Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

M-Lisa moze jestem szalona ale zamierzam te dwa zajecia pogodzic. Do jesieni nie wracam do pracy i w tym czasie planujemy wybudowac stan surowy zamkniety. Bede mogla przypilnowac- bo nigdy nie wiadomo o ktorej sie zjawie. A jak bym pracowala to nigdy na nic czasu nie ma-taka praca, ze poza praca jeszcze w domku sie siedzi nad robota. a wtedy kiedy budowac i kto by tego przypilnowal.

nikt mi nic nie powie o tych dachowkach? ani o polaciowkach?? :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8062

  • Didi

    3934

  • bodekku

    3712

  • bryta

    3364

Najaktywniejsi w wątku

Bikosa: dobrze, spokojnie. tak tylko mi sie napisało, a za ciacho dziekuje na zapas :D

a co do dachówek to naprawdę radził bym się zastanowić nad Euronitem, bo to naprawde dobra dachówka, a co do okien połaciowych... sorry ja jeszcze nie w temacie

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze sie nie pogniewacie ze tak dociekam ale czy euronit wychodzi taniej od braasa?, ma ladniejsze kolory? lepsza jakosc? no jakies szczegoly. trudno mi sie ruszyc do tych hurtowni a latwiej mi bedzie jak juz sobie wyrobie zdanie. wtedy jade i pytam o konkret.

ksiegowa- co do za firma od dachowek euronitu :lol:

przypominam sie tez o okna dachowe :lol:

AJUTO!!!!! jak to mowia wlosi albo help

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bikosa-a co ten Mariusz napisał?.......................

 

Czemu większość z WAS tak panikuje z tymi zakupami przed nową stawką Vat??Czy Musicie mieć ten rachunek?No chyba,że tak!

Zdążyć-zdążyć-zdążyć... :oops:

Sprzedawcy też wiedzą o tym i manipulują cenami tak czy tak :( ale nie zapominajmy,że teraz jest sezon na pewien asortyment materiałów i to marża rośnie nie VAT!!np.(wełna min.,styropian,dachówki... )Więc może poczekać na martwy sezon tj.luty ...(pustawo wtedy jest na składach bud.)

Wiecie,żę hurtownia REALBUD na 1-Maja(w październiku) miała rekordowy utarg w swej historii istnienia na rynku???

Co myślicie o tym pytam po raz drugi:

Mariuszsan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc123
OK- jesli Euronit to gdzie bylo by naj..??

 

Zajrzyj do Darbudu w Miękowie (p. Darek Otrząsek) - moim zdaniem można u niego wynegocjować najtańsze materiały...

 

Myslalam o Braasie bo po prostu hurtownia, ktora go sprzedaje moze mi go przechowac do czasu, kiedy go bede potrzebowac.

 

Przemyśl na ile ważna jest dla Ciebie jakość dachówki, a na ile kwestia jej przechowania. Dobrze, że przy Braasie jest taka opcja, co nie znaczy, że jak pogrzebiesz, to i przy innych firmach nie załatwisz dostawy na później.

Braas ma b. ładne kolory (de gustibus non est disputandum), ale na pewno żywsze i bardziej wyraziste. W moim przypadku zrezygnowałem z Euronitów, IBFów itp. przede wszystkim ze względu na kolor... brąz był zbyt blady i taki jakiś... nie bardzo. W grę wchodził jeszcze ciemnoczerwony, ale nie pasował nam do ogólnej "kóńcepcji". Trafiliśmy na Nelskampa (Razmus w Mierzynie) i to było to! Wprawdzie brąz ma jakiś dziwny fioletowawy odcień, ale ogólnie jest git. Poza tym wiele innych kolorów jest równie ładnych i intensywnych. Podoba się nam i to jest najważniejsze. Nie porównywałem ceny z Brasem szczegółowo, ale Nelskamp wychodził gdzieś pomiędzy polskimi dachówkami a Braasem.

 

aha- a jesli chodzi o okna polaciowe- jakie macie? i gdzie najtaniej.

 

Veluxy, ale te podstawowe (obrotowe, otwierane od góry, bez rozszczelnienia - tylko z wywietrznikiem). Dostałem najniższą cenę... w Razmusie... Ivette potwierdzi ;) Kupiłem u nich całą dachówkę i klinkier, więc te trzy okna + wyłaz wyszły ciekawie. A Ty masz więcej okien ;)

 

czy jesli okno jest niedaleko komina moze zastapic wylaz??

 

Oczywiście, ale musi być odpowiednio otwierane... będzie przez to droższe. To "niedaleko" przedyskutuj na wszelki wypadek z kominiarzem, który chodzi w Waszej okolicy (każdy mówi co innego, łącznie z oficjalnym cechem kominiarskim). Trzeba pewnie będzie zrobić jakieś dodatkowe stopnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych grupowiczow,

 

Poszukuje ekipy do wykonania dachu ( wiezba + ulozenie dachowki ).

Dach " kopretowy " czterospoadowy ok 160 mkw, lokalizacja Szczecin-Zalom.

Czy mozecie kogos polecic ?

 

Dziekuje z gory za podpowiedzi.

 

Pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie po przerwie grypowo-swiatecznej.

 

to chyba ja dzis pierwszy (udalo sie).

 

widze ze dyskusja wre tytułem dachówki ja narazie sie zastanawiam jaka dachówke i podsłyszałem ze euronit to nawet jest ok ale cały czas mam obiekcje czy aby na tej dachówce za predko nie pojawi sie jakis zielony mech. czy nie warto dodac i kupic ceramiczną?

 

u nas jakos leci, prawie działka juz po odboprach techn. na 26XI umowa kupna umówiona, projekt prawie wybrany. nastąpiła zmiana (tj ula pod wpływem spotkania forum u "IMOLA" dokonała zmiany) obecnie bedzie projekt muratora D25 z wykuszami II

 

 

ponadto serdecznie pozdrawiamy jak i sie bardzo cieszymy z sukcesów koleżanek i kolegów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...