Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Krzywy komin systemowy


Recommended Posts

Witam mam ogromną prośbę o szybką odpowiedź bo za chwilę wybuchnę. Zdecydowaliśmy się z mężem na wybudowanie nowego komina w starym domu. Kupiliśmy komin systemowy zatrudniliśmy polecanego fachowca i myśleliśmy że będzie pięknie. Komin dziś już stoi cały, a my, co na niego patrzymy to widzimy nowe błędy przynajmniej tak nam się wydaje. Napiszę co nas martwi, mam nadzieje że w miarę jasno bo nie znam fachowych zwrotów :

1. Mamy wrażenie że pierwszy wkład ceramiczny, który stoi na skraplaczu stoi krzywo.Na skraplaczu mamy wyżłobione rowki na różnej wielkości wkłady, i patrząc przez wyczystkę wygląda tak jakby komin nie stał równo na wyżłobieniu jest jakby przesunięty

2.Ceramiczna część do odprowadzenia spalin jest oblepiona cementem (mąż chce ten cement wyciąć)

3. Komin jest postawiony przy samej ścianie w piwnicy i połączony zaprawą

4 I najgorsze pod więźbą komin lekko ucieka w jedną stronę tak że na szczycie jest różnica 1 centymetra (prawy górny róg wyżej o cm niż lewy górny) gołym okiem widać pochylenie komina lewo. Na strychu udało nam się znaleźć miejsce gdzie uciekł pion tylko co z tym dalej ?

 

Proszę pomóżcie co mamy zrobić? Czy jest o co panikować? Jest sens zostawiać taki komin czy lepiej zaczynać od nowa bo już nawet takie myśli przychodzą nam do głowy. Dodam jeszcze że komin 11 metrowy powstał w 2,5 dnia co dla mnie jest dużym szokiem, że aż tak szybko chyba za szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bloczki betonowe zewnętrzne jak i ceramikę łączy sie specjalna zaprawa dostarczana przez producenta lub Można taka kupic musi byc na bazie szamonu.sam cement będzie pękał konin od strony wewnętrznej czyli ceramiki powinien byc obrobiony gladziutko i starannie można wziaść za zbroić jego male otwory drutem zalać go rzadka zaprawa w celu wzmocnienia sztywności konstrukcji ( u renomowanych producentów zazwyczaj to nie potrzebne u mniej renomowanych juz tak) miedzybceramika a pustakiem powinna byc wełniana izolacja. Wszystkie kształtki należy dopasować do siebie starannie. Komin systemowy buduje sie szybko ale przy cienkiej warstwie 2-3 min zaprawy 3 dni myślę przy grubej spoinie im wyżej tym dłużej zeby związało. Nawet 3-5 dni acprzy systemowycjhbspoina ma byc jak najmniejsza i twdlug szablony producenta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego tak długo, bo nie umiał....Zazwyczaj stawiam taki komin w jeden dzień. Pierwszą rurą postawioną nie w osi, bym się zbytnio nie przejmował. Resztę trzeba obejrzeć na miejscu. Mogą być mostki termiczne ukryte dla wzroku. Np zaprawa między wełną, mostkująca rurę z pustakiem. Albo zabetonowana rura na czapie kominowej. Gdyby to był komin z Schiedla, podesłali by fachmana. Jak tani z netu, pozamiatane....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie piszesz ile odchylony . Piszesz o różnicy wysokości.

Oblepeinie zaprawą to flejostwo , nie oczyszczona zaprawa co spadła podczas murowania.

Przesunięcie wkładu jest mozliwe, bo one nie sa idealnie okrągłe i nie da się spasować idealnie wszystkiego istnieje tez możliwość że źle ustawiony ale tego z pisania nie widać..

 

Jak od pionu na całości ucieka te 2 cm to nic się nie stanie.

Zaprawa powinna dobrze "odskoczyć" od wkładu niech mąż delikatnie to robi aby nie pokruszyć wkładu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...