Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

komentarz do dziennika kroyeny herbu Kroje


Ivonesca

Recommended Posts

Nieopatrzne declarum poczyniłem Cristobaldowi Walecznemu, iż starania czynił będę co praw wszelakich nawet rodzinie fenickiej dotrzymywał będę.

Takoż i wyzerunku Znaku Zawłaszczonego nie czyniłem bom jeno źródła lex autorum chronione widział.

Tyleż i dumam wielce o godności mojej, jeno umyśliłem co by te kroje śliczne białe na polu czerwonym o mruchliwość przysposobić.

Co by wartość onych w boju podkreślić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 221
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Natenczas jak nic inszy wynalazek, elektrownium wiatrowum, czy-li jakoś podobnie, przez wtajemniczonych zwany, przypominać ów herb będzie! Pomysł, tuszę, przedni.

 

Wszelako ja Waszmości w onym nie pomogę, jako że warsztat u mnie zbyt skąpo w takowe narzędzia wyposażon jest, cobym ruchome konterfekta wyrabiać umiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miód szczery z ust Waszmości płynie, Mości Panie Kasztelanie, jako Aggi prawi. Takoż i ja rzekę, jako to nie spodziewałem się, iże po latach paru do onej staropolskiej mowy, niemal zapomnianej, którą żem się w korespondencyi z miłośnikami Ruchu Rycerskiego ongi posługiwał, jeszcze powrócę, a za Twoim to, Mistrzu, natchnieniem ziściło się przecie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oo! Kusiciele!

Dzrewiej się piknie kasztele budowało. Na ziemi nadanej kamienia się nazwoziło, coby domostwo szlachetne na opoce stało i mury rozłu. Dzisiaj dworscy kwity kasztelanom okazywać każą i copochwila lexum straszą przez co z impetu walecznych wytrącają.

Niechaj im się darzy za to luźny zwrot owy łaciński, jeno z a miast e wykaligrafowanym pośrodku.

Takoż i bardziej zima na umyślaniu krotochwil z dworskimi i zabawach z towarzystwem na Forum Muratorum zejdzie niźli na stawbie słusznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...