Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 68,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8062

  • Didi

    3934

  • bodekku

    3712

  • bryta

    3364

Najaktywniejsi w wątku

Teska - dzwoniłem do Jantry, z tego co się dowiedziałem, to już nie obsługują naszych rejonów, zdecydowałem się na Jumar.

 

 

maja 40 zl za kwartal??? i raz w tygodniu?

 

Tak jak ktoś już napisał za kwartał 45,90zł; pojemnik 120l wywożony raz w tygodniu. Przy podpisywaiu umowy coś wspominali, że od kwietnie ma być podwyżka, ale jak ktoś podpisując do tego czasu umowę zdecyduje się za płatność jednorazową za cały rok, to cena ma taką jak teraz.

 

Wczoraj mi przywieźli pojemnik, pewnie ci sami co zabierają śmieci, niestety wczoraj już został wypełniony :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ups...a co za choróbsko cie tak obłoznie złozylo :lol: :lol:

 

A zapalenie oskrzeli dziadostwo jedne.

Teska podaj mi linka do projektu twojego domu bo ten w dzienniku nie działa :)

Zaczynam szukać tej działki z wiazdem od południa

 

 

http://www.archipelag.pl/projekty-zopisem.php?KatID=3990500

 

 

ja mam wjazd od poludnia, taras od polnocy...i jestem zadowolona. Jak jest ukrop na dworze, moge spokojnie siedziec na tarsie i jest ok...okolo 15 zaczyna na taras wchodzic slonce ( na wieksza czesc- mam powiekszony taras 40m2) wiec jak mam ochote lezec na sloncu przesuwam lezak...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teska - dzwoniłem do Jantry, z tego co się dowiedziałem, to już nie obsługują naszych rejonów, zdecydowałem się na Jumar.

 

 

maja 40 zl za kwartal??? i raz w tygodniu?

 

Tak jak ktoś już napisał za kwartał 45,90zł; pojemnik 120l wywożony raz w tygodniu. Przy podpisywaiu umowy coś wspominali, że od kwietnie ma być podwyżka, ale jak ktoś podpisując do tego czasu umowę zdecyduje się za płatność jednorazową za cały rok, to cena ma taką jak teraz.

 

Wczoraj mi przywieźli pojemnik, pewnie ci sami co zabierają śmieci, niestety wczoraj już został wypełniony :(

 

Podwyzka??? przeciez dopiero co była :o :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie

 

 

na jaka temperaturke macie ustawiona cw...chodzi mi o to zeby nalac ciepla wode....i nie koniecznie lac pozniej zimna???

 

u mnie ustawiłem + 40 stopni

wystarcza :)

 

hhmmm...sprobuje....teraz mam na 50 :cry:

 

U nas jest nastawione na 45 stopni, zazwyczaj trzeba wodę lać z dodatkiem zimnej, ale czasem przydaje się też cieplejsza. W ramach testów pewnie też spróbuję ustawić na 40, chociaż mam wrażenie, że przy kąpieli może trochę będzie czuć niski komfort?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie

 

 

na jaka temperaturke macie ustawiona cw...chodzi mi o to zeby nalac ciepla wode....i nie koniecznie lac pozniej zimna???

 

u mnie ustawiłem + 40 stopni

wystarcza :)

 

hhmmm...sprobuje....teraz mam na 50 :cry:

 

U nas jest nastawione na 45 stopni, zazwyczaj trzeba wodę lać z dodatkiem zimnej, ale czasem przydaje się też cieplejsza. W ramach testów pewnie też spróbuję ustawić na 40, chociaż mam wrażenie, że przy kąpieli może trochę będzie czuć niski komfort?

 

 

no wlasnie...wczoraj byli mi wymienic licznik....dostalo sie powietrze do instalacji...zapalila sie awaria palnika....zostalo zresetowane i teraz jest ok. Ale....wode ustawilam jednak na 45 st....piec dzis ja grzal..i wyskakiwaly mi temperatury wody na wyswietlaczu, 50, 67 itp....no i nie wiem czy mam dzwonic do gazowni celem ustawienia na ich koszt,,,,

 

Grzegorz ile gazu na dobe spalacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodekku

 

mam zapytanie..ile zuzywacie gazu na dobe??? :-?

 

Też jestem zainteresowany takimi informacjami. Przypuszczam, że ostatnie obniżone temperatury skłoniły Cię do porównania poziomu zużycia.

 

Ja w niedzielę spojrzałem na stan gazomierza i trochę mnie zmroziło jak zobaczyłem ile zużyłem od 8.12.2005, czyli od uruchomienia pieca, ale tłumaczę to tym, że trzeba było dogrzać dom, że to pierwszy sezon, że dopiero na początku stycznia zaprogramowałem czasowo piec, itd.

 

W ciągu poprzedniej doby (niedziela/poniedziałek - odczyty robione wieczorem, zużyłem 16 m3 gazu :-? . Czy to mało - pewnie nie. Czy dużo - tego jeszcze nie wiem. A jak u Ciebie to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

projekt LMP07 - może ktoś coś takiego buduje?pozdr

rygó

 

Cześć Rygó :)

wiem gdzie taki domek stoi w stanie surowym 8)

Znajoma go buduje. Jak dostanę od niej zgodę na ujawnienie to powiem ci gdzie go mozna zobaczyć :)

 

Cześć monka

 

Wielkie dzięki i czekam z niecierpliwością

 

pozdr

Rygó

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie...wczoraj byli mi wymienic licznik....dostalo sie powietrze do instalacji...zapalila sie awaria palnika....zostalo zresetowane i teraz jest ok. Ale....wode ustawilam jednak na 45 st....piec dzis ja grzal..i wyskakiwaly mi temperatury wody na wyswietlaczu, 50, 67 itp....no i nie wiem czy mam dzwonic do gazowni celem ustawienia na ich koszt,,,,

 

Grzegorz ile gazu na dobe spalacie?

 

Tamperatura kotła u nas to zazwyczaj, coś pomiędzy 45 a 60 stopni, natomiast temperatora CWU jaka jest podawana w informacjach zazwyczaj nie jest wyższa niż ta ustawiona.

 

Jedno muszę przyznać, pomimo pozornie małego zasobnika jeszcze nie było przypadku, aby poczuć niedobór ciepłej wody, pomimo, że z braku kabiny (która jeszcze nie dojechała) korzystamy z wanny, która ma pojemność 290l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbigx, jak tam rekuperator? Rozgryzłeś temat? Nie ukrywam, że chętnie skorzystałabym z Twoich doświadczeń. :p

cała instalacja poskładana, powieszona, nie odpalałem jej jeszcze, nie chcę jej zakurzyć bo w środku w domku jeszcze beton kurz i takie tam.

mam to zrobione na osobnym wymienniku, osobnych silnikach i filtrach, wymiennik o powierzchni 15 m2, więc powinno być mocno sprawne ( w kompaktowych reku typu dospel itp wymiennik ma ok 3m2 powierzchni)

jak jesteś zainteresowana ekipą to jest w zasadzie oki, trochę nie terminowa ale za to tania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teska, Monka,

 

ano jeszcze żyję i mam się nie najgorzej :wink:

Trochę przesadziłam z tym szybkim wprowadzaniem, ale chciałam się przekonać czy mnie jeszcze pamiętacie.

 

Okna tradycyjnie biorę z Barlinka, plastikowe, oklejane na złoty dąb z dwóch stron, z parapetami wewnętrznymi i roletami w komplecie za ok. 16 tys. zł. Już takie miałam i jestem z nich zadowolona.

 

A wprowadzić się zamierzam dopiero za jakieś 2-3 miesiące na betony - niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie...wczoraj byli mi wymienic licznik....dostalo sie powietrze do instalacji...zapalila sie awaria palnika....zostalo zresetowane i teraz jest ok. Ale....wode ustawilam jednak na 45 st....piec dzis ja grzal..i wyskakiwaly mi temperatury wody na wyswietlaczu, 50, 67 itp....no i nie wiem czy mam dzwonic do gazowni celem ustawienia na ich koszt,,,,

 

Grzegorz ile gazu na dobe spalacie?

 

Tamperatura kotła u nas to zazwyczaj, coś pomiędzy 45 a 60 stopni, natomiast temperatora CWU jaka jest podawana w informacjach zazwyczaj nie jest wyższa niż ta ustawiona.

 

Jedno muszę przyznać, pomimo pozornie małego zasobnika jeszcze nie było przypadku, aby poczuć niedobór ciepłej wody, pomimo, że z braku kabiny (która jeszcze nie dojechała) korzystamy z wanny, która ma pojemność 290l.

 

czyli ok.....pierwsze pokazywane temp to temp kotla...nastepnie pokazuje temp wody :lol: a juz myslalam ze cos sie popsulo.....

 

gazownicy wymienili mi juz 2 licznik....od wczoraj zuzylam 1m3 :o :o gazu - grzeje kominkiem ( w salonie jest 26 pozostale pokoje 21-22) woda leciala prysznic x4 i cos tam umywalka....

 

poprzedni licznik krecil sie nawet jak piec byl z sieci wylaczony :cry: :evil:

 

 

GrzegorzR czy masz jakiegos sprawdzonego od Viessmana serwisanta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli ok.....pierwsze pokazywane temp to temp kotla...nastepnie pokazuje temp wody :lol: a juz myslalam ze cos sie popsulo.....

 

gazownicy wymienili mi juz 2 licznik....od wczoraj zuzylam 1m3 :o :o gazu - grzeje kominkiem ( w salonie jest 26 pozostale pokoje 21-22) woda leciala prysznic x4 i cos tam umywalka....

 

poprzedni licznik krecil sie nawet jak piec byl z sieci wylaczony :cry: :evil:

 

 

GrzegorzR czy masz jakiegos sprawdzonego od Viessmana serwisanta?

 

No to jak zużyłaś tylko tyle, a u nas poszło 16 m3 to muszę popatrzeć, czy przypadkiem też nie kręci się nawet podczas wyłączonego pieca.

Co do serwisanta, to jeszcze się nie rozglądałem, myślałem, że będzie to ten co montował, ale widzę, że u Ciebie chyba się niesprawdza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli ok.....pierwsze pokazywane temp to temp kotla...nastepnie pokazuje temp wody :lol: a juz myslalam ze cos sie popsulo.....

 

gazownicy wymienili mi juz 2 licznik....od wczoraj zuzylam 1m3 :o :o gazu - grzeje kominkiem ( w salonie jest 26 pozostale pokoje 21-22) woda leciala prysznic x4 i cos tam umywalka....

 

poprzedni licznik krecil sie nawet jak piec byl z sieci wylaczony :cry: :evil:

 

 

GrzegorzR czy masz jakiegos sprawdzonego od Viessmana serwisanta?

 

No to jak zużyłaś tylko tyle, a u nas poszło 16 m3 to muszę popatrzeć, czy przypadkiem też nie kręci się nawet podczas wyłączonego pieca.

Co do serwisanta, to jeszcze się nie rozglądałem, myślałem, że będzie to ten co montował, ale widzę, że u Ciebie chyba się niesprawdza?

 

nie...wczoraj zadzwonilam do niego....to po prostu sie wylaczyl...a pozniej juz nie odbieral tel.Poprosilam kolezanke zeby tez zadzwonila...to samo...

Musze poszukac prawdziwego porzadnego serwisanta :lol:

 

grzejniki wogole sie nie wlaczaja, ten metr to 4 razy prysznic i lanie wody przy umywalce...ogolnie zuzywalam okolo 9 m3 gazu. to nie wiem duzo to czy malo :-? poprzedni liczni krecil sie swoim rytmem....a oni jechali do mnie...6 dni :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...