Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ytong


bimer

Recommended Posts

Wczoraj nastraszył mnie jeden znajomy budowlaniec mówiąc że Ytong jest ok. ale najdroższe są : zaprawa klejowa i kształtki końcowe (dach, stropy itp.) może znasz tanie hurtownie gdzie mógłbym zobaczyć po sieci ceny i sam policzyć koszta.

A tak apropo w słupsku za postawienie domu w stan surowy zamknięty chcą w technogi tradycyjnej 15-25 tys. (suporex. Ile może zechcieć wykwalifikowana ekipa Ytong???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxiu zapros sobie przedstawiciela Ytonga do siebie, niech Ci wyliczy wg projektu. ile i jakich materiałów wyjdzie na budowe, zadaj mu również pytanie o opcje (nadproża, ocieplenie wienców, ksztaltki stropowe itp). U mnie optymalnie cenowo/jakościowo wyszło kupienie Ytonga na ściany i wieńce, całą reszte systemu sobie podarowalem. Potem czeka Cię jeszcze kilka wizyt w skladach i już bedziesz wiedział co i gdzie chcesz kupić.

I pamiętaj ze Ytong przywoża w paletach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Ale nie znam nikogo ze Słupska. A oprócz tego mam dylemat jaki projekt parterowy czy mniejszy z użytkowym poddaszem. Mam tylko skserowane rzuty z wymiarami z projektu myślisz że to mu wystarczy ??? A ile kosztuje robocizna takiej grupy ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bimer. Czy już mieszkasz w domu z Ytonga?

U mnie właśnie lada dzień rusza budowa z Ytonga.Po przejrzeniu różnych materiałów stwierdziłam, że ten będzie najlepszy, tym bardziej, że cenowo wychodzi tyle samo co ściana dwuwarstwowa z ociepleniem. Obecnie mieszkam w nowym domu zbudowanym z gazobetonu i ocieplonym steropianem. Muszę przyznac, że u siebie czegoś takiego nie chcę mieć. Jest bardzo duża wilgotność, która w połączeniu z upałem na zewnątrz daje aurę wprost tropikalną.

Czy jesteś zadowolony z Ytonga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz ja. Maksiu.Weż pod uwagę jeden zasadniczy fakt: w Ytongu w cenę bloczka wliczona jest już cena zaprawy klejowej. Przedstwiciel zrobi ci wycenę z nadprożami i transportem. A wtedy okazuję się, że to wcale nie jest droższa metoda niż tradycyjny "termos"( tak nazywam domy ocieplone steropianem).Poza tym budawlańcy liczą sobie całkiem odzielną cenę za zrobienie ocieplenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie mam zamiaru sie sprzeczać ale... ;o)

Zgodnie z projektem powinienem postawić ścianę z bloczków Ytong PP2/0.4 o grubości 36.5 cm Uzyskałbym w ten sposób ściany o wsp.k=0.29

Za taka ścianę musiałbym zapłacić 126,- PLN za metr kwadratowy materiałów (z cennika YTONG'a) + cena tynków wew.i zew. + koszty robocizny (o drogich nadprożach i wieńcu nie wspominam).

Przy ścianie z innego materiału koszty tynków i robocizny są podobne - wprawdzie trzeba ocieplać, ale wymagania w stosunku do ekipy są inne - drobne błędy można naprawić zaprawą lub ociepleniem - w YTONGU każdy błąd jest ostateczny.

A cena pełnego systemu (ściana+ocieplenie) nie przekracza 100,- PLN. Przy 150 m.kw. ścian zewnętrznych daje 3-5 tys. różnicy.

W dodatku owe 0.29 YTONGA to maksimum przy prawidłowo zrobionych wieńcach i nadprożach, a ocieplając wystarczy, że dam np.: 12 zamiast 10 cm styropianu i mam k=0.26 praktycznie gwarantowane na całej powierzchni.

Napisałem to gwoli uzupełnienia waszych wypowiedzi - nie mam zamiaru was do niczego namawiać, każdy buduje dom dla siebie i "sam odpowiada za zamierzone i niezamierzone skutki swoich decyzji".

 

Pozdrowienia z termosu :smile:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszy mnie że podjeliście dyskusję. Mam zasadnicze pytanie ile kosztuje 1m2 robocizny w Ytongu. Chodzi mi o znalezienie konkurencyjnej firmy. Moja budowa mam się odbyć w Słupsku i chodzi mi o ceny z całej Polski może coś utarguję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trojmiasto, dom 115 m + 26 m garaz. ekipa polecana przez Ytong:

wykopy, lawy, sciany fundamentowe z izolacja piomowa 3500

zasypanie wykopow, podsypka z zageszczeniem, podklad betonowy, poziomy kanalizacyjne 2250

izolacja pozioma scian, sciany parteru, kominy (2) 3900

strop nad parterem 2900

sciany szczytowe, kolankowe ze slupkami i wiencami, kominy 2400

scianki dzialowe na parterze 2300

Oczywiscie to tylko robocizna.

Ekipa jest bardzo sprawna - budowa rozpoczeta 2 kwietnia, aktualnie klada kafle itp.

 

[ Ta Wiadomość była edytowana przez: dina dnia 2002-08-10 00:52 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
przepraszam was ale ostatnio byłem zarobiony i zginął mi ten watek myslałem ze bedą konkretne pytania odnosnie budowy albo jakies problemy technicze natomiast o cenach za wybudowanie domu trudno jest rozmawiac jezeli nie widzi sie konkretnego projektu, to tak jak bym przyszedl do sklepu i zapytal ile kosztuje okno a sprzedawca zapytalby sie jakie wymiary a ja rozlozylbym rece i pokazal no takie no nie wie Pan takie jak u mojego sasiada:smile:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasiu odnosnie ceny wyjsciowej jaka podales 126 zl to jest cena cennikowa ktora nie byla zmieniana przez 2 lata od tej ceny mozesz liczyc na jakies 15% 20 % upustu w zaleznosci od ilosci materiałow pytacie czy mieszkam w domu Ytonga nie mieszkam, ale mam troche znajomych inwestorów ktorzy budowali z ytonga i uwierzcie mi ze nieznam zadnej negatywnej opini.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie dawno cie nie było Bimer bo odgrzebałeś (zapaliłeś żarówkę) starym wątkom :smile:

 

Temat materiału (Max/Porotherm/Ytong/BK - kolejność przypadkowa :wink:) na ściany wraca jak bumerang.

 

Ja jestem na etapie ostatnich ustaleń i praktycznie podjąłem już decyzje. Będę budował z BK 24cm+15cm styropianu (koncepcja zmieniała się parę razy :wink:) Nie doszukałem się żadnych praktycznych i sprawdzalnych przewag, któregokolwek materiału. Wybrałem więc ten, który jest najtańszy i najłatwiejszy do wykonania (błędo-odporny). Pełny koszt ściany z tynkami i robocizną wyszedł mi w okolicach 120,- PLN za m.kw.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My kupowalismy w maju Ytong 36,6 za 80zl netto za 1m2 to cena z klejem ale bez transportu. Trzeba sie z nimi dobrze targowac i grozic zakupem Zelislawic lub podobnym.Niestety nawalili z transportem nadprozy(zamawiajcie towar wczesniej!!!) i musielismy zrobic betonowe, bo wykonczyla sie nasza cierpliwosc. Mamy super ekipe murarzy, sciany sa rowniutkie ciezko znalezc najmniejszy odchyl od pionu. Teraz wykanczamy nasz domek (tu mozna zaoszczedzic!!! jak sie ma Ytong) ale po bilansie energ.(ktory wyszedl sredniawo, ale w normach) zastanawiamy sie czy go ocieplic, co oczywiscie mija sie z idea. Moze cos doradzicie w tej kwestii???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Tak tez zrobilismy!!!

Okna mamy PCV 5-komorowe (cale okno ma U 1,1 lub 1,2) profil REHAU (Brilliant Design). Robi je m.in Eurokolor z Pyskowic, i przy rabacie 20% wyszly taniej niz najdrozsze (czytaj Okfens, Veka itp) 3komorowe (U 1,6 i wiecej). Polecam!

A naszego dachu (Grecka Brassa) to lepiej chyba nie da sie ocieplic (5+15cm welny).

No i chyba nie bedziemy docieplac, ale nasz kierownik (starej daty, nie wierzy w te U 0,3)radzi ocieplic, bo po kilku sezonach niektorzy, ktorym prowadzil budowy tak zrobili.

Pozdrawiam

Aha, jakby ktos szukal ekipy do Ytonga, to moge polecic (tanio i perfekcyjnie).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...