Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Sterownik do pompy podłogówki


pado

Recommended Posts

Mam w swoim domku zastosowany rozdzielacz podłogówki TECE z 8 obwodami . Mam ogrzewanie : na parterze podłogówka + grzejniki a na pietrze tylko grzejniki.

 

Chcę zrobić sterowanie pompy obiegowej podłogówki aby nie pracowała cały czas czyli przez 24 godziny na dobę (w sezonie grzewczym) i płacić za niepotrzebnie zużyty prąd . Nie bawi mnie zabawa aby gdy włączy się piec gazowy biec do rozdzielni i włączać bezpiecznik aby działała pompa w podłogówce a potem gdy piec się wyłączy wyłączać zasilanie pompy. W dalszym czasie planuję zastosowanie sterowników do sterowania obwodami w poszczególnych pomieszczeniach ale na razie ze względów finansowych nie będę tego robił w tej chwili . Zastanawiam się nad zakupem sterownika do pompy obiegowej podłogówki z czujnikiem temperatury. Jak widzę z oferty sterowników są takie ,które mają histerezę na poziomie 2 stopni i takie ,które maja regulowaną od 1 do 10 stopni Celsiusza.

 

http://allegro.pl/sterownik-do-pompy-obiegowej-podlogowki-cs-07c-i6785801606.html

 

czy

 

http://allegro.pl/promocja-sterownik-mr-9-do-pompy-c-o-i-podlogowka-i6504831933.html

 

Pierwszy ma histerezę stałą 2 stopnie , a ten drugi regulowaną od 1 do 10 stopni.

 

Czy ktoś z Was ma , któryś z nich zastosowany lub inny ?

 

Czy ma sens zastosowanie takiego z bardzo dużą regulacją histerezy czy wystarczy ten ze stałą 2 stopniową choć wydaje mi się praktyczniejszy tez z możliwością zmiany w zależności od warunków od 1- do 10 stopni.

 

 

 

Co sądzicie i jak macie to rozwiązane u siebie abym zastosował je w swoim domku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez tak mam na dwóch rozdzielaczach z pompami. Najmniej skomplikowane i niezawodne rozwiązanie.

 

Bynajmniej, po co dwie pompy, dwa zawory mieszajace jak moze byc jeden zestaw który obsługuje 2 lub wiecej rozdzielaczy. Nie ma mozliwosci aby wikesza ilosc urządzen była mniej skomplikowana i bardziej niezawodna od jednego zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny sterownik' date=' histereza nie ma znaczenia. Czujnik podłączasz pod rurę CO i gdy kocioł zaczyna pracować to sterownik załącza pompę. [/quote']

 

 

 

A jaki masz sterownik do pompy ?

Myślałem nawet aby wykorzystać sterownik z pieca ,który steruje pompą obiegową do kaloryferów

Edytowane przez pado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sterownik do podłogówki CO10 i dzisiaj go podłączyłem. Wszystko działa poprawnie - zastanawiam się tylko czy pozostać przy histerezie 2 stopnie Celsiusza czy zmienić na mniejszą ? I jaką nastawić temperaturę włączania pompy do podłogówki ?

http://allegro.pl/sterownik-termostat-pompy-c-o-obiegowej-i7029863361.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...