Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kominek a projekt domu Ajr03b


pershing1899op.pl

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

Mam pytanie na temat kominka w projekcie poniżej

https://www.extradom.pl/projekt-domu-ajr-03-wersja-b-WOJ1015

 

Czy tak usytuowany kominek ze zwykłym wkładem ogrzeje caly dom w jesienne i wiosenne zimniejsze dni? Czy tylko w salonie będzie ciepło a w innych pomieszczeniach zimno? Podstawowe źródło ciepła będzie pewnie gaz.

 

I pytanie o samą budowę takiego kominka wewnętrzno-zewnetrznego. Jakiego kosztu mogę się spodziewać bez wkładu?

Dziękuję za pomoc i odpowiedzi

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za pierwszym razem nie otwierała mi się wizualizacja Twojego domu. teraz widzę, że to fajny projekt...Robiłem piecokominek w podobnym: http://blog.kominki-batura.pl/dom-w-sudetach/ Tyle, że tam komin był tak jak się powinno to budować - w kalenicy.

 

Co do cen...Zakładałem, że za 2000 kupisz tani, byle jaki materiał i sam to zbudujesz. 8000 miało być dla firmy legalnie prowadzącej działalność. Z materiałem (dobrym, jakościowym) i robocizną, wykonaną przez ludzi którym płci się godziwie za pracę, opłacono ZUS, a firma rozliczająca się z fiskusem, a nie po cichu na boczku....

 

Teraz widzę, że obie kwoty są zaniżone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jako może być koszt? A jakbym do tego kominka zamontowal dgp? Zdało by to egzamin? No i czy to opłacalna inwestycja?
Pytanie podobne do tego: "czy małżeństwo to opłacalna inwestycja?" Mam Ci odpowiedzieć?! :D Albo: jaki jest koszt zakupu samochodu? Rusz do jakiegoś salonu kominkowego w pobliżu i pytaj. Kupić zaraz nie musisz....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Nie chce zakładać nowego tematy, więc piszę tutaj. Jak powinno się rozkładać rury od dgp jeżeli strop jest lany? Nie ukrywam, że opcja układania rur przy ścianie i przez to zmniejszanie pomieszczeń przez regipsy średnio mi się podoba... Ma ktoś wiedzę na ten temat jak to najlepiej zrobić na przykładzie projektu powyżej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...