Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kominek - decyzja


olej92

Recommended Posts

Laredo 01 Akum waży 143 kg i co to daje jako akumulacja ?

AKKUM 01

• specjalne kształtki akumulacyjne, którymi można uzupełnić piec kominkowy Romotop w przestrzeni ponad komorą spalania

• dzięki tej masie akumulacyjnej może wydłużyć wypromieniowanie ciepła z pieca aż o do 5,5 godzin

• waga zestawu akumulacyjnego 28 kg

A w praktyce to "wydłużenie aż do 5,5 godziny" jak to wygląda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laredo 01 Akum waży 143 kg i co to daje jako akumulacja ?

 

A w praktyce to "wydłużenie aż do 5,5 godziny" jak to wygląda ?

W praktyce to jest tak jak jazda samochodem z górki na luzie. Jakiś czas się opłaca, ale potem to już się wleczesz niemiłosiernie. Z tym "do 5,5 godziny" jest właśnie tak, jakbyś jechał do końca na luzie, aż się samochód zatrzyma...Piec 12 lub 24 godzinny grzeje przez 12 albo przez 24 godziny. Ciepły to on jest potem jeszcze co najmniej 5 i pół godziny...Tyle, że nikt uczciwy nie traktuje tego jako informacji handlowej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze gdziekolwiek widzę u kogoś na żywo kominek w salonie to zawsze jest syf na nim i obok, tylko na tym forum mo zna sie dowiedzieć że kominki spalają drzewo idealnie i w ogole sa prawie bezobsługowę. Więc albo mam niesamowitego pecha że kilkunastu znajomych ma beznadziejne kominki i nie potrafi palić albo ktoś tu lekko fantazjuje.

Do samych wielbicieli kominków nic nie mam, ale dla mnie jest to uciążliwy mebel który zabiera kupę miejsca. Rozumiem że dla klimatu ktoś może go chcieć posiadać i tylko tyle. Mając gaz w domu albo PC posiadanie dla mnie kominka jest bezcelowe. Mialem kominek w pierwszym domu, teraz nie mam i nie odczuwam tego braku w ogole.

Edytowane przez dwiecegly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Kurcze gdziekolwiek widzę u kogoś na żywo kominek w salonie to zawsze jest syf na nim i obok, tylk............ Więc albo mam niesamowitego pecha że kilkunastu znajomych ma beznadziejne kominki i nie potrafi palić albo ktoś tu lekko fantazjuje.

.

 

Pewien nasz Klient , posiadacz wkładu kominkowego Romotop H2P01 obudowanego kaflami , najbardziej cieszy się gdy jego goście obserwując kończące się palenie w kominku ze zdumieniem stwierdzają że szyba jest czysta . Przecież u nich , posiadaczy byle jakich kominków "bo wkład niema znaczenia" , szyba zawsze jest czarna..... Kupisz g...wno to nie licz na czystą szybę i ekonomiczne spalanie drewna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...