Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Do użytkowników i posiadaczy szamba: obecnych i przyszłych. Bardzo proszę o pomoc. Szykuje się idealna pogoda na wykopy w mojej glinie. Poszukuje dobrej i sprawdzonej firmy od której mógłbym kupić jednokomorowe betonowe szambo z wszelkimi wymaganymi atestami ( szczelności itp ) wraz z przywiezieniem i montażem wielkości 10-12 m3.

 

PS. Niechcący wylądowałem z tym pytaniem na głównym forum, a bardzo chcialem zostać na naszym szczecińskim - za dublowanie pytania przepraszam operatora i uzytkowników.

 

Ja też zamierzam zakupić szambo, znalazłem coś w internecie http://www.ekodom-lubuskie.pl/oferta.html. Może ktoś brał od nich i coś by powiedział o tej firmie, nawet nie wiem jak te ceny wyglądają na tle konkurencji.

 

Ta firma z Gorzowa jest droga, BS ze Stargardu jeszcze droższa..

 

w zeszłym tygodniu montowali mi szambo, przyjechało sobie aż z pod Radomia, cenowo duża taniej niż Gorzów (licząc włącznie z ceną transportu)

Ja jestem bardzo zadowolony, http://www.jesbet.pl/

oczywiście z kompletem dokumentów potrzebnych do odbioru...

pozdrawiam

m.

 

Dzięki bardzo. Wychodzi na to, że trzeba brać pod uwagę cała Polskę, a nie patrzeć na najbliższa okolicę. Zaraz wyśle zapytanie. Może jeszcze ktoś chętny do pochwalenia się swoim rzetelnym i godnym polecenia wykonawcą szamba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8062

  • Didi

    3934

  • bodekku

    3712

  • bryta

    3364

Najaktywniejsi w wątku

Maksiu a mozesz zdradzic ceny transportu i montazu ?? ja potrzebuje na deszczowke.

Wczesniej razem z sasiadem kupilem zbiorniki 1000 l w koszach. Sasiedzi pierwsi zamontowali i sie okazalo ze woda pozgniatala zbiorniki, wiec ja juz nie ryzykuje.

Zbiorniki takie sa dobre jezeli nie jest niski stan wod.

 

zbiornik 6m3, ze standardową płytą + kominek betonowy+żeliwny właz+transport+montaż = 3 tys, brutto 7% vat z kompletem papierów

sam transport i montaż (razem) to 1200+vat

pozdrawiam

m.

Maksiu a jaki masz grunt, na jakiej glebokosci woda gruntowa ??

 

to zależy od roku... w tym roku miałem wodę hmmm nagruntową prawię u granic, a zatem i gruntowa była wysoka. Normalnie to jakieś 1,2-1,4m..

a grunt to cienka warstwa humusu, potem koło 2 metrów piasku, a niżej to już wszystko jak leci, piasek,glina, ił itd...

pozdrawiam

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecali przyjechac za 2 tygodnie .

To nie sa wlasciwosci drewna tylko cos popierniczone :-?

W garazu tez mam z meranti innego producenta i chodza idealnie :lol:

jeżeli dzieje się tak niezależnie od temperatury, wilgotności, nasłonecznienia itp to z pewnością coś jest nie tak - albo regulacja, albo faktycznie całość :roll:

no i jeżeli każą czekać 2 tygodnie to faktycznie coś z tymi kowalskimi jest nie tak... jeśli się spóźniali to góra 30 minut :-?

 

Najgorzej mnie wkurza ze jak byli zamontowac drzwi po reklaacji to ich nie poprawili tylko tam gdzie mialy dochodzic bardziej wywineli uszczelke .Drzwi przy zamykaniu wydaja taki chrobot.

A oni wciskja mi kity ze dojda :evil: :evil: :evil:

 

Ale czasy! Ja juz tracę wiarę, że potrafię z wykonawcami rozmawiać. Znakomoita większość robi łaskę, że w ogóle sie wywiązuje z umowy :evil: O rzetelności czy etyce zawodowej już chyba daaawno temu zapomnieli ... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednocześnie jestem zwolennikiem podejścia iż każdy powinien robić to na czym się zna.

POPIERAM! Widziałem, kilka dni temu, jak ktoś położył sobie bruk, ale na 100% nie znał się na tym. Chciał zaoszczędzić, bo w końcu to tylko bruk..... Teraz będzie musiał zapłacić za rozebranie tego i ponowne położenie.... Czasem nie warto.

W kwestii drewnianej podłogi i ogrzewania, jest gdzieś temat na tym forum, tylko trzeba poszukać.... Sporo rad i zdjęć było... Jak znajdę , to wkleję :)

Oooo, np. tutaj :

http://forum.muratordom.pl/ogrzewanie-podlogowe-a-parkiet-debowy,t103386.htm?highlight=parkiet%20ogrzewanie%20pod%B3ogowe

i tu: http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=73593&highlight=drewno+pod%B3og%F3wce

Dzięki piotriwa za linki. Już je przejrzałem - decyzje co do sposobu ogrzewania i rodzaju podłogi podjąłem po 1,5 roku czytania takich opinii i rozmów z fachowcami. Moje pytanie dotyczy doświadczeń forumowiczów z Grupy szczecińskiej z związanych takim wyborem.

Tak więc ponawiam pytanie :)

 

Witam wszystkich!

 

Podpisuję się pod głosem Q-BIS'a! Zalezy mi na bezpośrednich doświadczeniach/opiniach naszych forumowiczów. Będę zobowiazany za wszelkie wypowiedzi.

 

Allo,

Czy nikt nie załozył i użytkuje ogrzewania podłogowego, wodnego z pokryciem drewnianym lub drewnopodobnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nikt nie załozył i użytkuje ogrzewania podłogowego, wodnego z pokryciem drewnianym lub drewnopodobnym?

 

Ja użytkuję podłogówkę wodną na tzw. duoparkiecie - drewno doussie. Po sezonie grzewczym wszytko jest ok nic się nie rozeschło żadnych szpar nie zauważyłam.

Pozdrawiam grupę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nikt nie załozył i użytkuje ogrzewania podłogowego, wodnego z pokryciem drewnianym lub drewnopodobnym?

 

Ja użytkuję podłogówkę wodną na tzw. duoparkiecie - drewno doussie. Po sezonie grzewczym wszytko jest ok nic się nie rozeschło żadnych szpar nie zauważyłam.

Pozdrawiam grupę :)

monka - dzięki za odzew!

Idąc za ciosem, proszę podziel się jeszcze wiedzą:

1.Jakiej firmy dwuwarstwową deskę położyłaś-gdzie ją kupiłaś

2.Jakie pomieszczenia ogrzewasz w ten sposób(deska/podłogówka)

3.Zima była lekka ale jak temperaturą w pomieszczeniach z deską a jak w pom. z gresem/płytkami/kamieniem (zakładam że masz i takie)

4.Kto kładł Tobie deskę

5.Jaki piec użytkujesz (moc)

6.Jaką powierzchnię ogrzewasz

Jakieś rady?

Z góry baaaaaaaardzo dziękuję (chyba nie tylko ja)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy podołam z tymi wszystkimi pytaniami :wink:

ad 1. Duoparkiet kupowałam w Mierzynie w firmie 'Podłoga" czy coś takiego to jest na tym terenie gdzie jest komisariat Policji. Sam duoparkiet był z dlh i akurat wtedy był w promocyjnej i atrakcyjnej cenie http://dlh.pl/?v=TProduct&sid=12

ad2. podłogówka z duoparkietem jest na cześci podłogi w salonie, reszta to gres

ad3. temperatura w pomieszczeniach na parterze wynosiła ok 21- 22 stopni, na piętrze jeden stopień mniej

ad4. mąż, duopatkiet klei się na posadzkę, nie jest to bardzo skomplikowane zajęcie

ad5. kondensat Vailanta, niestety nie mam pojęcia jakiej mocy...

ad6. powierzchnia 180 m2, zimą korzystaliśmy także z kominka. Bywały takie dni że piec podgrzewał tylko wodę do mycia a ogrzewanie się nie uruchamiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :lol:

 

Jakie drzwi macie miedzy garażem a domem (u mnie kotłownią) - gdzie kupowaliście, dajcie jakieś namiarki plissssss? :wink:

 

Antywłamaniowe, bo to ponoć newralgiczny punkt, bardziej narażony na złodzieja niż główne drzwi wejściowe.

 

Ja się zdecydowałam na KMT, nazwy nie pamiętam, ale model nadający się do montażu na klatce schodowej (trochę tańszy od drzwi zewnętrznych). Kupiłam na Struga, obok NOMI, po tym jak dwie firmy z Boh. Warszawy zrobiły mnie w ciula i nie chciało im się przyjąć zlecenia :roll: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wracając do tematu, zakładanie styropianu powyżej 15 cm jest już bezsensowne i niczego nie zmienia. Cieplej już nie będzie! Nie dajcie się zwariować!

 

A jakieś dowody, fakty na poparcie tej tezy???

Gdzieś jest pewnie granica ale nie bardzo rozumiem na jakiej podstawie twierdzisz że przebiega ona właśnie na 15 cm?

 

Pzdr.

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja mam pytanko

 

Czym kopaliscie rowy na kanalizacje,gaz,wode??

 

KAtapilar cy mini koparka

 

Na to drugie jesli sie oplacai jest sens to prosze jakies namiary

 

Dziekuje

 

Pod gaz - własnymi rękami :-) 30 mb, 80 cm głębokości. Odciski juz zeszły :wink:

ja mam 47 mb

 

Mam takie pytanko jeszcze

czy ZAGłEBIENIE OSI RUROCIAGU 0.90 to jest glebokosc na jaka ma kopac??

spadek ma 4,6 %

 

Rurka od wody powinna być na 110 cm na podsypce piaskowej min 10 cm, także musisz kopać na 120, sam kopałem 2 tygodnie :cry: , kanalizacja jak wyjdzie, ale min 60

Witam wszystkich.

Robiąc samemu wykopy ile zaoszczędziliście kasy.

My jesteśmy na etapie przyłącza wody,ale raczej wykop i podłączenie zrobi firma .Niestety brak czasu

 

Podziwiam ludzi którzy sami kopali pod media.

Mi było szkoda: czasu, energii i zdrowia.

Znam jednego marynarza który pływa w jakimś systemie, że więcej go w domu niż w morzu ale co mi tam..... i kopie. Nawet ładnie mu to idzie. Ręce ma w bąblach łupie go w krzyżu ale ma czas.

Ja wolałem zapłacić za minikoparkę - bo skoda mi pieniędzy - szkockie pochodzenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wracając do tematu, zakładanie styropianu powyżej 15 cm jest już bezsensowne i niczego nie zmienia. Cieplej już nie będzie! Nie dajcie się zwariować!

 

A jakieś dowody, fakty na poparcie tej tezy???

Gdzieś jest pewnie granica ale nie bardzo rozumiem na jakiej podstawie twierdzisz że przebiega ona właśnie na 15 cm?

 

Pzdr.

Robert

 

No cóż, tu i tam poczytałem, pogadałem z fachowcami, ktoś, gdzieś to obliczył i tyle... Nie mam dowodów, bo nie zbieram danych. Założyłem 15, bo tyle mi doradzono... Głową muru nie przebiję :)

W każdej firmie sprzedającej styropian Wam powiedzą, że 15 cm to zdecydowanie wystarczająca warstwa izolacyjna (mówimy o styropianie...).

Jest tyle innych elementów konstrukcyjnych, przez które jest jakaś tam strata ciepła (okna, drzwi, balkony, skrzynki rolet, nawet rura gazowa wchodzące do budynku też zabiera jakieś milionowe po przecinku ciepełka....

Ale tak szczerze, wystarczy w zimie otworzyć okno na pół godziny i strata może być większa, niż np. na różnicy między 15cm a 20 cm styropianu przez trzy zimy(dane przykładowe, niczym nie poparte ;) ) Jeśli uważacie inaczej, ok. Ja mówię co wiem, a wiem co się dowiem.... :)

Pozdrawiam, Piotr ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja mam pytanko

 

Czym kopaliscie rowy na kanalizacje,gaz,wode??

 

KAtapilar cy mini koparka

 

Na to drugie jesli sie oplacai jest sens to prosze jakies namiary

 

Dziekuje

 

Pod gaz - własnymi rękami :-) 30 mb, 80 cm głębokości. Odciski juz zeszły :wink:

ja mam 47 mb

 

Mam takie pytanko jeszcze

czy ZAGłEBIENIE OSI RUROCIAGU 0.90 to jest glebokosc na jaka ma kopac??

spadek ma 4,6 %

 

Rurka od wody powinna być na 110 cm na podsypce piaskowej min 10 cm, także musisz kopać na 120, sam kopałem 2 tygodnie :cry: , kanalizacja jak wyjdzie, ale min 60

Witam wszystkich.

Robiąc samemu wykopy ile zaoszczędziliście kasy.

My jesteśmy na etapie przyłącza wody,ale raczej wykop i podłączenie zrobi firma .Niestety brak czasu

 

Podziwiam ludzi którzy sami kopali pod media.

Mi było szkoda: czasu, energii i zdrowia.

Znam jednego marynarza który pływa w jakimś systemie, że więcej go w domu niż w morzu ale co mi tam..... i kopie. Nawet ładnie mu to idzie. Ręce ma w bąblach łupie go w krzyżu ale ma czas.

Ja wolałem zapłacić za minikoparkę - bo skoda mi pieniędzy - szkockie pochodzenie :)

 

A tam zaraz podziwiać. Moim zdaniem warto a nawet wypada coś zrobić przy budowie wlasnego domu, własnymi rękami. Każdy robi co uważa i co umie.

Ja zrobiłem m.in. wykop pod gaz.

Od takiego kopania ani od odcisków po nim jeszcze chyba nikt nie umarł :-)

 

Może Jańcio powiesz, że nie "kiwnąłeś palcem" przy swojej budowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wracając do tematu, zakładanie styropianu powyżej 15 cm jest już bezsensowne i niczego nie zmienia. Cieplej już nie będzie! Nie dajcie się zwariować!

 

A jakieś dowody, fakty na poparcie tej tezy???

Gdzieś jest pewnie granica ale nie bardzo rozumiem na jakiej podstawie twierdzisz że przebiega ona właśnie na 15 cm?

 

Pzdr.

Robert

 

Robert,

Ja sie Ciebie zapytam o ile poprawi Ci wskazniki cieplne/izolacyjnosci (wybierz, który chcesz) te dodatkowe 5 cm styro na posadzce. I zapytam dalej: dlaczego poprzestajesz na takiej grubosci? Dlaczego 20 cm a nie 30-40? Przeciez Ci zalezy zeby oszczedzic na ogrzewaniu.

 

I proszę: nie odbierajcie mojego ptania jako ironii, po prostu jestem bardzo ciekaw dlaczego tyle styropianu dajesz i co dzieki temu zyskujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wracając do tematu, zakładanie styropianu powyżej 15 cm jest już bezsensowne i niczego nie zmienia. Cieplej już nie będzie! Nie dajcie się zwariować!

 

A jakieś dowody, fakty na poparcie tej tezy???

Gdzieś jest pewnie granica ale nie bardzo rozumiem na jakiej podstawie twierdzisz że przebiega ona właśnie na 15 cm?

 

Pzdr.

Robert

 

Robert,

Ja sie Ciebie zapytam o ile poprawi Ci wskazniki cieplne/izolacyjnosci (wybierz, który chcesz) te dodatkowe 5 cm styro na posadzce. I zapytam dalej: dlaczego poprzestajesz na takiej grubosci? Dlaczego 20 cm a nie 30-40? Przeciez Ci zalezy zeby oszczedzic na ogrzewaniu.

 

I proszę: nie odbierajcie mojego ptania jako ironii, po prostu jestem bardzo ciekaw dlaczego tyle styropianu dajesz i co dzieki temu zyskujesz.

 

Na ten temat można by długo.

Również opieramy się na opiniach usłyszanych i przeczytanych dotyczących domów pasywnych i energooszczędnych.

Przyjęty standard to 20 cm materiału izolacyjnego na ściany i od gruntu oraz 30 cm izolacji dachu.

Wiadomym jest, iż należy pamiętać o innych elementach: odpowiednia stolarka okienna, rekuperator, itd.

Najważniejsze w tym wszystkim jest jednak dopilnowanie jakości wykonania ocieplenia - w innym wypadku nawet dodatkowe 10 cm nie ma znaczenia.

Myślę że na tym można zakończyć "spór" o 5 cm :D

 

A teraz inny temat - PILNIE poszukuję studzienki wodomierzowej - gdzie i za ile kupowaliście ???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze w tym wszystkim jest jednak dopilnowanie jakości wykonania ocieplenia - w innym wypadku nawet dodatkowe 10 cm nie ma znaczenia.

Myślę że na tym można zakończyć "spór" o 5 cm

 

Jeśli ktoś z Was jest aż tak dociekliwy, którędy ucieka ciepło, mogę dać namiary na firmę, która zajmuje się profesjonalnym prześwietlaniem domów w celu wykrycia strat ciepła. Nie wiem ile to kosztuje, ale może jest tego warte.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupę. Muszę podzielić się z Wami moją radością: dzisiaj rozpoczęliśmy budowę Ekipa wykonała już wykopy pod ławy, jutro zbroją, w środę zalewają betonem :p . Na razie jestem pełna optymizmu, oby tak dalej. Powodem do niezadowolenia jest tylko to, że oszczędności topnieją w zastraszającym tempie, oby był to jedyny powód do zmartwień.

 

Jejku Myszon, gratuluje. No u mnie skonczyly sie prace przygotowujace grunt tzn, kolumny wzmacniajace wbite(sztuk 50), humus zdjety, zageszczony nasyp na wys 70 cm zrobiony i od dzis milala wchodzic ekipa od fundam,entow ale niestety z powodu przesuniecia terminu nie wejda, buuu. Dopiero (moze) nastepny poniedzialek. Wiec juz mnie wyprzedziliscie. Moze na wrazie czego wyslij mi numer do swojej brygady (tak , gdyby moja sie i w nast pon nie wyrobila).

PS A ja w niedz bede w Polsce wiec sobie zobacze jak u was pracuja, tzn juz chyba efekty zobacze.

Już mam zalane ławy fundamentowe. Na tę ekipę czekałam rok, takie mają terminy. Mają postawić mi stan surowy z dachem w ciągu 1,5 - 2 miesięcy, u znajomych wywiązali się z terminu i warunków umowy. Na razie jestem pod wrażeniem tempa robót i kompetencji wykonawcy- oby tak dalej. Już zapisałam się w kolejkę na pozostałe prace, które rozpoczynam wczesną wiosną. Namiar mogę podać Ci na priva, a jak skończą wyślę opinię na listę wykonawców. :p Ale Ty Emwu budujesz kanadyjkę, czy może się mylę?. Widziałam Twój wielki zbiornik, ale moje ławy są równie piękne :wink: . Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...