Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile wg was marzy ma firma wykonczeniowa 'pod klucz' w stosunku do ekipy?


twickam

Recommended Posts

Czesc,

 

Powoli dobiega koniec budowy mojego mieszkania (70m). Stoje teraz przed wyborem:

1.Samemu zaplanowac/projektowac, zlecic robote zaufanemu czlowiekowi

2.Zlecic projekt u architekta (120/m z tego co widzialem) i na bazie tego planu zlecic robote zaufanemu czlowiekowi

3.Wszystko oddac w rece firmy robiacej pakietowo pod klucz

 

Sklaniam sie do opcji 2 i 3 zeby kompletnie nie polozyc sprawy, bo to moje pierwsze mieszkanie i sie poprostu na tym nie znam, a czasem warto zaplacic za doswiadczenie przy planowaniu itd.

 

Zastanawia mnie natomiast ile narzutu moze miec firma wykonczeniowa ( wariant 3) wobec opcji 2. Wygodne jest to, ze wszystko dzieje sie w 'jednej grupie' i oni sie musza dogadac miedzy soba wiec problem koordynacji jest po ich stronie. Praca ze swoim czlowiekiem to troche(albo i wiecej...) zachodu z kupnem materialu, jakas komunikacja itd, wiec widze pewne uniedogodnienia. Skoro wariant 2 wydaje sie to trudniejszy to pewnie jest troche tanszy. Zastanawiam sie o ile to jest procentowo - czy ktos sie orientuje? Przypuscmy ze wzialbym pakiet za 800pln/m. Jezeli odejme koszt architekta to wychodzi 680/m za material + robota. Ciekawi mnie ile by kosztowalo wykonanie tego samego przez swojego czlowieka. Czy ktos z szanownych forumowiczow probowal cos takiego oszacowac?

 

Mowiac inaczej probuje policzyc cene swietego spokoju ;)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem troche inaczej jak ktos ostatnio, chyba Kaizen napisal. Nie ma dobrych ekip, sa tylko dopilnowane.

 

Zlecajac komus nie masz gwarancji ze bedzie dobrze. Powiem wiecej, jesli sam nie dopilnujesz i nie zadbasz o swoje to nie bedzie dobrze.

 

Zlecic mozesz ale musisz pilnowac i samemu sie na tym znac. Chyba, ze bedziesz mial bardzo duzo szczescia i trafisz na naprawde dobrych ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...