Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Farba podkładowa a na to gładź?


Recommended Posts

Witam, jestem nowy na forum. Oto mój problem- Mam zrobione tynki cementowo- wapienne. Rok temu pomalowałem je farbą podkładową Śnieżka Grunt- z myslą o malowaniu ostatecznym w tym roku. Jednak teraz doszedłem do wniosku, że jednak będę musiał zrobić gładzie, bo miałem pare przeróbek i uszkodzeń tynku podczas prac na budowie, są więc dziury, odpryski, doklejanie regipsów w szpaletach, itp. I teraz za co sie zabrac i w jakiej kolejnosci żeby to dobrze zrobić, tzn. żeby np. przy malowaniu nie odpadała mi gładź za wałkiem itp, bo juz o takich problemach czytałem na forum. Czy muszę wymienic narożniki na aluminiowe(tynkarze zakładali ponoć te droższe inox czy jakos tak)- wolałbym nie, bo te uszkodzenia są tylko na klatce schodowej i korytarzu, w pozostałych pomieszczeniach ich nie ma, więc tych pokoi bym nie szpachlował. Chcę to robić materiałami Śnieżka Acryl Putz- gładzie, grunty a farba nie wiem jeszcze z jakiej firmy. Pytałem ekspertów ze Śnieżki - oto co mi odpowiedzieli:

 

Aby nałożyć gładź szpachlową na takie tynki należy poza odkurzeniem, pomalować ściany Gruntem Głęboko Penetrującym GP 41. Po wyschnięciu może Pan nakładać Gładź Szpachlową ST 10 w dwóch cienkich warstwach, bez gruntowania i szlifowania międzywarstwowego. Po wyschnięciu i wyszlifowaniu należy ponownie odpylić i zagruntować gładź Gruntem Uniwersalnym GU 40. Następnie pomalować Snieżką Grunt a po wyschnięciu farbą nawierzchniową np. Magnat Ceramic

Gładź ST10 dobrze nadaje się zarówno do warstwy podkładowej jak i finiszowej, warto zainwestować w dobrej jakości farbę nawierzchniową. Zaproponowana Magnat Ceramic jest bardzo łatwa w aplikacji oraz sprawdzi się w użytkowaniu ze względu na plamoodporność.

 

A jakie jest wasze zdanie na ten temat? Dodam, że będę to robił sam i chcę mieć to zrobione zgodnie z technologią, żeby nic potem nie odpadało itd. Dziękuję za wszelkie porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Szanowny Panie,

Opisany sposób prowadzenia prac jest słuszny. Najpierw oczyszczenie podłoża, potem zagruntowanie i nałożenie gładzi w dwóch warstwach, co pomoże wypełnić ewentualne ubytki. Opisane wyroby dobrze się tu sprawdzą. Jeśli będzie Pan prowadził prace samodzielnie, to najpierw polecam je przeprowadzić „na próbę” na niewielkim fragmencie powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...