Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Program Czyste Powietrze - Co warto wiedzieć ?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 321
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A ja juz mialem nadzieje. nawet zacząlem papierska wypełniać..

 

Najpierw trzeba wypełnić i wysłać wniosek drogą elektroniczną ( http://www.wfosigw.pl/strona-glowna/aktualnosci/20978) , jeśli masz silne nerwy to wytrzymasz, następnie należy wydrukować dwa komplety dokumentów. Jeden wysłać pocztą do Warszawy a drugi do oddziału regionalnego, teraz pozostanie Ci oczekiwanie czyli druga druga część horroru. Na razie WFOŚiGW w Warszawie wstrzymał od dnia 1 stycznia 2019 r. nabór wniosków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw trzeba wypełnić i wysłać wniosek drogą elektroniczną ( http://www.wfosigw.pl/strona-glowna/aktualnosci/20978) , jeśli masz silne nerwy to wytrzymasz, następnie należy wydrukować dwa komplety dokumentów. Jeden wysłać pocztą do Warszawy a drugi do oddziału regionalnego, teraz pozostanie Ci oczekiwanie czyli druga druga część horroru. Na razie WFOŚiGW w Warszawie wstrzymał od dnia 1 stycznia 2019 r. nabór wniosków.

 

Na razie jest kiepsko, ale nie chodzi mi o założenia programu (choć mogłoby być lepiej), tylko o sposób wprowadzenia i procedowania wniosków. Pewnie podobnie będzie z czekaniem na zwrot kasy....

 

 

PS.

A trzeci komplet do Torunia, czwarty do Strasburga, piąty do Waszyngtonu itd.

 

Ja kojarzę, że tylko do właściwego urzędu wojewódzkiego trzeba wysłać, można chyba przez internet wszystko, ale to chyba EPUAP musi działać lub mieć podpis elektroniczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyste Powietrze”, jakie to czyste powietrze? skoro ekogroszek to węgiel tylko że drobny a pellet to sprasowane odpady z różnym świństwem w postaci klei i chemii ?, co o tym sądzicie ?.

 

Swoją drogą głównym celem tego programu jest zmuszenie właścicieli do inwestycji oficjalnych z pominięciem szarej strefy. Daje do odprowadzony podatek dochodowy, VAT, podatek od pracy ludzkiej. Tu nie chodzi o zmianę jakości powietrza tylko o to żeby nakręcić obrót firmom.

Dodatkowo oficjalnie musisz też kupić paliwo. Nie możesz palić drewnem z własnego lasu w piecu tylko należy kupić ten beznadziejny pelet.

A na koniec jest cel polityczny sam w sobie. Bo to przecież politycy napisali takie wspaniałe ustawy.

 

Tak się zastanawiam czy komukolwiek w tym kraju udało się kiedykolwiek dostać jakąś opłacalną dla niego dotację ? :)

 

Zauważ że wszystko co jest dotowane przez Państwo Polskie z automatu staje się droższe, najlepszym przykładem są leki.

Edytowane przez Mendium
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie WFOŚiGW w Warszawie wstrzymał od dnia 1 stycznia 2019 r. nabór wniosków.

Nie tylko w Warszawie! W całym kraju nabór wniosków jest wstrzymany, ze względu na konieczność dostosowania programu do wprowadzanej nowelizacji ustawy o podatku dochodowym.

 

Nie wiadomo ile ma potrwać przerwa, na pewno kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam pisałem i dzwoniłem to nie umieli mi odpowiedzieć na moje pytanie, tylko tłumaczyli jakoś pobocznie więc może zapytam tutaj.

 

Kupiłem PC w październiku 2018r. firma podłączyła częściowo, wystawiła fakturę zapłaciłem przelewem ale wcześniej nie złożyłem wniosku - czyli mam rozumieć że dla mnie nie należy się już dotacja tak?

 

Dlaczego o to pytam - bo w programie pisze, że inwestycja nie może być zakończona i nie wiem co mam przez to rozumieć... Kiedy można przyjąć że została zakończona?

 

Jeśli instalatorzy przyjechali, zamontowali wszystko ale nie uruchomili urządzenia bo np. nie było wody użytkowej jeszcze doprowadzonej i ja im za to zapłaciłem bo dziwne by mieli czekać z tego powodu na pieniądze to inwestycja jest ukończona czy nie? Na fakturze nie mam, że jest to faktura częściowa, ale na kolejnej mogę mieć, że jest to faktura końcowa tylko pytanie jak ten projekt to rozpatruje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem taki, ze karta gwarancyjna jest niby podbita z dnie dostarczenia pompy na budowę. Jak kupujesz kosiarkę to masz karte gwarancyjną z dniem zakupu a możesz ją uruchomić w sumie na przyszły rok no ale interpretacja interpretacji nie równa. Ja miałem wrażenie, że oni sami nie wiedzą czy można czy nie... Pewnie się tego już nie dowiem a szkoda :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem to już w innym wątku o CzP. Ludzie to jest program, który ma modernizować stare domy aby stały się ekologiczne/ciepłe a nie dotować nowe ekologiczne już domy i nowe pompy bogatym ludziom, których stać na ich zakup (budujesz dom czyli cię stać). Także skończcie już utyskiwać: "kupiłem pompę i teraz czuję się wyrolowany bo mi nie dali".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem to już w innym wątku o CzP. Ludzie to jest program, który ma modernizować stare domy aby stały się ekologiczne/ciepłe a nie dotować nowe ekologiczne już domy i nowe pompy bogatym ludziom, których stać na ich zakup (budujesz dom czyli cię stać). Także skończcie już utyskiwać: "kupiłem pompę i teraz czuję się wyrolowany bo mi nie dali".

 

Kolego hook01, z jakiej Ty się choinki urwałeś?, nie czytasz tego co piszesz?. Gdzie tu przeczytałeś że ktoś chce dotować nowy ekologiczny dom?, gdzie przeczytałeś że ktoś kupił pompę i czuje się wyrolowany?.

A co to za tekst "" skończcie już utyskiwać "", skończymy jak będziemy chcieli a jak nie podoba Ci się dyskusja to nie czytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też próbuje

dostałem od nich takiego maila

 

Szanowna/y Pani/Pan

WFOŚiGW w Olsztynie informuje, że od dnia 2018-11-30 uległy zmianie proces rejestracji i zasady korzystania z konta beneficjenta w PORTALU BENEFICJENTA.

Ważność konta bez pełnej aktywacji została wydłużona do 360 dni od daty rejestracji.

Fundusz nie wymaga już dokumentów rejestracyjnych do pełnej aktywacji kont (proszę ich nie przysyłać).

Pełna aktywacja konta nastąpi w chwili, gdy do Funduszu zostanie dostarczony wniosek o dofinansowanie i będzie podlegał ocenie lub system wykryje, że jest już Pan/i naszym beneficjentem.

Po pełnej aktywacji konta otrzyma Pan/i drogą mailową informację zwrotną potwierdzającą aktywację konta w pełnym zakresie w PORTALU BENEFICJENTA Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie

Jeżeli konto nie zostanie w pełni aktywowane po okresie 12-mcy zostanie wyłączone, a po upływie 13 miesięcy zostanie automatycznie usunięte z portalu (systemu informatycznego Funduszu).

Aby ponownie aktywować wyłączone konto będzie potrzebny telefoniczny kontakt z biurem Funduszu.

W sytuacji, gdy konto zostanie usunięte należy się ponownie zarejestrować w portalu beneficjenta.

Przyznanie pełnych uprawnień do pracy w portalu (systemie informatycznym) nastąpi na okres 24 miesięcy, czas ten jest liczony od ostatniej aktywności na koncie. W przypadku blokady konta po tym okresie, konieczny jest kontakt z biurem Funduszu w celu ponownej aktywacji konta.

W przypadku braku aktywności na koncie przez 36 miesięcy konto zostanie usunięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edwars: w innym wątku ludzie chcą wyciągnąć kasę na nowe domy. Tu koleś kupił zamontował ale i tak chciałby dostać kasę. Przecież jak kupował to był świadomy że kupuje za swoje a teraz szuka jakiś tam kruczków że tak naprawdę to nie zamontował bo (upraszczam "nie odkręcił do konca zaworu") i najlepiej jakby urzędnik pochylił się nad jego tokiem rozumowaniai żeby mu dali jednak kasę na tę pc. W programie jasno jest napisane co i jak z zakupami wstecznymi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...