Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Program Czyste Powietrze - Co warto wiedzieć ?


Recommended Posts

Tam jest jakiś okres kiedy musisz korzystać nie pamiętam ile lat chyba coś koło 5 - kiedy mogą skontrolować. Pytanie po co montować PC za 2 lata a teraz wpinać gaz. Ja nie widziałem nic w temacie o końcu inwestycji do 20 grudnia - jest tylko info, że na nowo budowane domy do końca roku, więc bardziej 31 grudzień.

Gaz mi nie schłodzić w lecie domu, a PC owszem. Jako drugie źródło. Nie chcę demontowac gazu. Chcę dodatkowe źródło.

Ok czyli do 31 grudnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 321
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie wiem jak pompa jest w stanie "schłodzić" dom - zobaczę latem. W każdym razie chyba taniej i wydajniej byłoby by ci klimę założyć. Pompa - podobno - działa tak, że puszczasz zimną wodę w podłogę - jak za bardzo to zacznie ci się skraplać więc albo jakiś czujnik wilgotności dołożysz, albo temp ustawisz tak koło 18-20 stopni - o ile to dom schłodzi to nie mam pojęcia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do końca roku musi być zgłoszenie i protokół odbioru. Wniosek o płatność jest po podpisaniu umowy. Ja na umowę czekałem kilka miesięcy.

 

No dokładnie, gdyby wniosek o płatność miał być też w tym roku, to procedura przeczylaby sama sobie pod względem terminów.

Wniosek o płatność nie musi być w tym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A macie może informację jak rozliczyć przyłącze elektroenergetyczne jako przyłącz dla pompy ciepła? Jakie koszty można zakwalifikować? Przyłącz wykonywałem sam.

Robił, ktoś z was kosztorys powykonawczy wraz ze specyfikacją materiałową dla przedsięwzięcia wykonywanego własnymi siłami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak robiłeś sam - to nic nie dostaniesz. Cała zabawa polega na tym, że na wszystko musisz mieć fakturę. Z jednej strony inwestor dostaję dotację a z drugiej napędza się gospodarkę :) Co do kosztów to chyba 1000 masz na wykonanie projektu.
Ja wiem, że dostanę za materiał pytałem jak to rozliczyć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak masz rozliczyc ? Niesiesz do nfosigw faktury i tyle.Przeciez miales we wniosku pozycje przylacze elektryczne to wpisywales tam jakas kwote.

A jak niewpisales to raczej nie rozliczysz z pompa

Faktury to jedno ale jeszcze trzeba wykonać kosztorys powykonawczy wraz ze specyfikacją materiałową dla przedsięwzięcia wykonywanego własnymi siłami wg. aktualny przepisów budowlanych. Pytanie, czy ktoś taki robił i jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktury to jedno ale jeszcze trzeba wykonać kosztorys powykonawczy wraz ze specyfikacją materiałową dla przedsięwzięcia wykonywanego własnymi siłami wg. aktualny przepisów budowlanych. Pytanie, czy ktoś taki robił i jak to wygląda.

 

Ja robilem sam podlogowke i czesc instalacji co o cwu oraz przylacze i zadnych kosztorysow nie robilem .

Tylko faktury dalem z materialami i zwracali wiec albo w Twojej miejscowosci jacys nadgoliwi urzednicy albo sie glupot naczytales .

Jaki problem zadzwonic i sie spytac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zapytam moze ktos bd wiedzial. Zaczalem budowe w tym roku i juz nie bd sie kwalifikowal pod zadna rubryke bo nie zdaze wbudowac zrodla ciepla, a jak w przyszlym roku wstawie piec na smieci i odbiore budynek to wtedy moge np o pompe ciepla sie ubiegac?

 

Do nowo budowanego domu juz chyba nie mozesz zalozyc zadnego smieciucha nawet chyba gazu juz nie mozna tylko cieplownia albo prad,pompa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...