Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kuchnia i "kotłownia" Moje dylematy


aagaaz

Recommended Posts

Witam.

Jesteśmy już na etapie stropu. Ja chciałabym już mniej więcej wiedzieć jak rozplanować kuchnię oraz pomieszczenie gdzie będzie piec gazowy.

 

Nie wiem czy dobrze widać na zdjęciu...

 

W kuchni mam zaprojektowaną "wyspę",nie wiem czy dobrze nazywam...To wysunięcie blatu....Nie wiem czy zrobić ją czy może tam dać ten stół z jadalni??

Jak myślicie? Chciałabym stół również, bo często mamy gości. Nie wiem czy stół i ta wyspa nie zrobi się za mało miejsca. Nie umiem sobie tego dokładnie wyobrazić..

 

Druga sprawa to pomieszczenie : kotłownia. Miała być, ale teraz będzie ogrzewanie gazowe, więc będzie tam piec gazowy.

Chodzi o pomieszczenie 1.03, 1.04.

Jakie macie pomysły do zaaranżowania go? Myślałam,żeby w korytarzu dać szafę, pomniejszając 1.03- pomieszczenie i tam dać drugą szafę??

Albo zrobić małą garderobę? Plątam się z myślami...

Pomóżcie....

 

a560363bc19b130fmed.jpg

 

 

53edb80c660edc8emed.jpg

Edytowane przez aagaaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja przykładowa propozycja. Drzwi łazienki przesunięte na wprost okna. Z kotłowni i wc stworzona druga spora łazienka z oknem, prysznicem i zabudowanym w szafie piecykiem. Wiatrołap poszerzony i wstawiona druga szafa, szafa w korytarzu nieco większa.

 

1.jpg

 

Możliwości jest kilka - np. wydzielenie pralnio-kotłowni, garderoby (jak rozważałaś) itp - nie znam waszych potrzeb i przyzwyczajeń. Pole manewru ogranicza trochę umiejscowienie komina i okien ale chyba z późno na zmiany. Szkoda, że okno w jadalni nie jest dokładnie na osi korytarza.

Miejsce na stół jest ok, półwysep też ale zlew umieściłabym pod mniejszym oknem, lodówkę bliżej narożnika (za nią wysoka zabudowa z np.piekarnikiem w słupku). Kanapę i tv zamieniłabym miejscami.

Na tym etapie planuj już umeblowanie każdego pomieszczenia bo potem będzie płacz, że w pokoju za drzwiami nie zmieści się szafa a w łazience wchodzi się na róg wanny (jak to zostało pięknie wyrysowane przez architekta).

Przemyśl też czy dziecku w pokoju najbliżej salonu nie będą przeszkadzały wieczorne odgłosy telewizora lub przyjęcia - może lepiej zrobić tu sypialnię małżeńską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję alicyja

 

nie myślałam o drugiej łazience... pralnio - kotłownia myślę,że byłaby ok. Właśnie dlatego proszę Was o pomoc,żeby dobrze sobie poplanować.

 

Sypialnia jest akurat dla starszego dziecka, więc z zasypianiem nie ma problemu. Nie będą mu również przeszkadzały przyjęcia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...

Zdecydowanie zamień półwysep na stół, nie potrzebujesz aż tyle powierzchni roboczej w kuchni. Tutaj propozycja aranżacji salonu z kuchnią:

14.jpg

Skoro często macie gości, przyda się duży narożnik. Dobrze będzie też zabezpieczyć ściany przed zabrudzeniami malując je odpowiednią farbą. Rekomenduję Śnieżkę Satynową: https://www.sniezka.pl/produkt/sniezka-satynowa Jest antystatyczna - nie przywiera do niej kurz, łatwo tez zmyć ewentualne zabrudzenia, o które nietrudno przy spotkaniach towarzyskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...