Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klimatyzacja - czy firma polecana przez instalatora oraz system instalacji jest OK ?


Recommended Posts

Dzień Dobry.

 

Instalator który robił u mnie wizję lokalną w domu polecił mi abym wybrał sobie jakieś urządzenie z firm DAIKIN lub MITSUBISHI. Podobno te dwie firmy są topowe jeżeli chodzi o produkcję klimatyzacji (jakoś+żywotność). Z tych dwóch zdecydowałem się na Mitsubishi model "Diamond" ponieważ zwyczajnie jest ładny (jednostka wew.) Dodatkowo ponieważ chcemy z Małżonką chłodzić zarówno salon i sypialnie, wybraliśmy mocną jednostkę o mocy 5kW w salonie skierowaną wprost na drzwi do sypialni chcąc schłodzić równocześnie sypialnie wraz z salonem. Instalator odradził nam takie rozwiązanie ze względu na hałas takiej mocnej jednostki i nierównomierne chłodzenie tych dwóch pomieszczeń. Zamiast tego doradził system multisplit dając do salonu jednostkę wew. o mocy 3,5kW a do sypialni 2,5kW. Przy tym modelu Diamond multisplit wychodzi taniej niż dwa niezależne splity....

 

Czy:

 

1. Mistubishi faktycznie w Waszej ocenie jest taką dobrą firmą jeżeli chodzi o klimatyzacje.

2. Czy 3,5kW + 2,5kW faktycznie będzie lepszym rozwiązaniem niż jedna jednostka o mocy 5kW

 

3. Dodatkowe pytanie. Ściany w domu mam z ceramicznego pustaka poryzowanego o grubości 38cm. Na zewnątrz jest ocieplenie styropianem 15cm wyprawione metodą mokrą-lekką. Czy przewiert którym będą przechodziły przewody z zew. do wew. trzeba jakoś specjalnie zabezpieczyć, czy wystarczy dokładnie wypełnić pianką montażową po zrobieniu instalacji ? Nie chciał bym aby miedzy styropianem a ścianą zrobił się punkt rosy z którego skropliny spadały by w dól zawilgacając ścianę...

 

Z góry dziękuję za sugestie i radę.

Pozdrawiam,

Rafał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...