Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

komentarz do dziennika kroyeny herbu Kroje


Ivonesca

Recommended Posts

  • 2 months później...
  • Odpowiedzi 221
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...
  • 1 month później...

Jaki tam Obywatelu, gdzie mi do Robespier(dalać :oops: wybacz o Waleczny, ale Frankijczyki mi łostatnio bokiem wychodzą, poziom żółci skótkiem tego podnosząc)'a, czy ja w jakiej sekcie jestem, co to wierzy w Równość, Wolność, Braterstwo, ja wiary łóćców człek jestem, bliżej mi do Wiary, Nadziei i Miłości.

Przeca ja Towarzysz i to Pancerny.

Pancerną cierpliwość mieć trzeba, żeby w spokojności czekać na jakiego plemieńca, co by zechciał podzamcze stare w Grodzie Przemysława kupić, dla investum własnego.

Dyć ziemi we wianie wniesionej darmo nie oddamy, bo i za co nową kasztelaniyę postawim.

Z TEY(scribum oryginaum Polonicum Mayor) to przyczyny heroldy złotych polskich kwaśnych (za Miłościwie Nam Panującego Aleksandra na wymyśle Kitajczyków sumptem germańskim Dobrogórskiego [Gutenberga znaczy] bitych) nabrali, a resultum żadne prawie.

Znaczy heroldy nadal wici głosić będą, a legendus pa_jęczyną porastać. To dla szczęśliwości. Bo:

Szczęśliwy to dom, gdzie pajomki som.

 

 

PS. A i wy mianem bibilijnej mamony zbliżony, ponieważ z ziemi Wielkopolskiej jesteście, dysputę z ostatniej heraldyki winniście obaczyć. Tamże i napisane jest co to Gród Kraka w latach przedniejszy jest od grodu Przemysła, czemu i z bólem serca racyję dać przyjdzie. Koniec, końców Anglijczyk jaki wykazał co gady, w tem Smoki przednie starszem na zimi niźli Kozły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...

Takoż i Wójty na ten czas pisujom, uzgodniwszy między Panem, a Plebanem, i farby kaszteli naszych. A czynią to z opamiętaniem zwłaszcza Wójty na prawie niemieckim posadowieni.

Takoż i dla kasztelu naszego w nadaniu zapisali:

"murów kasztelu kolor pasteli ma być, zaś dachy cegły farba znaczyć winna lubo, jaka podobna".

Takoż i czynić zamierzamy, gdyż podobnie po okolicy w nadaniach stoi, a i oczojebność nieledwie w gustum naszym leży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

Krasny tan znak zaiste, a i głos kruka, na dobrą wróżbę u mnie, jak rżenie koni, przed wycieczką. Takoż i do starożytnej legendy się skłaniam tem bardziej, że ptak uczony mógł być.

 

Łożesz ty, wybacz Waćpani, loteryi królewskiej ze wczoraj dzisiaj nie sprawdziełem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waćpan wy mnie ty stosunków z tambylcami nie imputujcie, toć wspomniany Anglijczyk Robinson towarzyszy podróży wygubił, z braku niewiasty Pientaszka przygarnął, niby piątek dniem postnym, a on go w tenże dzień przygarnął, wew skóry się odziewał barbarius jeden.

Runa złotego jako w owym bajaniu Greków żadnego nie nalazł.

Toć jużci mi chyba przyjdzie zbójcerzem zostać, chocia w kraju Polan wielu owych na anglijską modłę w kapturach chodzących pospolitych rabusiów jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...