Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dofinansowanie - program priorytetowy "Czyste Powietrze"


Recommended Posts

Myślę ,że mogą sprawdzić inne dochody np. w moim przypadku po prostu wystosują zapytanie do gminy i w ten sposób zweryfikują. Nie wiem jak jest z alimentami ,bo nie mam wiedzy na jakiej zasadzie to działa. W każdym razie dużo roboty będą z tego tytułu mieć.

 

Jeszcze jak pomyślę ,że jeżeli przytulę całość dofinansowania tj 53 tys i doliczą nam to do dochodu to załapiemy drugi próg czyli (o ile się nie mylę) zapłacimy 32 procent podatku......

 

1. No właśnie jak to jest z tymi dochodami z GOPS-ów. Na liście dochodów jaką napisał FOś wymienione jest świadczenie rodzicielskie (czyli na małego dzidziusia do 1 roku), nie ma mowy o innych świadczeniach, np. rodzinnych, pielęgnacyjnych itp. Wyrażnie jest napisane, że 500+ nie wlicza się. Więc jak mamy to traktować, wykazywać na siłę te zasiłki rodzinne? W GOPSie nic na ten temat nie wiedzą.

2. Skąd ten pomysł że dotację doliczą Ci do dochodu? Ja doczytałam się, że dotacja będzie opodatkowana tak jak dochód z papierów wartościowych i rozliczasz się z niej w innym PIT, bodajże PIT 8C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Podbijam pytanie wyżej , Czy ktoś był już w gminie po dochód? Bo u mnie (co prawda pytałam tylko telefonicznie ) ,też za bardzo nie wiedzą, tym bardziej że np.obliczając dochód czy przysługuje mi zasiłek pielęgnacyjny nie jest wliczony zasiłek rodzinny i na odwrót.

A jeszcze mam pytanie czy dochód z prowadzenia działalności na ryczałcie obliczają wg.Tabeli Ministerstwa (tak jak w GOPS ) czy tyle ile jest na zaświadczeniu z Urzędu Skarbowego? Nie ukrywam są to dwie różne kwoty. Byłam w oddziale ,ale o to zapomniałam spytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z informacji na spotkaniu - tak można, a zwrot za materiały bez robocizny.

 

dzwoniłem dziś aby zapytać czy mogę rozdzielić inwestycję - najpierw wziąć pożyczkę na fotowoltaikę,a dopiero później ubiegać się o dotację na zmianę źródła ciepła (PC). Otrzymałem informację, że niestety ale muszę najpierw wymienić piec. Czyli moje rozdzielenie wydatków wzięło w łeb.

Edytowane przez zygi72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam chyba banalne pytanie , które wpadło mi do głowy przy zbieraniu dokumentacji. Czy jeżeli będę miała na wszysto po 3 oferty , to potem muszę wybrać którąś z firm?. Kwota wiadomo może się nie zgadzać z fakturami i z ofertami , bo ceny się zmieniają. Myślę , że te oferty to aż tak dokładne być nie muszą ( na niektóre czekam już prawie 2 tyg )? To chodzi tylko o to ,że zapoznaliśmy się z rynkiem i nie są niczym wiążacym? Dobrze kombinuję?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wybierasz jedną z nich. I jak weźmiesz droższą, to powinnaś mieć na to jakieś logiczne wytłumaczenie – choć nie jest powiedziane, że musisz koniecznie wziąć tę najtańszą.

 

Te oferty co czekasz, to, jak rozumiem, gadałaś z kimś i wiesz, że te oferty dostaniesz? A nie na zasadzie, że wysłałaś maila i po prostu czekasz na odpowiedź, która może wcale nie nadejść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, rozmawiałam w sklepach i maja to zrobić,. Gość od okien też ciągle przestawia terminy, a mi zależy koniecznie na wniosku w tym roku bo łapiemy się na fajny procent. Chyba powysyłam na wszystko jedno dużo emeili na zasadzie kopiuj wklej i w ten sposób może szybciej coś uzbieram.

 

A Wy ile oczekiwaliście na oferty?

Edytowane przez asik187
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, rozmawiałam w sklepach i maja to zrobić,. Gość od okien też ciągle przestawia terminy, a mi zależy koniecznie na wniosku w tym roku bo łapiemy się na fajny procent. Chyba powysyłam na wszystko jedno dużo emeili na zasadzie kopiuj wklej i w ten sposób może szybciej coś uzbieram.

 

A Wy ile oczekiwaliście na oferty?

 

Co do ofert na okna (pomierzyłam wstępnie sama ) wybrałam się w sobotę do pobliskiego miasta i poszłam do 3 sprzedawców okien (różnica na trzech oknach od 4500 do 6500 te same parametry inny producent). Na piec jedna konkretna oferta od pobliskiego producenta z montażem i dwie internetowe na sam piec dużo droższe piece.

Edytowane przez matikati
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tak tu pisał, ale to się trochę dziwne wydaje.

 

Opublikowany został projekt ustawy o uldze termomodernizacyjnej uchwalony przez Sejm: http://orka.sejm.gov.pl/opinie8.nsf/nazwa/2901_u/$file/2901_u.pdf

 

Przypomnę, że ustawa:

1) zwalnia dotacje termomodernizacyjne z WFOŚiGW z obowiązku płacenia od nich podatku dochodowego,

2) wprowadza ulgę termomodernizacyjną przy rozliczeniu podatkowym – to jest ulga, która prawdopodobnie ma zastąpić dotację dla grupy, której przysługuje dotacja 30%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ofert na okna (pomierzyłam wstępnie sama ) wybrałam się w sobotę do pobliskiego miasta i poszłam do 3 sprzedawców okien (różnica na trzech oknach od 4500 do 6500 te same parametry inny producent). Na piec jedna konkretna oferta od pobliskiego producenta z montażem i dwie internetowe na sam piec dużo droższe piece.

 

Dostałaś od ręki wycenę?. Kurcze ja chodziłam i każdy czekać, zadzwonią jak będzie gotowe.Na sam piec może by dali od ręki ,ale co z całą resztą?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Produkt jest ten sam (wymiary okien, parametry-ilość uszczelek, komór oraz U) tylko producent inny. Piec ma tą samą wielkość / moc i ecodesign.

 

produkt nie jest ten sam, jest podobny.

nie wiem, tak słyszałem, że oferty muszą być na dokładnie ten sam produkt.

Tak, wiem, chore to, jak i zbieranie tych ofert, ale .... tak sobie wymyślili(podobno, chciałbym się mylić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedni mieli przyjechać i mierzyć ale jak pan zadzwonił się umówić a powiedziałam, że będę chciała skorzystać z oferty dopiero za jakiś czas a wycena jest aktualna miesiąc, wziął moje wymiary i za 2 dni przesłał ofertę mailem. Pozostałe od ręki wyliczone na zwykłej kartce z pieczątką sklepu. Koszt montażu pieca przyjechali i wyliczyli (po 2 dniach od telefonicznego zgłoszenia w firmowym sklepie producenta kotłów). Pozostałe dwie oferty to już cena za sam piec ale dużo droższy niż pierwsza wycena.

Wniosek złożony miesiąc temu i na razie cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

produkt nie jest ten sam, jest podobny.

nie wiem, tak słyszałem, że oferty muszą być na dokładnie ten sam produkt.

Tak, wiem, chore to, jak i zbieranie tych ofert, ale .... tak sobie wymyślili(podobno, chciałbym się mylić).

 

Zdrowa konkurencja to szansa dla kilku producentów (towar o tych samych parametrach), a nie cena jednego w kilku sklepach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...