząłem szukać rodzimych producentów. Z tego co widzę na rynku trwa chyba tylko Termet, ale zdanie o nim są skrajne. Od zachwytów (dobre podzespoły, cena przyzwoita, jakość bardzo dobra, tani serwis gdyby coś) do ostrej krytyki (głównie awaryjność i zużycie gazu). Czy ktoś z użytkowników lub serwisantów mógłby coś napisać o nowych modelach dwufunkcyjnych Crystal II i Gold? Jak się spisują, niezawodność, łatwość obsługi, ekonomiczność.

 

Ps. Może ktoś rozwinie jaką wartość ma palnik BlueJet wprowadzony w 2016 roku i wykorzystywany w Crystal II? Swoją drogą dziwne, że Gold już BlueJet nie ma a parametry pieca dokładnie te same.

Edytowane przez alter2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 121
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja mam od 17lat Termet Unico i jedyne co przez ten czas się zepsuło to jakiś czujnik za 30zl.. Także ile ludzi tyle opini.

 

To nie kwestia ludzi tylko urządzenia . 17 lat temu produkowano coś innego.

Teraz oceniać można tylko firmę , a nie kocioł . Konstrukcje są optymalizoawane nieustannie .I co chwila mamy w sklepie inny produkt . Nawet pod tą samą nazwą .

Oceń tak samochód .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kocioł Gold + został dodatkowo bardziej wyciszony względem poprzednika - aktualnie hałas na poziomie max 48dB, delikatnie zmieniony wymiennik ciepła i fabrycznie montowany adapter przyłączeniowy 60/100 ot takie różnice.

 

Czyli zmiany niewielkie, zwłaszcza jeśli ktoś nie ma presji na hałas, bo piec będzie wisiał w kotłowni. Jak wygląda zestawienie Gold Plus z nowym Silver? Widzisz gdzieś jakieś konkretne przewagi?

I co to jest ten blue jet? Marketing, czy faktycznie świetny palnik z dużym zakresem modulacji?

Edytowane przez alter2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 2 weeks później...

No to ja jestem winny uzupełnienie:

- zmieniłem serwisanta - jest dużo lepiej ale Termet nie powinien dawać akredytacji byle komu;

- wymieniono na gwarancji wentylator - to on odpowiadał za 13 (tyle wynotowałem w zeszycie od stycznia 2015 do grudnia 2015) wyłączeń kotła z błędem E42

- od czasu wymiany wentylatora błąd E42 pojawił się raz i to poza sezonem grzewczym - czerwiec 2016 r.

 

Dalsze wnioski - póki co w tym sezonie kocioł działa jak powinien. Nie przekreślam negatywnej opinii, bo nie mogę zapomnieć o nękającym problemie E42 i niesumiennych serwisantach - to wszystko Termet jednak firmuje. Gdyby nie to, że trafił mi się egzemplarz z uszkodzonym wentylatorem, co rzutuje na moje doświadczenia z urządzeniem, to kocioł miał jednak dość przystępną cenę.

 

Gdybym kupował jeszcze raz chyba zaryzykowałbym ponownie Termeta, z tym że brałbym jednofunkcyjny z zasobnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 1 month później...
Cały czas jestem przed zakupem pieca. Ktos z użytkowników Termetów mógłby wrzucić parę szczerych słów o tym jak się spisują? Może już macie nowe piece, które zadebiutowały na rynku w tym roku?

 

ogolnie kotły sa skladane z podzespołów innych firm, jeden duzy producent wymienników, pompa grundfosa albo wilo, 2-3 firmy z elektrozaworami gazowymi, do tego kilka czujnikow i rozne automatyki i to jest caly kociol, jeszcze jest naczynie przeponowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie kotły sa skladane z podzespołów innych firm, jeden duzy producent wymienników, pompa grundfosa albo wilo, 2-3 firmy z elektrozaworami gazowymi, do tego kilka czujnikow i rozne automatyki i to jest caly kociol, jeszcze jest naczynie przeponowe

 

Czyli w praktyce wszystko na rynku jest mniej więcej na tym samym poziomie? W takim układzie Termet, na tle zagranicznej konkurencji, wygląda bardzo dobrze cenowo i po co przepłacać za coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tak. Producenci mają różne rozwiązania techniczne, gorsze, lepsze. Niestety wszystko w obecnych czasach sprowadza się do oszczędności i nastawione jest na ilość nie jakość. Marka do której mamy zaufanie, potrafi wypuścić straszny bubel, a taka mniej znana, urządzenie które będzie całkiem dobrze się sprawowało. Kupując dzisiaj nowy produkt, nie wiemy czy tuż po gwarancji się zepsuje (jak już siada w okresie gwarancyjnym kilka razy, to możemy się mentalnie przygotowywać, na późniejsze grube wydatki.) czy pochodzi te 5 lat bezawaryjnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tak. Producenci mają różne rozwiązania techniczne, gorsze, lepsze. Niestety wszystko w obecnych czasach sprowadza się do oszczędności i nastawione jest na ilość nie jakość. Marka do której mamy zaufanie, potrafi wypuścić straszny bubel, a taka mniej znana, urządzenie które będzie całkiem dobrze się sprawowało. Kupując dzisiaj nowy produkt, nie wiemy czy tuż po gwarancji się zepsuje (jak już siada w okresie gwarancyjnym kilka razy, to możemy się mentalnie przygotowywać, na późniejsze grube wydatki.) czy pochodzi te 5 lat bezawaryjnie.

 

Czytam Twój wpis i dochodzę do wniosku, że trudno przewidzieć jak to będzie, żadna firma nie jest gwarancją super jakości i w tym układzie tym bardziej nie ma sensu przepłacać. Nie znalazłem jakiejś większej krytyki Termeta w sieci. Najczęściej pojawiają się wpisy dystrybutorów innych marek, którzy rzucają ogólnikami. Co do użytkowników, nikt specjalnie nie narzeka, jeśli pojawiają się problemy to rozwiązuje je serwis i sieć serwisowa Termetu jest dobrze rozbudowana, co bywa kluczowe. Chyba spróbuję z polską marką. Trzeba wspierać rodzimy przemysł:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne jest zaplecze serwisowe najbliższe Twojego zamieszkania, i tego należałoby się trzymać reszta często to kwestia szczęścia - to samo urządzenie działa bezawaryjnie u jednego klienta, zdarzy się inna osoba która ma z nim ciągłe problemy.

Sam kocioł jest zależny od wielu czynników zewnętrznych, dlatego tak ważne jest prawidłowe wykonanie całej instalacji do której będzie on przyłączony, nie bez znaczenia są późniejsze przeglądy/ czyszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam kocioł Termet Ecocondens Integra II 25 kW. Jest zamontowany w nowym budynku i współpracuje poprzez sprzęgło zintegrowane z wymiennikiem z dość mocno rozbudowaną instalacją CO. (Takie hobby :wiggle: ) Piec pracuje od około miesiąca bez przerwy. Jego głównym zadaniem jest utrzymanie nastawionej temperatury na sprzęgle hydraulicznym i powiem, że mu to nawet bardzo dobrze wychodzi. Posiada bardzo szeroką modulację tak więc palnik się w ogóle nie wyłącza. Pracuje dość cicho, choć to nie ma w moim przypadku znaczenia, ponieważ całość jest w piwnicy. Jak na razie żadnych zastrzeżeń nie mam.

Jeżeli ktoś ma jakieś pytania to chętnie odpowiem jako realny użytkownik tego kotła a jutro postaram się zamieścić kilka zdjęć pieca jak i współpracującej z nim instalacji.

O, mam jedno zdjęcie z kawałkiem kotłowni (kotłownia cały czas w budowie) na którym widać również zasilanie awaryjne.

 

20161221_194613.jpg

Edytowane przez Jurek O
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...