Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

adam_mk

Recommended Posts

Jakież to OCZYWISTE....

Wprowadzenie podatku za to, że ktoś postanowił "mieć lepiej" dla siebie.

Nie ma jak PIS, który wie najlepiej co dla nas dobre....

Pińset daje.... trzysta też da...

 

Adam M.

 

Tobie Adamie PiS już nic nie da, bo Ty w sile wieku już jesteś . Tylko może Ci zabierać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nieroby i dziecioroby wybierają PiS ale z pewnością czekają na kasę.

Jak Pi|S daje kasę to chyba jest dobry (dla nich) i pewnie będą ich wybierać bo będą nadal dostawali kasę.

A kasa w życiu jest najważniejsza!

Co nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla większości ludzi ( choć nie dla wszystkich ) tak.

A dla Ciebie ??

 

Nie sądzę aby dla większości ludzi kasa była najważniejsza.

Może dla takich z pisową mentalnością (ale nie tylko z pisową) tak właśnie jest.

Dla mnie nie.

Pieniądze są potrzebne ale bez przesady.

Dla pieniędzy niektórzy ludzie zdradzają swoje ideały lub po prostu sprzedają się.

Za pieniądze niektórzy sprzedają innych.

 

Dla Ciebie kasa jest najważniejsza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja biorę 300+(znaczy wezmę), ale na pisiorów nigdy bym nie zagłosował, jak i nigdy nie zagłosowałem. Jakby została tylko ta sekta pisowska, to bym wtedy nie poszedł na wybory.

 

Wybacz, ale...

Kretyńsko zgodził byś się na to co zrobią?

CZEMU?!!!

Wtedy wrzuca się kartę poskreślaną na wszystkie strony! (nie - pustą z którą zrobią co chcą!).

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Warto przy tym dodać, że exit tax pojawi się we wszystkich krajach Unii Europejskiej do końca przyszłego roku. Wymaga tego dyrektywa o unikaniu opodatkowania. W ten sposób UE chce walczyć ze szkodliwą konkurencją podatkową, która urosła pomiędzy częścią krajów. W końcu powszechnie znane jest chociażby przeciąganie firm z Polski do Czech.

 

Warto przy okazji dodać, że exit tax to nieco niezwykły podatek. Celem tej akurat daniny nie jest bezpośrednie pozyskanie dodatkowych wpływów do budżetu państwa. Istotna jest za to ochrona dotychczasowych źródeł dochodów budżetowych, które mogą wyparować wraz z wyjeżdzającymi przedsiębiorcami.

 

 

Oczywistym jest, że jeżeli zostaną w kraju - to tutaj będą miejsca pracy, tutaj będą wytwarzać PKB i tutaj będą płacić podatki. Zniechęcenie ich do ucieczki jest więc dobrym sposobem na to. Wzorem? Niemcy. Regulacja antytransferowa funkcjonuje w prawie niemieckim od blisko 46 lat."

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/exit-tax-w-polsce,170,0,2410410.html

 

Widzę że nikt dalej nie zwrócił na to uwagi. Ten podatek to tylko i wyłącznie skutek dyrektywy UE i choćby Polska Partia Przyjaciół Piwa była u władzy to musiałaby to zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę aby dla większości ludzi kasa była najważniejsza.

Może dla takich z pisową mentalnością (ale nie tylko z pisową) tak właśnie jest.

Dla mnie nie.

Pieniądze są potrzebne ale bez przesady.

Dla pieniędzy niektórzy ludzie zdradzają swoje ideały lub po prostu sprzedają się.

Za pieniądze niektórzy sprzedają innych.

 

Dla Ciebie kasa jest najważniejsza ?

 

Są rzeczy których za żadną kasę nie zrobiłem i mam nadzieję nie zrobię.

Ale pitolenie że kasa nie jest dla większości ważna ( czasami najważniejsza ) to hipokryzja.

Poczytaj różne wątki na muratorze:

ja na ogrzewanie wydałem 500 PLN/rok

ja zrobiłem reku sam,

ja cały dom wybudowałem samodzielnie

ja spaliłem w kominku drewno po budowie

o czym to wszystko ? aby nie o kasie?

Wiem że pieniądze szczęścia nie dają ale lepiej płacze się w mercedesie niż na rowerze.

Poza tym kto biadoli że PIS przekupił i przekupuje ludzi ?? No to jak zdecyduj się, są dla ludzi pieniądze ważne czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nikt dalej nie zwrócił na to uwagi. Ten podatek to tylko i wyłącznie skutek dyrektywy UE i choćby Polska Partia Przyjaciół Piwa była u władzy to musiałaby to zrobić

 

Ktoś coś tu bredził o suwerenności... samostanowieniu... wolności...

Możemy sobie palcem w bucie pokiwać!

No, jak nam Unia pozwoli!!!

500 lecie wolności pozwolili nam świętować... (czy coś tak).

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są rzeczy których za żadną kasę nie zrobiłem i mam nadzieję nie zrobię.

Ale pitolenie że kasa nie jest dla większości ważna ( czasami najważniejsza ) to hipokryzja.

 

Wiem że pieniądze szczęścia nie dają ale lepiej płacze się w mercedesie niż na rowerze.

Poza tym kto biadoli że PIS przekupił i przekupuje ludzi ?? No to jak zdecyduj się, są dla ludzi pieniądze ważne czy nie.

 

Robisz sam różne rzeczy bo lubisz, bo nie masz pieniędzy na zapłatę za usługę lub 2in1.

Mowa było o sprzedawaniu się i swoich idei za pieniądze bo ktoś płaci.

Mentalność ludzi bywa różna.

Znam takich którzy nie mają pisowego wyznania ale mówią że będą na nich głosować bo dają 500+.

Ja nie biadolę. Może Ty biadolisz.

 

Ale d7d nie pisze o ludziach tylko o istotach z pisową mentalnością.

Dlaczego nie odpowiedzaleś na pytanie naszego forumowego pytacza?

 

Piszę o ludziach którzy głosują na PiS i ich sojuszników nie dlatego że mają pisowy światopogląd tylko dlatego że mają osobiste korzyści.

Nie ważne czy to jest dobre dla Polski i czy to jest zgodne z prawem.

Do PZPR większość ludzi należała bo im tak było lepiej, wygodniej i mieli jakieś korzyści.

Edytowane przez d7d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy chcesz powiedzieć że na wszystkie inne partie poza PiS głosują sami altruiści niczego nie oczekujący w zamian ???

Weź taki PSL przy żłobie byli niezależnie czy z SLD czy z PO - dla idei ??? czy dla koryta ???

Obrażając ludzi głosujących na PiS i strasząc depisyzacją nie sadzę aby udało się zmienić władzę. Należy zaproponować coś w zamian jaką realną alternatywę - jak czytam najpierw obalmy PiS a potem się zobaczy to ręce opadają.

Leczenie nie może być gorsze od choroby - bo pacjent tego nie przeżyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na kogo jesteś teraz wściekły za ten exit tax?

Na PiS czy UE?

 

Oczywiście - na PIS.

I nie tylko za exit tax.

Przede wszystkim za szerzenie kłamstw o samodzielności i samostanowieniu.

Jak jesteśmy samodzielni - nie wprowadzajmy!

Jak nie jesteśmy - mówmy o tym wprost i głośno.

Wtedy np. się wyjdzie z tej Unii, jak lepiej jest być samostanowiącym, wolnym.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...