Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zadusić SMOG-a czyli mój uzdatniacz powietrza - filtr do rekuperatora


Recommended Posts

No rzeczywiście, taki gęsty pewnie robi robotę :)

 

Przy okazji, _John, miałeś stycznośc z filtrami NanoWave? Chcę zamówić teraz do siebie F9 nanowave zamiast F8.

Co ciekawe, do tej pory używałem filtry SFM od thesslagreen, ale przesiadłem się na F8 w zamienniku i sprawnośc filtracji była gorsza niż na tamtych po roku użytkowania... Wysłałem zapytanie do SFM o nanowave.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 167
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Filtry NanoWave jak każde inne syntetyczne filtrują bardzo dobrze jak są nowe.

Niestety ich sprawność filtracji leci na pysk z czasem użytkowania.

Jak zmieniasz filtry często to można brać, bo filtry te są tanie.

 

Ja trzymam się filtrów z włókien szklanych bo to sprawdzona od lat technologia

W BITEKO kupisz taki filtr w rozsądnej kwocie (filtry szklane są ok 2x droższe od syntetycznych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem już nanowave więc się przekonam jak długo i jak będą filtrowaly. Marketing twierdzi, że dwukrotnie dłużej niż z włókna szklanego. A jak będzie w praktyce, to się przekonamy. Nie mam jak sprawdzić z czego były oryginalne i zamienne filtry.

No o ciekawe czy przejście na F9 znacząco obnizy pyły za filtrami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 5 months później...

Mam reku 2 lata i szczerze nie czuje smrodku od sasiadow - moze mam szczescie. No ale wiadomo, ze nie tylko smrodek szkodzi czy przeszkadza.

Nie mam zadnych filtrow ponad te w reku. Dotychczas nie widzialem potrzeby, ale ten watek mnie przekonal, ze moze warto.

Na poczatek pytanie: czym mierzycie jakosc powietrza nawiewanego ? (poprosze o jakies linki lub nazwy sprawdzonego sprzetu - no i zeby mnie to nie zabilo finansowo ;)

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam reku 2 lata i szczerze nie czuje smrodku od sasiadow - moze mam szczescie. No ale wiadomo, ze nie tylko smrodek szkodzi czy przeszkadza.

Nie mam zadnych filtrow ponad te w reku. Dotychczas nie widzialem potrzeby, ale ten watek mnie przekonal, ze moze warto.

Na poczatek pytanie: czym mierzycie jakosc powietrza nawiewanego ? (poprosze o jakies linki lub nazwy sprawdzonego sprzetu - no i zeby mnie to nie zabilo finansowo ;)

dzieki

Ja mam inny

https://sensor.community/pl/

ale ten wydaje się ok

http://pokochajczystepowietrze.pl/zbuduj-wlasny-profesjonalny-czujnik-smogu-bbair/

Edytowane przez CityMatic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...