Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Generalny remont i rozbudowa połówki bliźniaka,


Recommended Posts

Fynstebrety bydziesz mioł ceglane?

Wydaje mi się, że na rysunku elewacji widać parapety ceglane. Będziesz wycinał L-ki ze starych cegieł i przyklejał do styropianu? Pytam, bo bardzo podobają takie parapety i chcę coś podobnego zrobić u siebie.

 

Klinkierowe będą takie coś jak w linku: http://www.klinkier-sklep.pl/parapety-ceramiczne/przysucha-klinkier/rubinowa-czerwien-150x120x15.

Ceglaste mi się podobają ale mojej nie bardzo - a z kobitą ni ma sensu się wadzić :)

 

Kajś były takie powycinane już "L" z cegły, nie wiem, czy nie w Centrum Klinkieru w Katowicach jak coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pomalutku do przodu :)

Próbujemy suszyć, jak na razie z mizernym skutkiem :) W tym tygodniu cel - pomieszczenie techniczne. Trzeba przygotować, żeby można było powiesić kocioł i odpalić podłogówkę.

Wg panów od anhydrytu można odpalać po tygodniu czyli od wczoraj :)

W domu świąteczne porządki zrobione, wstępnie umówiony pan od kafelkowania, pomału przygotowujemy się do stelaży pod skosami i 2 warstwy wełny tylko niech to wszystko przeschnie.

 

Cel na ten rok - przeprowadzka w Czerwcu (to moja wersja) albo w Sierpniu (tu wersja Żony) :)

 

A tak to wszystko mniej więcej wygląda:

 

20190105_094807.jpg 20190105_094838.jpg 20190106_134711.jpg 20190106_134753.jpg 20190106_134851.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

U nas cały czas do przodu :)

90% z zewnątrz i w środku ocieplone. Wykonawca chciałby już zamknąć temat i lecieć na kolejne realizacje ale musimy poczekać. Z zewnątrz przede wszystkim na drzwi, które rodzą się w bólach i trzymamy wszyscy kciuki, żeby były takie jak chcemy :), a w środku… tydzień temu włączyliśmy ogrzewanie (ekipa od Asolta spisała się bardzo dobrze), podłogówka ładnie grzeje i intensywnie suszymy ściany i wylewkę. Po pierwsze za duża wilgotność do układania płyt, a po drugie, przed zamknięciem będziemy wykonywać badanie termowizyjne w celu wykrycia ewentualnych niedociągnięć w środku i na zewnątrz :)

20190209_160643.jpg 20190202_095253-1.jpg 20190202_095338-1.jpg

 

Udało się też w końcu wkopać i podłączyć zbiornik na deszczówkę :)

20190208_165049-1.jpg

 

 

W międzyczasie układają się parapety, podbitki i sprzątamy plac.

@Regius - tak to będzie wyglądać:

20190216_101853-1.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Regius - tak to będzie wyglądać:

[ATTACH=CONFIG]426997[/ATTACH]

 

Dzięki! Wasza inwestycja wygląda super, szczególnie, biorąc pod uwagę stylistykę i lokalizację!

Wasze parapety wyglądają bardzo fajnie i klasycznie.

 

U siebie finalnie chyba zdecyduję się na parapety Elkamino.

 

Mógłbyś zdradzić ile kosztowały Cię tynki (pisałeś w dzienniku o szprycu, więc rozumiem, że masz tradycyjne C-W trójwarstwowe)?

DSC06403 - Kopia.jpg

Edytowane przez Regius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś zdradzić ile kosztowały Cię tynki (pisałeś w dzienniku o szprycu, więc rozumiem, że masz tradycyjne C-W trójwarstwowe)?

 

 

Tynki mamy cementowo wapienne na ścianach + gipsowe na sufitach. Cena za robotę z materiałem wyszła w granicach 40 PLN za m2, ale nie można tego brać za punkt odniesienia. Materiału poszło dużo i stare ściany rzucali na kilka razy bo wyszło w niektórych miejscach 5-7cm tynku nawet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

W domku ciepło, wszystko ładnie schnie, poza kilkoma miejscami ogólnie jest super. Temperatura w środku ok 22C (wygrzewanie posadzki, kocioł leci na 45 non stop, ale nie będę się chwalił rachunkami za pierwszy miesiąc) :) Mam nadzieję, że później będzie już lepiej. Pociesza fakt, że nawet przy uchylonych cały dzień oknach i niedokończonym ociepleniu, przy temperaturze zasilania 30C na kotle na dole jest ok 21C, na górze 1-2C cieplej.

 

Jak to kiedyś pewien Rosjanin powiedział: "kontrola podstawą zaufania" więc pożyczyłem z pracy kamerę termowizyjną i pooglądałem sobie co tam ekipa narobiła. Fotki mało profesjonalne, bo pierwszy raz miałem ustrojstwo w ręce ale wiadomo co najbardziej trzeba poprawić :) Tragedii nie ma i to cieszy. Kolejne testy za kilka dni, jak zostanie poprawione to, co ma być poprawione.

Przydałoby się kilka dni z temperaturami ok 0C :) Ale tak tylko na chwilę.

IR0000453.jpg IR000488.jpg

 

Po za tym pomału lecimy z płytami na poddaszu:

20190304_080158.jpg

 

I z zewnątrz zaczyna to wszystko wyglądać jak dom. Na razie zagruntowane i to tylko częściowo, bo cały czas czekamy na drzwi zewnętrzne, co bardzo ogranicza postęp całości. Ale za to jest ładny cokół z klinkieru i ładne parapety :)

20190304_172944.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Trochę mnie tu nie było :)

Stan na dziś - 13 miesięcy po rozpoczęciu roboty.

Elewacje gotowe w 99% - pozostały tylko jakieś poprawki jeszcze:

[ATTACH=CONFIG]429607[/ATTACH]

 

"Kurnik" z zewnątrz również wygląda już jak powinien:

[ATTACH=CONFIG]429608[/ATTACH]

 

A w środku panowie czyszczą jętki z różnych pozostałości budowlanych, robią jeszcze ostatnie poprawki i będą pomału zbierać zabawki.

Na chwilę obecną tak to wygląda:

[ATTACH=CONFIG]429609[/ATTACH]

 

A tutaj antresola - myślałem, że będzie mniej miejsca, a tu się fajny kącik zrobił. Będzie plac na rowerek treningowy, żeby można było coś popedałować jak na zewnątrz będzie brzydko, jakiś stolik dla dzieciaków, jak znajomi przyjdą, żeby można było sobie posiedzieć. Jak na razie funkcji szczególnej brak :p

[ATTACH=CONFIG]429610[/ATTACH]

 

Z większych problemów - Panowie tak bardzo starali się zabezpieczyć jętki podczas prowadzenia wszelkich prac, że powyłaził na nich taki szary syf. Mówią, że to jakaś sinizna. Jedni, że nie zejdzie i że będzie brzydkie, inni mówią, że trzeba wyczyścić jakimś roztworem chloru i będzie gitara. Optymistycznie wierzę tym od chloru i chciałbym, żeby się nie mylili ;)

Tragedii generalnie nie ma, ale w kilku miejscach jest takie coś:

20190425_171251.jpg

 

 

Plany na najbliższą przyszłość - na dniach ma wpaść kolega zamontować parapety, później w połowie maja zaczyna pan Darek - za pana Darka trzeba trzymać kciuki, bo ma ogarnąć gładzie, pomalować i zrobić kafelki i 2 łazienki :) Idealnie jak się wyrobi do końca czerwca, w lipcu - max na początku sierpnia byłoby super, gdyby udało się zrobić podłogi, meble na wymiar (będzie tego trochę), schody, drzwi wewnętrzne, gniazdka i włączniki (cholera, trochę tego jest), w Sierpniu ostatnie szlify i przeprowadzka.

W międzyczasie szukamy ekipy od kostki i ogrodzenia - też pasowałoby zdążyć przed jesienią, żeby błota do domu z placu nie nosić :)

Edytowane przez koziar2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dawno nie pisałem, ale to przez brak czasu głównie. Etap wykończenia nie przez przypadek tak się nazywa ;) Nawet nie mam czasu na moje rolkowe treningi :(

 

Domek z zewnątrz już skończony. Robimy jeszcze szybki projekt kostki, potwierdzamy szczegóły z wykonawcą i czekamy aż ten zrobi swoją robotę, czyli doprowadzi plac do stanu używalności. Na razie jest tak:

20190622_101549.jpg

 

W środku trochę się dzieje. Wspomniana przeze mnie wcześniej sinizna na drewnie jest do ogarnięcia wspomnianym również chlorem a dokładnie jakimś roztworem podchlorynu sody pomieszanego z jakimiś fosforanami. Nie wiem dokładnie co jest w składzie, ale jak się za dużo nawdycha to jest niedobrze.

A efekt - jak dla mnie bomba. Dla przykładu fota z efektem Before i After - to After jest po jakichś 12 godzinach od zastosowania. Gdyby ktoś szukał to proszę o kontakt, dam namiar na chemię:

20190622_160709.jpg

 

Dodatkowo mamy kafle wszędzie, gdzie mają być i łazienki na gotowo zrobione :)

20190603_180017.jpg

 

Gładzie też są. Nie zrobione przez pana Darka - nikt kciuków nie trzymał. Bo pan Darek się okazało nie miał czasu na moje gładzie.... W trybie awaryjnym znalazłem pana Lucjana. W piątek znalazłem, w sobotę się umówiliśmy na robotę, a we wtorek zaczęli. Było trochę strachu, bo Pan Lucjan z Internetu i pierwszy raz chłopa na oczy widziałem, ale gładzie zrobił pierwsza klasa. Jeszcze trochę poprawek przed malowaniem i malujemy gdzieś ok 10 lipca :) Nawet dobrze wyszło, bo gładzie i łazienki robiły się w tym samym czasie, więc czasowo kilka tygodniu na plus, a na czasie ostatnio nam trochę zależy.

 

A dzisiaj lica z cegły rozbiórkowej ze starego domu wróciły prawie na swoje miejsce :) A dokładnie na ścianie obok schodów. Panowie od 7 do 22 ogarnęli temat. Efekt? Jak dla mnie zajebiście :) Z resztą oceńcie sami :)

20190622_222143.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Pomału się wykańczamy :)

Jeszcze tylko schody, kuchnia i drzwi wewnętrzne i do 15.08 przeprowadzka :)

 

Schody się właśnie robią, drzwi pod koniec tygodnia, a kuchnia na początku przyszłego :)

Plac umówiony wstępnie, jest szansa na przygotowanie wszystkiego jeszcze w sierpniu, żeby można było w miarę suchą nogą do domu wchodzić i piachu na nową podłogę nie nosić :)

 

W międzyczasie wypiaskowaliśmy cegłę - efekt przeszedł oczekiwania, żadne szlifowania, mycia, chemia nie zastąpi porządnego piaskowania. Było trochę syfu, ale to już przeszłość i tylko podziwiamy efekty :)

 

Do efektu "WOW" jeszcze kilka dni, ale już nam się bardzo podoba ;)))

 

Kilka fotek:

20190722_180612.jpg 20190722_180749.jpg 20190722_180750.jpg 20190722_180851.jpg 20190722_182443.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cegłą to jest jeden z kilku elementów, który wyszedł na 110%. Szczególnie efekt po piaskowaniu. Bałem się tego jak cholera, bo było robione już po gładziach i rzeczywiście syf był wszędzie, ale dla efektu warto było zagryźć zęby i posprzątać przez parę godzin ;)

 

Odnośnie schodów - wygląda to tak:

68517198_451600045694018_3034425460122451968_n.jpg

Na razie jeszcze foty z kartonami ;) Podstopnice białe, dywanowe schody mi się podobają, ale takie z białymi podstopnicami są bardziej ponadczasowe - tak nam się przynajmniej wydaje :)

 

 

A z nowości - mamy już drzwi :) Stolarze ogarnęli temat i zamontowali dzisiaj wszystkie :)

Klasyka - bardzo podobne do tych, które ponad rok temu wywaliliśmy :)

68876696_635325596962445_4149564987829911552_n.jpg

68517198_451600045694018_3034425460122451968_n.jpg

68876696_635325596962445_4149564987829911552_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...