Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam wieczorkiem,

 

vitulano, witajcie w grupie! :D Grunt to pozytywne myślenie (+ zdrowy rozsądek :wink: ). Życzę sukcesów w budowie wymarzonego domku. Bardzo mi się podoba Wasz projekt.

 

bodekku, bardzo ładnie Wasz dom wygląda po pomalowaniu. A jeszcze z tą trawką!

 

Dzięki. Staramy się myśleć pozytywnie co by nie zwariować :D :roll:

Jednoczenie rozsądnie, a rozsądek podpowiada, że mamy pierwszą prażkę. Po rozmowie z budowlańcami, którzy wycenili nam robotę: stan surowy otwarty z zadaszeniem chyba za wysoko :(

Mamy powierzchni użytkowej 124m2, a całkowitej 144m2 i wiecej nie możemy wydać niż ok 80 tys pln. Firma krzyknęła ponad połowę więcej :x

Jakie są te realia. Możecie coś doradzić?

Z rozeznania naszego, przy prostym, jak nasz projekcie to max ile można wydać.

Macie jakieś inne niż rankingowe namiary na solidna i rozsadną cenowo ekipę budowlaną?

 

Projekcik nasz tez nam sie podoba bardzo. Wpadł nam w oko od pierwszego wejżenia. Tyko zanim taki będzie w rzeczywistości to troche czasu upłynie. Chociaż z wypowiedzi fachowców to 2 miesiące max i stan zero otwarty z dachem stoi.

 

Poszukujemy pilnie namiarów na rozsądną cenowo i solidną ekipę budowlaną.

 

Help! :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8062

  • Didi

    3934

  • bodekku

    3712

  • bryta

    3364

Najaktywniejsi w wątku

vitulano witaj po właściwej stronie Szczecina :D , mozna cos więcej? gdzie działka?

 

Co do ekipy: kiedy planujecie zacząć? na wiosnę? jesli tak, to szukajcie koniecznie ekipy juz teraz, bo wiosną będzie szał i juz nikogo w rozsądnej cenie nie znajdziecie. Ile ofert dostaliście? Wysoką ceną się nie martwcie - szukajcie do skutku, w naszym przypadku rozrzut cenowy wynosił 100%, tak więc uzbrojcie sie w cierpliwość i szukajcie. Z tego, co pamiętam, jedna z normalniejszych ofert dostaliśmy od górali, których reklama wisi w Dąbiu, jak pojeżdża się do przejazdu kolejowego na Pomorskiej, mając Policję i LO za sobą, to po prawej stronie tuż przed przejazdem jest placo-parking i jakis warsztat Mercedesa, i na siatce ogrodzeniowej wisi żółta reklama z ich namiarami. Na pewno znają się na sztuce budowlanej, bo postawili bardzo piękny dom koło Żaglowej w Dąbiu, z drewniano-klinkierowa elewacją - cudo!

Pamiętajcie, żeby zakup materiałów zostawic po swojej stronie!

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vitulano, szukaj, rozmawiaj, porównuj. Musisz zdobyć trochę własnego doświadczenia aby umieć oceniać oferty. Trudno powiedzieć ile wasz domek powinien kosztować ale jedna reguła jak widzę pozostaje niezmienną. Kosztuje zawsze więcej niż nam się wydaje, że powinien. Ja też szukam ekipy. Mam parę ofert i wcale nie nastrajają mnie one pozytywnie. A fachowcy wyczuli koniunktórę i windują ceny jak holera. Rozrzut jak pisała Delf 100% na pożądku dziennym. Ci najdrożsi jeszcie ci wmawiają, że są najtansi. Ciężki jest los inwestora bez nadmiaru gotówki, oj ciężki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wieczorkiem,

 

vitulano, witajcie w grupie! :D Grunt to pozytywne myślenie (+ zdrowy rozsądek :wink: ). Życzę sukcesów w budowie wymarzonego domku. Bardzo mi się podoba Wasz projekt.

 

bodekku, bardzo ładnie Wasz dom wygląda po pomalowaniu. A jeszcze z tą trawką!

 

Dzięki. Staramy się myśleć pozytywnie co by nie zwariować :D :roll:

Jednoczenie rozsądnie, a rozsądek podpowiada, że mamy pierwszą prażkę. Po rozmowie z budowlańcami, którzy wycenili nam robotę: stan surowy otwarty z zadaszeniem chyba za wysoko :(

Mamy powierzchni użytkowej 124m2, a całkowitej 144m2 i wiecej nie możemy wydać niż ok 80 tys pln. Firma krzyknęła ponad połowę więcej :x

Jakie są te realia. Możecie coś doradzić?

Z rozeznania naszego, przy prostym, jak nasz projekcie to max ile można wydać.

Macie jakieś inne niż rankingowe namiary na solidna i rozsadną cenowo ekipę budowlaną?

 

Projekcik nasz tez nam sie podoba bardzo. Wpadł nam w oko od pierwszego wejżenia. Tyko zanim taki będzie w rzeczywistości to troche czasu upłynie. Chociaż z wypowiedzi fachowców to 2 miesiące max i stan zero otwarty z dachem stoi.

 

Poszukujemy pilnie namiarów na rozsądną cenowo i solidną ekipę budowlaną.

 

Help! :cry:

 

Witam.

Mamy dość podobne co do kształtu i powierzchni domy, więc mogę Ci powiedzieć, że do 80tyś na pewno się zmieścisz ze stanem surowym otwartym. Dobre materiały nie powinny kosztować więcej niż 55000-60000 zł, a robocizna to ok. 20000zł .

Swoje koszty podaje w tym watku: http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=41326&highlight=

Wysokimi wycenami na tym etapie się nie przejmuj. Pierwszą wycene swojego domu miałem od górali na 135tyś (z materiałem). Miałem juz wtedy kosztorys i wiedziałem, że materiały nie przekroczą kwoty 60tyś, czyli za robocizne chcieli 75 tyś. Pozostałe wyceny były od 30 tyś do 45tyś. Ja jednak wiedziałem ile taka robota jest warta i postanowiłem szukać tak długo, aż znajde kogoś za rozsądne pieniądze (dla mnie to było max 25tyś).

W samym szczycie sezonu znalazłem wykonawce za 20800zł (okazał się być moim przyszłym sąsiadem; pod latarnią najciemniej :wink: ). Ma on tyle ekip, że mógł wejść na budowe z dnia na dzień. Robi też w Szczecinie, ale za wyższe stawki niż w okolicach Morzyczyna (to jest główny teren jego działania).

pozdrawiam

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Vitulano :D :D

My też zaczynamy na wiosne, dokładnie planujemy w połowie maja, jaka wróci druga połowa. Ale już jestem po wstępnych rozmowach z wykonawcami, może nie było ich dużo ale ceny mieli podobne (moze dlatego że to sami gorale byli). Ale zwracali uwage na to z czego stawiamy czy porotherm czy max (za maxa powiedzieli, że będzie drożej), jaki dach mamy, metraż itp. I w sumie wybralismy tych co poprostu wejde i postawią, widzialam jak jeden stawiali a teraz stawiaja drugi. Gdyby nie forum to bym nie zaczęła jeszcze szukać. Życze powodzenia w poszukiwaniu i trafnej decyzji.

Pozdrawiam :p :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za słowa otuchy.

Po tej jak piszesz delf własciej stronie szczecina mieszkamy już troszkę, ale wolałbym we własnym domku :roll: :D Tak w ogóle to będziemy chyba sąsiadami

Już odwrotu nie ma i to jest pewne, ale choć wiedzieliśmy że łatwo nie będzie to jakoś brak nam punktu odniesienia. Z tego co piszesz Ty i Klaus i nie tylko, to cieżko ustalić co jest tą właściwą ceną za robotę.

 

Planujemy zacząć na wiosnę i wiemy, że to ostatni gwizdek, bo albo blefują windując ceny i mówiąc, ze front robót mają już ustawiony i ewentualnie........... albo rzeczywiście realia różnia sie od opisywanych przez projektantów cen.

 

Rozrzut cenowy 100% z jednej strony przeraża nas, ale z drugiej jeśli to właściwie odczytać oznaczałoby, że jeśli są tacy co biorą o 100% więcej to i są tacy co biorą o tyleż mniej. Inaczej byłoby to nie logiczne, a to już nastraja pozytywniej. :)

 

Dzieki delf za nowe namiary. Jeżdżę pomorską do roboty, tylko omijam ten akurat odcinek bruku. W poniedziałek jednak pojade tamtędy. Dzieki, może się uda. Dam znać.

Póki co mamy niedrogiego geodetę i już niejako jestesmy po słowie, mówiac po staropolsku.

 

Klaus własnego doświadczenia mam już powyżej......... ale masz rację doświadczenia na własnej skórze nic nie zastąpi. Szkoda :evil:

 

Trzymam kciuki, bo jedziecie jak widzę na tym samym wózku. Wy trzymajcie za nas, może to coś pomoże.

 

Klaus od jak dawna szukacie budowlańców?

 

Cholera, niech coś sie ruszy :evil:

 

Jutro znowu dzwonimy, i w poniedzialek itd. Jak bedziemy mieć konkrety to się podzielimy wieściami i czekamy również na wspieranie dalej. Na, może jakieś nowe namiary(please :lol: ).

Dziękując równocześnie za odzew i podtrzymywanie na duchu.

 

Idziemy kurna spać, dobrej nocy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vitulam Was Vitulaśnie jak tylko Vitulano potrafi najlepiej w niedzielę.

Wiem, wiem miałem iść spać, ale jakoś tak............. nie wyszło :lol: Szczególnie po poscie Twoim KAS01.

 

Witam.

Mamy dość podobne co do kształtu i powierzchni domy, więc mogę Ci powiedzieć, że do 80tyś na pewno się zmieścisz ze stanem surowym otwartym. Dobre materiały nie powinny kosztować więcej niż 55000-60000 zł, a robocizna to ok. 20000zł .

Swoje koszty podaje w tym watku: http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=41326&highlight=

Wysokimi wycenami na tym etapie się nie przejmuj. Pierwszą wycene swojego domu miałem od górali na 135tyś (z materiałem). Miałem juz wtedy kosztorys i wiedziałem, że materiały nie przekroczą kwoty 60tyś, czyli za robocizne chcieli 75 tyś. Pozostałe wyceny były od 30 tyś do 45tyś. Ja jednak wiedziałem ile taka robota jest warta i postanowiłem szukać tak długo, aż znajde kogoś za rozsądne pieniądze (dla mnie to było max 25tyś).

W samym szczycie sezonu znalazłem wykonawce za 20800zł (okazał się być moim przyszłym sąsiadem; pod latarnią najciemniej :wink: ). Ma on tyle ekip, że mógł wejść na budowe z dnia na dzień. Robi też w Szczecinie, ale za wyższe stawki niż w okolicach Morzyczyna (to jest główny teren jego działania).

pozdrawiam

Konrad

Dzieki za otuchę. Też myślę, że kwoty za materiały i robociznę które podałeś KAS01 są i rozsądne i realne. Nam krzyknęli dokładnie te same kwoty, tak jakby to ci sami byli :roll: . Dzieki za wątek z kosztami. Dzisiaj niedziela to se odpuszczę, albo i nie ( zależy o której zejdę z forum), ale w poniedziałek na pewno zwarty i gotowy przystąpię do boju :evil: :evil: :evil:

KAS01 jeśli Twój wykonawca ma tyle ekip to moze dałbyśnamiar na priv i udałoby sie załapać, ciekawe o ile wyższe ma stawki? :oops:

Jak sie nie uda to bede chyba szukał pod latarnią tak jak Ty :wink: :lol:

 

Dzieki dzóbek i powodzenia!!!

 

Przygoda, przygodą ale chciałbym już jakaś akcję, żeby coś się działo, a nie ciągle etap przygotowania na przygodę. Chociaz nie, macie rację przygoda już sie zaczęła. Tak, racja to niezapomniana przygoda!!!

Trzeba myśleć pozytywnie!!!! Myśle, pozytywnie i idę w koncu spać, bo poniedziałek juz kurna jutro!!!

 

Tak ma wyglądać nasz vitulanek. :p

 

http://img220.imageshack.us/img220/3821/33516nq.jpg

 

Dzieki Wam bardzo w poniedziałek sie odezwiemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam czwartkowo!

Hello, hello!

Czy ktoś zna firmę Framex? Macie jakieś doświadczenia?

 

Pdsumowując: ceny dość podobne wszędzie. Lubię kompetentną obsługę więc pewnie się zdecyduję na EKO-DOM lub M&S

 

Jak coś ciekawego się dowiesz to daj znać. Jeśli cię to interesuje to mogę ci podać przykładowe ceny.

 

BYLEM WE FRAMEXIE MS I EKO-DOM

I BIORE POD UWAGE MS I EKO-DOM ODNOSNIE FRAMEXU TO TYPOWY PRODUKT Z RECYCLINGU JEDYNY PLUS TO CENA ALE I TAK ZBYT WYGOROWANA JAK NA JAKOSC PRZYJRZALEM SIE LACZENIOM RAM I LISTW SZYBOWYCH (LIPA)

NATOMIAST MS I EKO-DOM PELNA PRECYZJA ALE BARDZIEJ SIE SKLANIAM W STRONE VEKI JAKĄ PROPONUJE EKO-DOM CO VEKA TO VEKA ZOBACZ ICH NOWY PROFIL RETRO Z ELEMENTAMI OZDOBNYMI REWELACJA NIEZDAWALEM SOBIE WCZESNIEJ SPRAWY ZE TAK MOZE WYGLADAC OKNO PLASTIKOWE .JAK TROCHE SPUSZCZĄ Z CENY TO SIE ZDECYDUJE MOZE NA ZIME ZMIEKNĄ:)

Witajcie!

Właœnie otrzymałem ofertę Ekodom-u i rzeczywisćie jest ona niezła.. z naciskiem na słowa - "muszę z nimi pogadać" :).

Prawdę mówišc już to zrobiłem i chyba do negocjacji w sprawie okien z Eko-domem jest już nas trójka... Idę do nich w poniedziałek... O Szczególach dam znać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tesca, zwłaszcza że za Ciebie też trzymano kciuki:

 

cytat mbz:Teska, nie lam sie! Na pewno wiele osob nie moglo juz sie doczekac, kiedy zaczniesz pisac dziennik i teraz bedzie trzymac kciuki.

 

Zapewniam tych co tworzyli podwaliny pod forum, że określenie iż włożyli kawał porządnej roboty i kawałek życia w dzielenie sie doświadczeniami, to i tak za mało. Możliwość poczytania sobie o tych doświadczeniach i radach tych co już przez ,,to wszysko'' przeszli jest jak .............., no dobra już nie wazelinuję, ale WIELKIE, WIELKIE DZIĘKI!!!.

 

Dzisiaj jak już pisaliśmy coś ponownie drgnęło, bo skontaktowaliśmy się z polecanymi przez Was fachowcami i to jest to!!!

 

:oops: :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Też myślę, że kwoty za materiały i robociznę które podałeś KAS01 są i rozsądne i realne. Nam krzyknęli dokładnie te same kwoty, tak jakby to ci sami byli :roll: . ...

 

Może trafiliśmy na tych samych. Szef ich ekipy ma na imie Marek, a nazwisko ma na U****. Trafiłem do niego, bo jest to kuzyn moich przyjaciół. Niestety po rozmowie z nim wiedziałem, ze on albo buduje domy tylko frajerom, albo dał mi cene zaporową bo nie chciał wziąść zlecenia. Tak wysoką cene tłumaczył szybkim tempem budowy (miał ja wykonać w miesiąc), tylko że akurat dla mnie było to wadą :wink: .Po za tym uprzedził mnie, że jego ludzie dużo piją i nie zawsze bedą mogli pracować :o :o :o . I na dokładke chciał to wszystko robić bez umowy. :roll:

 

Namiary na swojego wykonawce Ci wysłałem. Wiem, że ma zaplanowaną budowe na wiosne miedzy innymi w Wielgowie. Jakość prac jego ekip jest bardzo różna (pracowały u mnie chyba wszystkie :roll: ). Ta która była u mnie na poczatku była jego najgorszą (pracowali poprawnie, ale nie umieli czytać projektu). Przysłał ją akurat do mnie, bo wiedział, ze ich bede ostro pilnował (byłem prawie cały czas na budowie). Na szczęscie ta ekipa mu zwiała i kolejne które mi dosyłał były o wiele lepsze (nie trzeba było stać nad nimi, ale raz dziennie i tak trzeba było zajrzeć na budowe). Dodatkowo duża jego zaletą jest to, że facet ma fachowców od poszczególnych prac. Ma murarzy, w tym specjalnego od klinkieru, ciesli, dekarzy, tynkarzy itp. Przy moim małym domu pracowało coś koło 20 osób. Jedna ekipa wybudowała dom do stropu. Kolejna budowała ściany szczytowe. Inna ekipa murowała kominy. Jeszcze inna stawiała scianki działowe. Osobno byli też cieśle i dekarze. W miedzyczasie do jakiś drobnych prac też przychodzili jacyś inni ludzie.

Namiary na niego już podawałem na tym forum (na grupie).

pozdrawiam

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...