Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wylewka pod kominikiem


remus1108

Recommended Posts

Mógłbym podać kilkanaście adresów , niestety jest ochrona danych osobowych , posiadaczy kominków którzy zgłosili się do nas z pytaniem " Co mam teraz zrobić ?? " Tez ich zapewniano ze styropian wytrzyma....... że nie siadzie.... a siadło.

 

To pokaż kilka zdjęć chociaż.

 

Ciekawe ....

 

Ano widzisz, znów coś nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

https://www2.basf.de/basf2/img/produkte/kunststoffe/styrodur/downloads2/pl/styrodur_3000_cs_flyer_pl.pdf

 

Ciężar kominka konwekcyjnego to ułamek tego co potrafi przenieść ten materiał.

Nawet ciężar piecokominka. Wiesz, ile kPa jest pod nim ?

Lambda dużo lepsza.niż gazobetonu.

Brak podciągania kapilarnego wody (brak koniecznośći stosowania izolacji od fundamentu)

 

Nawet to, co podają producenci EPS 200 wystarcza z nadmiarem pod konwekcyjny wkład.

 

Widać, że chwalisz namiętnie to, co nieswoje. A może masz w tym interesik ?

Nie wnikam w to co wiesz z doświadczenia, ale mógłbyś pisząc popierać swoje zachwyty.

Cytacik ze strony zachwalanego produktu:

"Dop. naprężenia ściskające dla obciążenia

trwałego w ciągu 50 lat i odkształcenia < 2 %"

 

Pięknie, powiedz teraz wszystkim, od kiedy produkowany jest specyfik który zachwalasz ?

 

Drugi cytacik:

"STYRODUR

®

3000 CS

Taka sama wartość lambda dla

wszystkich grubości płyt"

 

Teraz twój ruch.

Opisz też technologię podkładania materiałów ciepłochronnych pod fundamenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pięknie, powiedz teraz wszystkim, od kiedy produkowany jest specyfik który zachwalasz ?

 

.

 

Styrodur od 1964.

Tee akurat płyty, ze stała lambdą, od niedawna, ale przecież można wybrać popularny 3035 CS, który ma lepsze nawet parametry wytrzymałościowe.

Albo XPS innego producenta, bo obciążenia od kominka dla tego materiału to ułamek jego nośności.

 

Ty do izolacji możesz używać np słomy, jej niezaprzeczalnym atutem jest blisko 1000-letnie z nią doświadczenie

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styrodur od 1964.

Tee akurat płyty, ze stała lambdą, od niedawna, ale przecież można wybrać popularny 3035 CS, który ma lepsze nawet parametry wytrzymałościowe.

Albo XPS innego producenta, bo obciążenia od kominka dla tego materiału to ułamek jego nośności.

 

Ty do izolacji możesz używać np słomy, jej niezaprzeczalnym atutem jest blisko 1000-letnie z nią doświadczenie

 

Ty z pewnością jesteś dumny z edytowanego ostatniego zdania. A chodziło o zwyczajna praktykę i jej zastosowanie nie zaś to, by się silić na wiejskie przygaduszki. I pewnie z tego powodu nie opisałeś technologii podkładania materiałów ciepłochronnych pod fundamenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź do mojego dziennika, zakres dat 10/04/13 - 20/04/13 to zobaczysz technologię układania XPS pod fundamentem.

 

Tylko nie rozumiem jak się to ma do tematu wątku ?

Jeśli chcesz się podszkolić, to w dziale "Fundamenty i piwnice" znajdziesz wszystkie, interesujące Cię informacje, oraz zdjęcia.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiamy o materiale pod kominek.

Styrodur spełni swoją funkcję i tyle.

 

Poczytaj jakie książki albo co, bo z twoją wiedzą, którą tu emanujesz, po prostu zawstydzasz. Może popracuj na budowie, o, to byłby dobry temat. Zamiast tyle pisać na forum. Wszak jesteś tu pod tym względem, rekordzistą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj jakie książki albo co, bo z twoją wiedzą, którą tu emanujesz, po prostu zawstydzasz. Może popracuj na budowie, o, to byłby dobry temat. Zamiast tyle pisać na forum. Wszak jesteś tu pod tym względem, rekordzistą.

 

Książki przeczytałem, egzaminy zdałem, na budowie swoje odpracowałem.

Piszę często, bo niestety ignorantów, podobnych do Ciebie pojawia się tu sporo...

 

Wykonaj parę prostych działań, przelicz ile kPa jest pod ta Twoją Blanką, czy w czym tam palisz, a potem sprawdź, jaki materiał dałby radę ją podtrzymać.

Zacznij od EPS 100

:lol:

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Książki przeczytałem, egzaminy zdałem, na budowie swoje odpracowałem.

Piszę często, bo niestety ignorantów, podobnych do Ciebie pojawia się tu sporo...

 

Wykonaj parę prostych działań, przelicz ile kPa jest pod ta Twoją Blanką, czy w czym tam palisz, a potem sprawdź, jaki materiał dałby radę ją podtrzymać.

Zacznij od EPS 100

:lol:

 

Pod wkładem o którym wspomniałeś, jest fundament. Nie wiem jakie egzaminy zdawałeś i kto je akceptował. Na budowwie, widać że piszesz: "odpracowałeś" a to nie jest to samo, co praca na niej. Może już nie wyliczaj swoich zasług, bo przykro to czytać. Tym bardziej przykra jest łatwość twojego opiniowania innych, którzy się tu pojawiają, wobec których, upodabniasz się do zarozumiałego szczyla z papierkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem, że jest fundament, bo od kilku lat biegasz po wątkach tego typu, głosząc, że musi być.

Chyba właśnie tylko dlatego, że Tobie tak zrobili, albo dlatego, że "dziadek tak robił, ojciec tak robił, to i ja tak zrobiłem" :)

 

Nie jesteś za to w stanie podać jednego argumentu, dlaczego NIE MOZNA zastosować tam XPS/EPS200

Nie jesteś w stanie policzyć naprężeń na posadzce pod wkładem i sprawdzić, jak się to ma do wytrzymałości na ściskanie ww materiałów.

No, ale to FM, a nie elektroda....

 

Czy to nie Ty chciałeś XPS na elewacji kleić ?

Pomieszanie z poplątaniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem, że jest fundament, bo od kilku lat biegasz po wątkach tego typu, głosząc, że musi być.

Chyba właśnie tylko dlatego, że Tobie tak zrobili, albo dlatego, że "dziadek tak robił, ojciec tak robił, to i ja tak zrobiłem" :)

 

Nie jesteś za to w stanie podać jednego argumentu, dlaczego NIE MOZNA zastosować tam XPS/EPS200

Nie jesteś w stanie policzyć naprężeń na posadzce pod wkładem i sprawdzić, jak się to ma do wytrzymałości na ściskanie ww materiałów.

No, ale to FM, a nie elektroda....

 

Czy to nie Ty chciałeś XPS na elewacji kleić ?

Pomieszanie z poplątaniem :)

 

Ty nie potrafisz dyskutować, ty musisz postawić na swoim, choćby miała to być najgłupsza głupota. Masz rację, pod fundament mozna położyć wszystko, nawet twój papier egzaminacyjny.

Teraz masz pole do rozpowszechniania bzdur które tak umiłowałeś. Kładź pod fundament co chesz a niedowiarkom przeprowadzaj wyliczenia, że można.

Jesteś wolny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasnne, lepiej propagować wsteczniactwo, bo się nie chciało pomyśleć/przeliczyć podczas budowy.

 

Dokładam wszelkich starań, by prowadzić dyskusję, jednakowoż trudno mi idzie, gdyż nadal:

Nie jesteś za to w stanie podać jednego argumentu, dlaczego NIE MOZNA zastosować tam XPS/EPS200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasnne, lepiej propagować wsteczniactwo, bo się nie chciało pomyśleć/przeliczyć podczas budowy.

 

Dokładam wszelkich starań, by prowadzić dyskusję, jednakowoż trudno mi idzie, gdyż nadal:

 

 

Ty nie rozumiesz nawet swoich "argumentów"; piszę, że można, wszystko co chcesz można włożyć pod fundament. Jednak nie wiesz, bo nie odpowiadasz, tego, po co wkładać materiał ciepłochronny pod fundament ? I nie znaczy to, że nie można. Ale to do ciebie nie dociera. Jak przystało na biurkowego fachowca, jest to zrozumiałe, że nie dociera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty nie rozumiesz nawet swoich "argumentów"; piszę, że można, wszystko co chcesz można włożyć pod fundament. Jednak nie wiesz, bo nie odpowiadasz, tego, po co wkładać materiał ciepłochronny pod fundament ?

 

Po to, po co stosuje się materiały "ciepłochronne" - dla izolacji i ograniczenia ucieczki ciepła.

Dlatego mam styrodur pod całym domem i żadna betonowa jego część nie styka się z gruntem

Na takie pytania nie zwykłem odpowiadać, bo uważam je za retoryczne.

 

A teraz pytanie - po co fundament pod Blanką ?

:lol:

Pod szafą też masz fundament ? Pod akwarium 200l też trzeba projektować fundament, czy może wystarczy typowa posadzka (chudziak - styropian - miksokret) ?

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde to słabo się zabezpieczyłeś. Ja bym na Twoim miejscu zrobił w tym miejscu grubość płyty 100 cm, porządnie zbrojona w kilku warstwach. A tak na tym 0,5 to nie wiadomo co się stanie za 5 lat ;)

 

A tak na poważnie, jeżeli zrobiłeś 0,5 m grubości zbrojonej płyty pod kominkiem to nie dziwię się, że dla Ciebie styropian pod kominkiem to abstrakcja. Następnym razem pogadaj z jakimś konstruktorem to może Cie uświadomi :)

 

w Swojej krótkiej historii budowlańca mam skończony jeden budynek , jestem na etapie kończenia hali i w trakcie budowania biurowca. Może nie są to wieżowce ,ale przekonałem się już co to jest pękający zbrojony beton ,który nie trzymał parametrów.

50cm betonu mam pod kominkiem bo tyle mam pod całym domem ,więc dlaczego akurat pod kominkiem miał bym dać cieniej to nie wiem. A dlaczego 50cm .? po wykonaniu badania geotechnicznego architekt/konstruktor tak wyliczył i tyle jest . Jeśli któryś z Was jest konstruktorem/architektem lub ma inne uprawnienia aby zweryfikować czy mi dobrze to policzyli to mogę podesłać odpowiednie papiery ? Dodam że pod całą płytą fundamentową mam jeszcze wymieniony grunt na wysokość 70cm . Nie wykluczone że jak będę zabudowywał kominek to styropian sie znajdzie pod kominkiem ,ale konstrukcja dalej będzie stać na płycie fundamentowej .Nie rozumiem dlaczego mam wciskać kominek na jastrych skoro można wybrać rozwiązanie które daje 100% pewności że nic nie osiądzie .

 

W swojej pracy zawodowej spotykam się względnie często z pękającymi konstrukacjami z takich materiałów jak stal,stopy aluminium ,carbon ,magnez,tytan i niestety stwierdzam że nawet najlepiej przemyślana konstrukcja odpowienio długo/mocno użytkowana kiedyś się "zmęczy" . oczywiście czas "zmęczenia " dla budynków jest zwykle inny- dłuższy . Wielu moich znajomych,siąsiadów,rodzina na rysy w ścianach macha ręką ,bo skoro przez nie wiatr nie hula to nie ma co panikować , ale znam przypadek że deweloper musiał na gwarancji zrobić tęgi słup przy bloku bo w powstałą rysę można było włożyć palec. Można powiedzieć że jak kominek osiądzie to nic się złego nie stanie , ale tutaj raczej przydały by sie opinie najlepiej potwierdzone fotkami od osób który pracują w branży i nie jedno widzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to, po co stosuje się materiały "ciepłochronne" - dla izolacji i ograniczenia ucieczki ciepła.

Dlatego mam styrodur pod całym domem i żadna betonowa jego część nie styka się z gruntem

Na takie pytania nie zwykłem odpowiadać, bo uważam je za retoryczne.

 

A teraz pytanie - po co fundament pod Blanką ?

:lol:

Pod szafą też masz fundament ? Pod akwarium 200l też trzeba projektować fundament, czy może wystarczy typowa posadzka (chudziak - styropian - miksokret) ?

 

To, że ty masz, nie znaczy, że inni muszą mieć. Popadłeś w paranoję :)

Dlaczego Blanka stoi na fundamencie ? To proste, ale biurkowy fachowiec nie pomyśli. Stoi bo stoi przy kominie a komin posadowiny jest na fundamecie, który ma większą powierzchnię od komina. Proste ? Dla mnie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cozmo

 

Z Twoich postów wynikało, że specjalnie pod kominek dałeś 0,5 metra zbrojonej płyty. Jeśli tak jest pod całym domem i liczył to konstruktor to sprawa jest zupełnie inna. U mnie też wszystko liczył konstruktor i 2 tony kominka stoi na 10 cm styrodurze i 15 cm wylewki z miksokreta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, skoro już nie potrafisz, bez osobistych wycieczek, specjalisto od łopaty, to nie widzę przeszkód, aby zaprojektować fundament niewiele większy, niż wymiar komina,

 

http://brata.pl/akcesoria/cc03.jpg

 

lub mieć komin bez fundamentu, choć to mogłaby być zbyt duża ekstrawagancja dla co poniektórych :)

 

Oczywiście, że nikt nie musi mieć tak jak ja, czy inni.

Można robić kopiuj-wklej rozwiązań z lat 70 ubiegłego wieku i jeszcze brać za to pieniądze.

Tutaj powyższe rozwiązanie w praktyce, nie widzę problemów z zaizolowaniem powierzchni wokół komina, zrobienia posadzki i postawienia wkładu:

http://tombudowa.pl/img/oferta/mieszkaniowe/stan_surowy/13.jpg

 

 

Natomiast z żadnym stopniu nie upoważnia Cię to do latania po wątkach i twierdzenia, że "styropianu pod zabudowę kominka nie stosuje się", jak to od dwóch, czy trzech latach robisz.

Bo:

To, że ty masz, nie znaczy, że inni muszą mieć.
Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...