Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

komentarz do dziennika kroyeny herbu Kroje


Ivonesca

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 221
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dziesięć łokci jama owa miała, takoż miniemam, iż fundamentum kasztelu będzie o łokci sześć od rury owej odległe, takoż i szkoda owa niezbyt wielką sie wydaje. Gorze, że Kumowi Kmiecia blisko do kupy dzierżącej berło jest. Aleć panta rey, jako się zwie kupa flisaków w Grodzie Przemysława, a i od Rusa dodać można: pażywiom, uwidim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takoż i podziękować mi wypada Pani Sławnej co to kole tego samego grodziszcza z pabiedy nad Mazowszanami (krnąbrnemi, jak jużem pisał) sławnego kasztel swój szteluje.

A sława jej sięga, aż po kraje zamorskie, gdzie z lat moich mlodych Bolesław i Karol krokodyle na rzece gonili.

A podziękowania składam, gdyż heraldowie moi wiadomości noszący wskazać mogą dorgę na skróty do Kasztelania pod zawłaszczonym herbem Kroje, a i do Komentarzy do dziennika kroyeny herbu Kroje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szlachetny Rycerzu Zbyszko herbu Kroje ,

 

pod wielkim wrażeniem cnót Twoich wszelakich bedąc z lubością

znajduję jeszcze jedną - zdolność i biegłość wielką w pięknej acz

obecnie zarzuconej sztuce oratorskiej . Mniemam iż bedąc tak

zacnym retorem jesteś jednakowoż Mistrzem w trudnej sztuce kaligrafiji.

Aż żałość bierze iż za sprawą rewolucyji nie dane nam jest tego

obaczyć , wszędy jeno każą walić w te diabelskie guziczki i odpowiedzi

wypatrywać w szklanych puzderkach .

Ufając iż nie uchybię Ci swoją zbytnią śmiałością pragnę byś przyjął

tytuł Pierwszego Złotoustego Wielkiego Forum .

 

Śląc pokłony dla Ciebie i Twojej Wybranki - Maxtorka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeno nie Złotousty, o litości. Przec wielkiej piękności, dzieło składam przed oczy Wasze, miejcie i wy litość nade mną.

Jakoś tak uraz wielki do owego zawołania mam mementum moim wywołany. Walczyłem razu pewnego pod człekiem Złotoustym zwanym, usta miał złote jeno honorny nie był.

To jużci wolę Krotochwilny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyć nie bezpokojcie się Pani, wszystko w swoim czasie. Przyjdzie i czas na freski, toż i przyjdzie mi pewnikiem memento mori przykrócić co by brać forumowa w gęstwie dróg Fenicjaninowego krewniaka się nie pogubiła.

Co do gęby, a innych fresków przez nielicznych za nieobyczajne uważanych to można je znaleźć w lokalu sławiącym Cysartstwo Kitaju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

Raz jeszcze czołem Waszmości !

 

Witam Panie Kasztelanie, a zapytuję nie mieszkając: czemu na ten przykład w swoim logo nie umieścicie jakowegoś konterfektu, któren by - zawłaszczony czy nie - herb Waszmości KROJE przedstawiał, choćby w takiej formie:

 

http://www.ui.jor.br/images/kroje.gif

 

Co się przedstawia jako:

 

http://www.ui.jor.br/images/kroje.gif

 

Rozważże, Waszmość, oną propozycję, a to i na godności Waści przybędzie, chyba że się brzydzicie heraldicum jako i latinum.

 

Pozdrowienia Waści ślę a zdrowia życzę -

 

Jędrzej Pietrachowic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...