Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 68,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8062

  • Didi

    3934

  • bodekku

    3712

  • bryta

    3364

Najaktywniejsi w wątku

Vitulano gratuluję, jeden krok juz masz za sobą, może mały ale jakże ważny. A gdzie cię wywiało z tych przepięknych Polic aż do szczecina. Ale klaus ma rację prędzej niz w maju nie zaczniesz, troszkę to musi potrwać. Czyli zaczniemy razem, ja umówiona jestem od połowy maja.

Ten mały krok w historii rodziny może okazać się krokiem milowym :roll: :roll: :roll: , ze tak pofilozuję. serio to zdajemy sobie sprawę, no ale zrobimy co się da, ja jak się nie do to nie zrobimy.

(Kurtka co ja tak z rana filozuję :o ) :wink:

Z Polic to mnie wywiało już 20 lat temu.

ps. Maj to fajny miesiąc w gruncie rzeczy, chociaż wolę osobiście Kwiecień. :lol:

 

Pozdrowionka, miłego dnia.

 

ps.trzymajcie kciuki, bo od dzisiejszych rozmów wiele zależy. We wtorek natomiast mamy dostać oferty od trzech firm budowlanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się wszystko uda ( musi :evil: ) to razem na wisnę ruszamy. :D

 

Hej, musisz się bardzo spieszyć. Jeśli dzisiaj masz projekt to musisz go adoptować i zrobić projekt zagospodarowania działki z projektani przyłączy. Optymistycznie licząc to potrwa 1 miesiąc. Potem projekt przeleży w ZUDzie 1mies. Potem szybko do starostwa a tam 2 mies i z tego wszystkiego zrobiło się minimum 4. To jeszcze nie koniec bo musisz poczekać 2 tygodnie na uprawomocnienie się pozwolenia czyli realnie dopiero w maju możesz zaczynać budowę.

u mnie od samego złożenia już kompletu dokumentów do starostwa celem wydania pozwolenia na budowę do uprawomocnienia sie pozwolenia minęło (UWAGA) 4 miesiące

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od samego złożenia już kompletu dokumentów do starostwa celem wydania pozwolenia na budowę do uprawomocnienia sie pozwolenia minęło (UWAGA) 4 miesiące

 

Didi, wcale nas nie pocieszyłaś :-? My jednak jesteśmy dobrej myśli. Dzisiaj po rozmowach znowu coś drgnęło, a nawet sie nieźle poruszyło. :D

Właśnie sobie teraz razem drikujemy i życzymy wszystkim miłego wieczoru :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z OSTATNIEJ CHWILI

Rozmawiałem ze znajomym, który już co prawda dawno mieszka w swoim własnym, ale przeżywa nadal okres budowy.

Postanowił, że sam będzie pilnował dostaw materiałów na budowę i jak postanowił tak zrobił. Uzyskał 33% zniżki na materiały, sam zmawiał i pilnował dostaw. Wykonawcy pracowali solidnie i budowa zbliżała się ku końcowi. Mieli wejść kafelkarze i okazało sie, że podłogi zaczynają pękać!!

Sprawa była poważna więc wezwał ekspertów, którzy orzekli, że zaprawy cementowe były niedobre( nie znam sie, wiec piszę co usłyszałem). Postanowił dalej badać temat i niestety okazało się, że większośc materiałów była np. nie pierwszej klasy , a trzeciej itd. Niektóre z materiałów nie włyną istotnie na budowę, ale niektóre mogą (szczegółów nie miałem narazie sumienia z niego wciągać). Ekspertów pytał, co moze w tej sytuacji zrobić. Odpowiedź Go powaliła, NIC!!! Nawet sądzenie sie z dostawcą materiaów - hurtownią nic nie da, bo ........ wiedział co kupuje itd.

Smutna, ale pouczająca historia, wiec opisuję co zasłyszałem z ,,pierwszej ręki'', bo od inwestora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też witam!

osobiście nie mam nic przeciwko takiej zimie w tym roku bo dzięki temu mogę nadal budować :roll: wczoraj mieliśmy wiechę :) w grudniu :o było zimno ale fajnie :)

Za to dzisiaj jestem wk...%$#@#%$% !!! Znajomej na budowie w Mierzynie ukradli w nocy 4 palety dachówki, rynny, okno dachowe i nawet dysperbit z kanciapy :evil: :evil: :evil: Musieli załadować to na hds-a bo inaczej nie daliby rady :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś oglądałam w gminie projekt decyzji o warunkach zabudowy. Jestem usatysfakcjonowana treścią i tempem pracy urzędu :D !

 

Maggi czyli rozumiem, że widmo trafostacji udało Ci się odpędzić?

 

Dokładnie tak! :D

Co więcej inne ustalenia: linia i % zabudowy, wysokość też są dla mnie b. korzystne!

 

Ja tam za mroźną zimą nie tęsknię. I tak wymarzłam wczoraj na koncercie w stoczni jak pies! :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...