Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

dylatacje, ogrzewanie podłogowe a płytki - jak to wszystko rozplanować : (


rudzikowa

Recommended Posts

Cześć!

 

Jakiś czas już obserwuje to forum, które jest skarbnicą wiedzy i przyszedł czas żebym napisała mój pierwszy samodzielny wpis :) Od razu przyznam się bez bicia, że jestem laikiem budowlanym, chociaż czytając to forum trochę się podszkolilam. Jednak jest jak mówią - im mniej wiesz, tym lepiej śpisz, bo jeszcze jakiś czas temu nie wiedziałam w ogóle co to są dylatacje. Teraz wiem.... i dodatkowo dowiedziałam się, że przy ogrzewaniu podłogowym te dylatacje mają wpływ na ułożenie płytek, co będzie bardzo bardzo trudne w naszym przypadku gdyż mamy płytki imitujące panele 16 x 100 cm i chcemy je ułożyć w cegiełkę... Z tego co zdażyłam przeczytać to dylatacje powinny wypadać na fugach, gdzie zamiast fugi powinno się dać silikon, tylko w takim wypadku musielibyśmy te płytki ciąć w dziwnych miejscach a chcieliśmy mieć efekt jednolitej podłogi.

 

Co w takim wypadku? Czy jakieś maty specjalne trzeba zakupić, które są bardzo drogie, czy sa jakieś inne rozwiązania? Załączam schemat naszych dylatacji w załączniku

Bliźniak jest zakupiony od dewelopera, więc nie mieliśmy wpływu na ich rozmieszczenie :(

 

Prosze pomóżcie!

aa Dylatacje  2018-06-26 21-11-30.jpg

Edytowane przez rudzikowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Jakiś czas już obserwuje to forum, które jest skarbnicą wiedzy i przyszedł czas żebym napisała mój pierwszy samodzielny wpis :) Od razu przyznam się bez bicia, że jestem laikiem budowlanym, chociaż czytając to forum trochę się podszkolilam. Jednak jest jak mówią - im mniej wiesz, tym lepiej śpisz, bo jeszcze jakiś czas temu nie wiedziałam w ogóle co to są dylatacje. Teraz wiem.... i dodatkowo dowiedziałam się, że przy ogrzewaniu podłogowym te dylatacje mają wpływ na ułożenie płytek, co będzie bardzo bardzo trudne w naszym przypadku gdyż mamy płytki imitujące panele 16 x 100 cm i chcemy je ułożyć w cegiełkę... Z tego co zdażyłam przeczytać to dylatacje powinny wypadać na fugach, gdzie zamiast fugi powinno się dać silikon, tylko w takim wypadku musielibyśmy te płytki ciąć w dziwnych miejscach a chcieliśmy mieć efekt jednolitej podłogi. Co w takim wypadku? Czy jakieś maty specjalne trzeba zakupić, które są bardzo drogie, czy sa jakieś inne rozwiązania? Załączam schemat naszych dylatacji w załącznikuBliźniak jest zakupiony od dewelopera, więc nie mieliśmy wpływu na ich rozmieszczenie :(Prosze pomóżcie!
Moim zdaniem trudna sytuacja. Niestety w miejscach dylatacji trzeba ciąć bo inaczej same pękną, to tylko kwestia czasu. Ceramika to kruchy materiał, bardzo podatny na zmiany płaszczyzny podczas zmian temperatury podłogówki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem trudna sytuacja. Niestety w miejscach dylatacji trzeba ciąć bo inaczej same pękną, to tylko kwestia czasu. Ceramika to kruchy materiał, bardzo podatny na zmiany płaszczyzny podczas zmian temperatury podłogówki.

 

Cześć! Dzięki za moją pierwszą odpowiedź :) Bardzo cieszy.

 

A czy ewentualnie można by wykorzystać ten super hiper ultra drogi i fajny klej Silkabond t8 coś tam? I przykleić te płytki, które będą na dylatacji, na ten właśnie klej? Czy to zminimalizuje ryzyko?

Czy resztę można wtedy kleić na jakiś mniej kosztowny klej elastyczny, czy cała podłoga musi być klejona takim samym klejem? Plis help me :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...