Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Program Czyste Powietrze - Co warto wiedzieć ?


Recommended Posts

Witajcie,

próbuję złożyć wniosek do programu "Czyste powietrze" i natrafiłem na spore schody....

Po założeniu konta na portalu beneficjenta nie przysłano mi dokumentów rejestracyjnych na e-mail. Dzwoniłem do nich na podane na stronie 3 numery kontaktowe przez kilka dni. Łącznie kilkadziesiąt prób kontaktu, nigdy nikt nie odebrał telefonu. Napisałem na ich e-mail dwie wiadomości w odstępie kilku dni, minął ponad tydzień czasu i nikt mi nie odpowiedział. W portalu beneficjenta, po zalogowaniu na konto jest podstrona "Zadaj nam pytanie" niestety nie działa. Zero kontaktu z nimi. Ten program to jakaś mistyfikacja.

Nie wspomnę już o tym, że wniosek i udostępniona instrukcja do niego są fragmentami niespójne, wiele rzeczy jest niedopracowane. Kto za to kur*a bierze pieniądze? :-/

Czas wielki chyba, żeby media zaczęły nagłaśniać tę paranoję...

 

Pozdrawiam

Robert

 

Po pierwsze przeczytaj ten wątek https://forum.muratordom.pl/showthread.php?349827-Dofinansowanie-program-priorytetowy-quot-Czyste-Powietrze-quot

Po drugie olej Portal beneficjenta. Szkoda nerwów. Z Twojej wypowiedzi można wywnioskować, że masz już wniosek, a tylko do tego potrzebny Ci portal.

Po trzecie napisz dokładnie z czym konkretnie masz problem? Nie da się tego wywróżyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 321
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witajcie,

próbuję złożyć wniosek do programu "Czyste powietrze" i natrafiłem na spore schody....

Po założeniu konta na portalu beneficjenta nie przysłano mi dokumentów rejestracyjnych na e-mail. Dzwoniłem do nich na podane na stronie 3 numery kontaktowe przez kilka dni. Łącznie kilkadziesiąt prób kontaktu, nigdy nikt nie odebrał telefonu. Napisałem na ich e-mail dwie wiadomości w odstępie kilku dni, minął ponad tydzień czasu i nikt mi nie odpowiedział. W portalu beneficjenta, po zalogowaniu na konto jest podstrona "Zadaj nam pytanie" niestety nie działa. Zero kontaktu z nimi. Ten program to jakaś mistyfikacja.

Nie wspomnę już o tym, że wniosek i udostępniona instrukcja do niego są fragmentami niespójne, wiele rzeczy jest niedopracowane. Kto za to kur*a bierze pieniądze? :-/

Czas wielki chyba, żeby media zaczęły nagłaśniać tę paranoję...

 

Pozdrawiam

Robert

Robert wypełnij te 2 dokumenty które dostałeś podczas rejestracji (Wniosek rejestracyjny osoby fizycznej do PORTALU BENEFICJENTA oraz OŚWIADCZENIE O ZACHOWANIU POUFNOŚCI), a następnie wyślij je tradycyjną pocztą na adres podany w portalu beneficjenta WFOŚIGW z twojego województwa. Wtedy Twoje konto będzie aktywne i będziesz mógł na spokojnie sobie ogarniać właściwy wniosek do wysyłki. Podobno dotacje uzyskane w tym roku będą opodatkowane a dopiero od 01.01.2019 już nie. Przynajmniej tak ma być*w Małopolsce http://www.ceb.com.pl/dodatkowe-punkty-informacyjne-programu-czyste-powietrze/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze,

 

właściwie to ja problemu z tym jakiegoś nie mam. Chciałem się z Wami podzielić tym, jak kuleje ta cała akcja "Czyste Powietrze".

 

Wiem, że wniosek mogę wysłać pocztą, natomiast podczas rejestracji nie przesłali mi dokumentów na e-mail (tak, sprawdzałem SPAM ;)). Ponadto chciałem się z nimi skontakować odnośnie wysyłki wniosku przez ePUAP (jak to dokładnie zrobić?), bo jeśli jest taka możliwość to dlaczego z niej nie skorzystać. Swój profil na ePUAP mam i z niego korzystam, jednak z wysyłką wniosku tą drogą do WFOŚiGW sobie nie poradziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem z WFOŚIGW w Krakowie w wiadomości wygenerowanej automatycznie przez system dwa dokumenty Wniosek rejestracyjny osoby fizycznej do PORTALU BENEFICJENTA oraz OŚWIADCZENIE O ZACHOWANIU POUFNOŚCI. Tych dwóch dokumentów PDF nie można wysłać przez skrzynkę PDF, też*mam EPUAP ale przez skrzynkę PDF można przesłać tylko tzw. aktywny pdf (np. wniosek do czystego powietrza). Jest jeszcze wiele mankamentów we wniosku które są juz*zgłoszone i będzie prawdopodobnie zmieniona wersja wniosku. Problem jest np. z dwoma różnymi ścianami (np. jedna jest drewniana a druga murowana) których obecnie nie da się*wprowadzić we wniosku. Na dzień*dzisiejszy można wysyłać wniosek taki jaki jest a swoje wątpliwości i różnice jakie są*w rzeczywistości ewentualnie w audycie energetycznym należy przekazać pracownikowi który przyjedzie z WFOŚIGW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, chciałem najpierw uzyskać dotację (no powiedzmy że choćby podpisać umowę) a dopiero później wybrać konkretną ofertę. Jaką datę muszę wpisać jako rozpoczęcie przedsięwzięcia? Planowaną? Według instrukcji chodzi o datę pierwszej faktury. Na spotkaniu informacyjnym miła pani powiedziała że możliwe jest najpierw podpisanie umowy a dopiero potem ponoszenie kosztów...

Planuję wymienić kocioł na ekogroszek na pompę PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Też się interesuje tematem. Tylko mam pytanie bo nie mogę znaleźć czy jeśli dom nowo wybudowany to płacą tylko za piec i podłączenie czy za całą hydraulike razem z grzejnikami i podłogowka z zbiorniki4m na ciepłą wodę ? Czy jak nie mam możliwości podłączenia do sieci gazowej to zwracają też za zbiornik gazowy ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się interesuje tematem. Tylko mam pytanie bo nie mogę znaleźć czy jeśli dom nowo wybudowany to płacą tylko za piec i podłączenie czy za całą hydraulike razem z grzejnikami i podłogowka z zbiorniki4m na ciepłą wodę ? Czy jak nie mam możliwości podłączenia do sieci gazowej to zwracają też za zbiornik gazowy ?

 

to akurat jest napisane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze,

 

właściwie to ja problemu z tym jakiegoś nie mam. Chciałem się z Wami podzielić tym, jak kuleje ta cała akcja "Czyste Powietrze".

 

Wiem, że wniosek mogę wysłać pocztą, natomiast podczas rejestracji nie przesłali mi dokumentów na e-mail (tak, sprawdzałem SPAM ;)). Ponadto chciałem się z nimi skontakować odnośnie wysyłki wniosku przez ePUAP (jak to dokładnie zrobić?), bo jeśli jest taka możliwość to dlaczego z niej nie skorzystać. Swój profil na ePUAP mam i z niego korzystam, jednak z wysyłką wniosku tą drogą do WFOŚiGW sobie nie poradziłem.

 

ePUAP jeszcze nie działa trzeba osobiście lub poczta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dat to nie wiem, wiem że będą*uznawane wszelkie prace które są kwalifikowane od daty 01.01.2018 ale nie mogą*zostać zakończone przed podpisaniem umowy z WFOŚIGW. Nie zakończona praca to np. podpięty kocioł ale nie pracujący jeszcze czyli oddany do użytku.

 

nieprawda...nie moze być zakończone (odebrane = data wbita do gwarancji albo koncowa faktura i przelew) nie przed podpisaniem umowy a przed zlozeniem wniosku o dotacje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Niedawno jeszcze prosiłem o radę na tym forum czym ogrzewać dom zamiast pieca węglowego. Przeczytałem na ten temat setki opinii, zdecydowałem się na kocioł 5 klasy na pellet i ekogroszek, złożyłem wniosek o dofinansowanie i ....... cisza. W rozmowie telefonicznej, powiedziano mi że ktoś przyjedzie, sprawdzi stan, kupię kocioł, przedstawię fakturę i otrzymam dofinansowanie. To teoria bo w praktyce wygląda to inaczej, pomimo że dzwoniłem wielokrotnie, nikt się tym nie interesuje.

W moim przypadku dopłata wyniosłaby 50%. Aby otrzymać dopłatę muszę kupić kocioł tzw. piątej klasy, w którym można palić TYLKO pelletem lub ekogroszkiem. Kocioł taki kosztuje ok.10 tys., otrzymałbym zwrot 5 tysięcy czyli w sumie wydałbym z własnej kieszeni 5 tysięcy. To ja mam w dupie takie dopłaty, kupię kocioł z zasobnikiem za 5 - 6 tys. Wydam tyle samo a będę mógł palić pelletem, ekogroszkiem oraz w razie potrzeby węglem i drewnem. Nie rozumiem dlaczego program nazywa się „Czyste Powietrze”, jakie to czyste powietrze? skoro ekogroszek to węgiel tylko że drobny a pellet to sprasowane odpady z różnym świństwem w postaci klei i chemii ?, co o tym sądzicie ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...