Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zaciek pod czerpnią WM


Recommended Posts

Kłaniam się.

Trochę o podobnych przypadkach szukałem ale nie znalazłem odniesienia do mojego problemu.

Poniżej zdjęcia czerpni na świeżo otynkowanym domu :-(

Oczywiście przed otynkowaniem efekt był podobny jeno mniej zauważalny.

Za czerpnią - dokładnie po drugiej stronie ściany rekuperator (Jangaz 500). Od czerpni do reku rura stalowa owinięta izolacją cieplną.

Nie jestem w stanie określić czy źródło zacieku jest z wewnątrz rury, czy też z zewnątrz - spod izolacji.

Bardzo proszę o sugestie od czego zacząć.

Z góry dziękuję.

 

PS. Na wyrzutni mam taką samą 'kratkę' i tam efekt nie występuje (gdyby np. domniemywać spłukiwanie przez deszcz syfów odłożonych na kratce).

 

IMG_20180415_172230.jpg

IMG_20180415_172239.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem - te kratki to nędza ale nie rozstrząsałem tego podczas kompletowania materiałów i teraz nie mogę na nie patrzeć a i nie wiedziałem że mogą być z nich problemy, wszak to typowe kratki do typowych zastosowań.

A co do solidnych nierdzewnych - można poprosić o jakieś horyzonty, producenta? Tak z doświadczenia?

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie zasadnicze - skąd tam się wzięła woda. Jedyne co mi do głowy przychodzi to zawilgocona izolacja rury, a zawilgotniała bo nie jest szczelna paroizolacja, wilgotniejsze powietrze z wnętrza budynku przenika przez wełnę i wilgoć wykrapla się na rurze po zewnętrznej stronie nasączając wełnę.

Nie za bardzo widzę możliwość, żeby wilgoć mogła się pojawić wewnątrz rury, szczególnie w sezonie zimowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...