Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mała (wielokątna kuchnia w bloku - prośba o pomoc


jan.ka

Recommended Posts

Od jakiegoś czasu podczytuję forum, w końcu postanowiłam się zarejestrować i od razu piszę z prośbą.

Mam tako oto kuchnię:

plan.JPG



 

Od razu przepraszam za jakość planu,niestety nie jestem mistrzem projektowania, wymiary się zgadzają co do 2-3 cm.

Planuję mały remont i zamówienie nowych mebli - coś w wersji ekonomicznej.

To, co obecnie mi się najmniej podoba, to:

- umiejscowienie lodówki - jest to mała wolnostojąca lodówka - wysokość ok 150 cm. Stoi niedaleko okna, więc zabiera mi mnóstwo naturalnego światła, dopiero za nią jest blat roboczy.

- czerwonym krzyżykiem zaznaczyłam rurę gazową, która idzie pionowo na zewnątrz przez całą ścianę - macie pomysł na jej zakrycie?

- brak stolika - w tej kuchni ciężko coś zmieścić, ale gdyby lodówka znalazła się gdzieś indziej, to myślałam o szerszym blacie pod oknem i dalej w kącie, który mógłby zastąpić stolik.

 

Z góry dziękuję za wszystkie nawet najdrobniejsze podpowiedzi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Gdyby dało się przesunąć drzwi - lodówka i cargo 30cm we wnęce, pod oknem wąski blat z podczepionym rozkładanym stolikiem.

 

 

1.jpg

 

2) Bez przesuwania drzwi - na wprost nich rozkładany wąski blat, płyta dwupalnikowa żeby choć trochę więcej blatu roboczego było. Niestety dwie szafki narożne, w tym jedna ze zlewem - utrudniony dostęp do wnętrza.

 

2.jpg

 

3) Dwa ciągi - bez szafek narożnych. Odpływ zlewu w ścianie lub zabudowany nisko wzdłuż ściany.

 

3.jpg

 

3) I jeszcze taka minimalistyczna opcja.

 

4.jpg

 

 

Rurę z gazem puszczasz pionowo w dół w którymś rogu (mniej się rzuca w oczy) a dalej dołem za szafkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za podpowiedzi. Drzwi niestety nie da się przenieść, ponieważ z po drugiej stronie jest łazienka. ;)

 

Po małych konsultacjach ustalone zostało, że:

- zlewozmywak nie będzie przesuwany na inną ścianę, ale może zostać przesunięty na ścianie, na której już jest

- rura z gazem będzie przesunięta i pójdzie rogiem, zastanawiam się teraz nad umieszczeniem płyty gazowej na ścianie po lewej, niekoniecznie w kącie

 

Mam taki pomysł, że wtedy na ścianie po lewej będzie jeden blat od okna do końca i w tym ciągu gdzieś znajdzie się płyta gazowa. Zastanawiam się, gdzie w takim razie dać lodówkę. Kwestia stolika może zejść na dalszy plan, ewentualnie mini-miejsce dla jednej osoby, ale to nawet i przy blacie pod oknem.

Edytowane przez jan.ka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plan odreczny.jpg

 

Planuję odręcznie, przesuwam meble i blaty.

Pod oknem jest kaloryfer.

Lodówka ma szerokość 50 cm, nie będzie zabudowywana, ponieważ albo od razu albo za jakiś czas będzie wymieniana i chcę być ew. przygotowana na szerokość 60 cm. Z tego względu też dałam ją na "wylocie", żeby nie było problemu przy zakupie nowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Moja propozycja:

15.jpg

Ta przerywana linia to lodówka pod blatem, niska. Obok niej, przy oknie – miejsce siedzące dla jednej osoby. Nad blatem można dać szafki albo półki. To jest tak maleńkie wnętrze, że powinno być bardzo jasne, żeby zwalczyć trochę poczucie klaustrofobii. Dużo bieli i na przykład jasny, drewniany blat. Albo jasno szary. Zalecam też pomalowanie ścian specjalną farbą do pomieszczeń narażonych na zawilgocenia – Śnieżka Kuchnia Łazienka. Pomoże zachować higienę w kuchni i zapobiegnie rozwojowi bakterii i pleśni dzięki zawartości mikrocząsteczek srebra: https://www.sniezka.pl/produkt/sniezka-kuchnia-lazienka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...