Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 68,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8062

  • Didi

    3934

  • bodekku

    3712

  • bryta

    3364

Najaktywniejsi w wątku

Bikosa :) ,wiem,ze to sporo..ale architekta załatwial mój luby...ja bym sie targowała...Mowi sie trudno...Nie bede go nikomu polecac,nie jestem z niego zadowolona..

Postaram sie za to naciagnac na nadzór budowlany,bo pewnie w czasie budowy kłopoty sie pojawia...

Musze sprawdzic te warunki.

Zbieram obecnie oferty hurtowni..po nowym roku zaczne rozpytywac wsród ekip budowlanych....

Zeby tylko to pozwolenie dotarło :roll:

Dzieki,pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedziłem dzisiaj urząd Gminy Goleniów złożyć podanie o warunki bo

wszyscy mi doradzali że warunki są ważne tylko do końca roku i jeśli chcę

budować w 2004 to mogę poczekać i co wyszło:

 

PIERWSZE SCHODY i naprawdę mam nadzieję że nie ostatnie bo jeśli

ostatnie to oznacza że budowę zakończyłem zanim wystartowałem.

 

nowy przepis o ochronie gruntów rolnych może zablokować kilkadziesiąt

inwestycji w mojej okolicy. A mówi on że zabudować można tylko działkę której sąsiednia działka jest już zabudowana, ale nie określili co to jest sąsiednia działka czy po drugiej stronie drogi też. czy kilka działek obok może też. Problem może rozwiązać nowy Plan Zagospodarowania ale gmina go nie zrobi bo nie ma kasy.

 

Ogólnie narazie tragedia ale jest cień nadziei tak powiedziała mi kobieta w gminie. Jeśli dostane warunki to za około 3 miesiące a jeśli odmowę to przyśle mi ją szybciej.

 

Nie życzę nikomu takiej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów po świętach!

Po kilku dniach odcięcia od cywilizacji :D dotarłam do swojego komputra.

Maksiu - gratulacje z powodu narodzin córeczki - trochę spóżnione ale szczere :p

Dzisiaj otworzyłam naszego muratora i widzę samych szczeciniaków - Maksia i Joasię z Jasiem - SZCZECIN GÓRĄ

Melduję że Wigilę urządziłam już w nowym domku - na 14 osób - było ekstra!

Cała rodzina nie wierzyła że mi się uda (panele ułożone w czwartek, firanki kupione w piątek- zawieszone we wtorek, częściowa przeprowadzka w poniedziałek - teraz trochę odpoczynku przy malowaniu schodów :D ) A i jeszcze zgłoszenie do urzędu we wtorek przed świętami.

Jakie szczęście że niektóre sklepy są czynne przez 24 godziny.

Tak w ogóle to jestem szczęśliwa i wszystkim życzę w nadchodzącym roku zamieszkania we własnych domach.

:D :D :D :D :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

Maksiu - gratulacje -piękna córeczka - to dopiero musiały być Święta.

Księgowa - wiem co czujesz, ja też urządzałam pierwszą WIgilię w nowym domu - wspaniałe przeżycie.

 

Paweł - bardzo dziwne jest to co piszesz o urzędzie w Goleniowie - wychodzi na to że jesteśmy prawie sąsiadami i jak do tej pory budowanie w tej okolicy to była czysta przyjemność, a urząd w Goleniowie nazwałabym nawet przyjaznym. Wszystko szło bez najmniejszych problemów. Mam nadzieję, że szybko uporządkują ten bałagan i wszystko wróci do normy.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i życzę wszystkiego , co najlepsze w Nowym Roku, a nade wszystko zamieszkania w Waszych nowych domkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie po Świętach. Brzuszek sobie rozepchałam...

Maksiu - co z forum - dlaczego wyłączyć - tylko na chwilę? - tak?

Księgowa - zdążyłaś? rewelacja! Już we własnym domu :) Gratulacje!

Teska - nic nie piszesz zupełnie. Jestem zaniepokojona. Albo coś przegapiłam... Jest o meblach do kuchni - a kominek? wrażenia? i plany?

I pozdrawiam nowicjuszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klaudia ja do tej pory też słyszałem że w goleniowie urząd jest ok ale teraz ich zakres przechodzi pod urząd powiatowy, a nowa ustawa im tak samo nie leży jak i budującym bo rozwój gminy jest zagrożony przecież goleniów to prawie same ziemie rolne i lasy, więc jeśli będzie na takich zakaz budowy to staną w miejscu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wsiech!

Pawel a jaka duza masz te dzialke? U nas ( a wlasciwie u mojej Kasi) gmina na szczescie znalazla kase i przemeblowala ziemski porzadek swiata w tejze okolicy...Czego i Tobie zycze jak naj rychlej.

 

A w ogole zycze wszystkim tego wszystkiego czegobyscie sami sobie goraco zyczyli w nadchodzacym nowym roku!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów!

 

Paweł. WZiZT muszą Ci wydać do 1 miesiąca. Tylko w skąplikowanych przypadkach (a budowa domku jednorodzinnego do takich się nie zalicza), mają na to 2 miesiace i ani dnia dłużej. Ja z WZiZT miałem taki problem, że wystąpiłem o nie 12 lipca (Kobylanka). Pani obiecała mi je za 2 dni, ale zapomniała o tym, że dzień wcześniej weszło nowe prawo budowlane i straciła uprawnienia do wydawania tej decyzji. Zanim w gminie nauczyli się (przy niemałym udziale mojego architekta) co maja z tym fantem zrobić mineło równo 2miesiące. Dostalem decyzję równo w ostatnim dniu kiedy mijał ostateczny termin jej wydania. Przebojów przy tym było co nie miara. W tym czasie byłem w gminie ponad 10razy.

Zabudowana sąsiednia działka to ta która leży przy tej samej ulicy i nie ma znaczenia z której strony i jak daleko od Twojej. Znajomy geodeta mówił mi kiedyś, że kazdą działkę można odrolnic (a najlepiej tylko ziemie pod sam dom).

O ile dobrze pamietam prawo budowlane (czytałem je wtedy gdy walczyłem z gminą), to jeżeli gmina nie ma aktualnego planu zagospodarowania (a podobno 90% gmin go nie bezie miało) to może wstrzymać Twoja inwestycje maks. na 1 rok. Jeśli w tym czasie nie uchwali planu, to możesz się budować (o ile spełniony jest ten warunek z zabudowaną sąsiednią działką - to chyba po to, aby ustalić linie zabudowy, kąt nachylenia dachu, itp.)

Odnośnie ceny projektu, to kosztował 1300zł. Miałem go na drugi dzień. Architekt jest bardzo elastyczny i zgadza sie na wiele zmian (ja ich prawie nie robiłem). Po konsultacji z konstruktorem (300zł) pogrubiliśmy więźbe (bo tamta projektowana była pod gont, a ja chcę dachówkę betonową). Konstruktor mówi, że wprawdzie spełnia normy, ale na styk i on by sobie takiej nie zrobił (też stawia dom) - wybór nleży do mnie. To samo ze stropem monolitycznym. Zwiększył mi jego grubość z 12 do 14cm. Miał jeszcze zastrzeżenia do zbrojenia ławy. Generalnie projekt spełnia normy, ale ja wolę go poprawić. Beton nie jest drogi (ok.150/m3 z dowozem), drewno też (520/m3), więc nie ma co się zastanawiać.

 

Karol, musiałbyś zainstalować u siebie CatięV5R10 i dostarczyć mi wszelkie dane. Od przyszłego poniedziałku będe w Papenburgu i nie wiem czy bede miał tam PCta (pracuje na stacjach graficznych chodzących pod UNIXem). Jeżeli jednak miałbym dostęp, to mógłbym to dla Ciebie po starej znajomości zrobić. Proponuje umówić się co i jak na priva.

 

Lalka WZiZT ważne są dwa lata i nic nie kosztuja. Koniec roku nie ma tu nic do rzeczy.

 

Pozdrawiam i życze wszystkiego najlepszego w Nowy Roku oraz wspaniałej zabawy sylwestrowej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam na forum po parogodzinnej przerwie

 

Teska gratulacje

 

jak to musi być miło w swoim domku

 

też byłam w gminie :x :evil: :evil:

złożyłam o warunki zabudowy dzisiaj

bo po Nowym Roku miałabym działke rolną :o :o

no i zaczęłyby się schody

 

w Muratorze Szczecin

 

i Mksiu z dziennikiem i Joasia i Jasiu ze swoimi doświadczeniami

 

jakie to miłe

uwierzyłam że i my damy radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wieczorową porą :D

Jeszcze tak do końca nie mieszkam w swoim domku - niestety najpierw muszę pomalować drewno na schody a zaczęły mi doskwierać różne alergie na lakiery - dlatego sypiam jeszcze w starym lokum. No i kuchni niet (dopiero dziasiaj kupiona - czeka na zabudowę). Staram się jak najwięcej czasu spędzać jednak w domku.

Pragnę oznajmić że opublikowano już nowe rozporządzenie w sprawie 7% VAT na budowlankę - tekst (do ściągnięcia) znajdziecie tutaj: http://bap-psp.lex.pl/serpra/html/tresc_pdf.php?d03m29.pdf - Dziennik Ustaw nr 224 z 24 grudnia 2003 - nas interesuje pkt. 4) oraz załaczniki :D

Inaczej do tego tekstu można dojść przez stronę: http://WWW.prawo.lex.pl i szukając w dziennikach ustaw :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...