Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Prace brukarskie przed domem


Recommended Posts

Witam forumowiczów,

 

Mam do Was pytanie dotyczące wykonywania prac przez brukarzy.

Panowie, którzy robią u mnie bruki ostatnio zaczynają doprowadzać mnie do szewskiej pasji.

 

Wiele mam im do zarzucenia, ale skupie na kilku sprawach.

 

Ułożyli powierzchnię z kostki, utwardzili zagęszczarką. Po zamieceniu piasku okazało się, że sporo kostek jest uszkodzonych, maja powykruszane krawędzie, ubytki od kilku do 10mm. czy to normalne? Myślę, że nie.

 

Druga sprawa, to równość powierzchni z kostki. Jeżeli na kostce położę poziomicę 200-250cm, to jakie nierówności są dopuszczalne? Nie mówię tutaj o nachyleniu nawierzchni, tylko o pofalowaniu.

 

 

W budowanej powierzchni z kostki są przygotowane miejsca bez kostek. Nazwaliśmy to donicami. Mają tam byś rośliny. Panowie robiąc podbudowę pod kostkę cała powierzchnię wysypali tłuczniem. W donicy jest z 10-15 cm tłucznia. A na moja uwagę o te miejsce usłyszałem, ze później mogę sobie wybrać kamienie i nasypać ziemi. Ten sam problem dotyczy obszaru poza kostką. Wokół w głąb trawnika nawysypywane jest bardzo dużo tłucznia. I to niby sam tez mam urzątnąć sam.

Tak szczerze, to nie mam zamiaru tego robić, WIedzieli, ze sa donice i ze jest trawnik, i maja po sobie posprzatać. Ale chciałbym wiedzieć jak to jest u Was drodzy forumowicze.

 

Czy Wasi fachowcy też jak robią kostkę to wokół zostawiaja syf, tłuczeń, scinki kostki i cała góre smieci, worków, folii itp ??

 

A do białej goraczki mnie doprowadza, jak słyszę, że zrobą tak, że bede zadowolny.

Ostatnio rozbierali kilkanaście metrów opasek, bo zrobili tak, ze nie byłem zadowolony.

 

Już siły do niech nie mam. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako budowlaniec nie powinienem się wypowiadać, ale... zapytaj co będzie, jeśli po zrobieniu zadowolony nie będziesz ? Czy będą robić do skutku i efektu jaki chcesz mieć?

Jeśli piszesz o kostce betonowej, równej, to sprawdź jakie masz na paletach. Może już tam są uszkodzone? Chyba brukarz nie wali w nie metalowym młotkiem, tylko gumowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
To jakieś paproki. U mnie po zakonczeniu wybierali caly tluczen ktory byl poza kostka i betonowymi ,,oporami,,. Strasznie upierdliwa robota, ale wysprzatali wszystko. Co do pofalowan, pamietaj ze kostka to nie gladz, nie bedzie idealnie rowna, ale u mnie przykladajac łate pofalowania sa minimalne, rzedu 2-3mm. Ale gloym okiem niewidoczne. Jak sie pojawily wieksze, w dwoch miejscach pojawilo sie zapadniecie rzedu 1cm to przyjechali i poprawili. Co do smieci i gruzu, zostawili bo jakby nie bylo to byly moje smieci, ale gruz zniesiony na jedna kupke, palety na drugs kupkena folie pozwijane, popakowane na trzecia kupke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...