Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Przemalować plac zabaw - jaka farba do drewna ?


jacekot

Recommended Posts

Witam

temat może pozornie prosty , ale nie do końca ;-) . Mam drewniany plac zabaw dzieci pomalowany ciemnym lazurem remmersa , ( drabinki , konstrukcje , słupki ... ) . Niestety wygląda to trochę jednolicie i ciemno . W związku z tym że minęły już trzy lata od malowania , wpadłem na pomysł aby przy kolejnej impregnacji niektóre elementy pomalować na jakieś żywe kolory ( czerwony , niebieski , może jakiś jasno szary) . No i okazuje się że to już nie jest takie proste . Byłem w Casto i Leroy , okazało się że nają lakierobejce , bejce , lakiery ale wszystko na surowe drewno ;-( .

Potrzebuje farby do :

- drewna

- na zewnątrz

- najlepiej mocnokryjącej , która zakryje ciemny podkład ( zakładam że trzeba będzie przynajmiej ze dwa dwa razy maznąć)

ktoś ma jakieś doświadczenie ? może coś podpowiedzieć ?

 

pozdrawiam

Jacek

http://www.domkikotwica.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście nie jest to prosta sprawa. Generalnie właśnie do impregnacji jak sama nazwa wskazuje są impregnaty. Ja u siebie malowałem Vidaronem i efekt jest bardzo fajny. Natomiast stalowe konstrukcje, bo na placu zabaw dziecka takie właśnie też są wykorzystałem o ile pamiętam emalię olejno ftalową Supermal. Właśnie bardzo ładnie pokryła, wiadomo dzieciaki biegają to już ten plac zabaw trochę „zjechany” jest. Ale oba produkty oceniam dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...