Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 68,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8062

  • Didi

    3934

  • bodekku

    3712

  • bryta

    3364

Najaktywniejsi w wątku

ups...no i nie dodalam ze z naciskiem na konwersacje , nie gramatykę...

 

Nie da się bo byś musiała zakonwersować się na śmierć.

Potraktuj znajomość gramatyki jako dobrodziejstwo pozwalające wykupić dużo, dużo mniej lekcji.

Jedyną rzeczywista alternatywą do nauki gramatyki jest zamieszkanie w Niemczech i nauka przez praktykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich...

 

no to mamy odwilz...

 

jestem producentem bram garazowych

bramy mozna ogladac na

http://www.belutec.de

oraz

http://www.belutec.de/html_garage/index.htm

oraz

http://www.belutec.de/html_garage/images/produkte/gallerie/beluga_innenansicht.jpg

 

zapraszam do salonu na struga 25...

 

wiecej nic nie napisze.... bo lubie kontakty bezposrednie :oops: :wink: :lol:

 

Dzięki za info, pogadamy za pół roku.

No chyba, że chcesz mi zrobić ofertę już teraz.

Brama segmentowa, ciepła, brązowa, w miarę wąskie przetłoczenia, 4500x2200, z pilotem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piec Buderusa - rachunek za miesiąc (chwilowo żadnych sterowników, tylko ogrzewanie): 490 PLN

To dużo?

 

Makabrycznie dużo. No chyba, że się nie znam. :wink:

wybieram: się nie znasz :wink: :D

 

to zależy, bo jeszcze tam nie mieszkamy i piec był ustawiony najpierw kilka dni na 50, potem na 40, teraz jest na min. i tez jest ciepło. Poza tym ciągle cos tam robilismy i drzwi były co chwile otwierane, brama garażowa też. Nie wszystkie grzejniki odarte z folii, więc trudno chyba na razie wyrokować ile faktycznie bedziemy płacicć. Zobaczymy ile teraz wyjdzie, jak piec jest ustawiony na min. No i kubaturka też niczego sobie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klaus - a mocno bys sie obrazil jak nie chcialabym teraz...tylko w koncu najpierw Ciebie zobaczyc u mnie w salonie....

 

moge tylko powiedziec, ze przy tej szerokosci bedziesz mial naprawde piekna brame i od srodka bedzie wygladala tak jak ta na zdjeciu w linku (tym dlugim) ktory podalam w poprzednim poscie...

 

 

nie lubie rzucac cenami jak klient jeszcze nie pobawil sie moja zabawka... - a cene zrobie dobra, tak jak innym na forum - mysle ze z ceny i rabatu byli zadowoleni!

 

Zapraszam!

 

 

 

Odnosnie piecy:

 

ja opalam peletami i wiecie co?!, nie mozna liczyc w ten sposob - rozruch pieca po lecie, a w wiekszosci przypadkach, gdy dom nie byl jeszcze grzany, spalanie na poczatku jest ogromne, ja wypowiem sie na ten temat dopiero jak wygasze piec, dlatego ze na poczatku zanim ogrzal ma chalupe, to palil 2-2,5 worka dziennie, a teraz 2 worki starczaja na 2 dni!!!!

i nie oszczedzam - a i cieplo jest!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zapytanie

 

 

czy znacie kogos i mozecie polecic prywatnego nauczyciela j.niemieckiego

 

Teska, napisz na priv dla kogo te lekcje i w jakim celu. Mam ścisłe kontakty z germanistyką :wink: , więc chyba będę mogła Ci pomóc.

 

Klaus, nie przesadzaj. Można się nauczyć języka siedząc na 4 literach w kraju. Kwestia chęci, wytrwałości, dobrego nauczyciela i ... iskry Bożej.

 

A ilu jest imigrantów, co to siedzą po 20 lat np. w Niemczech, a nie potrafią poprawnie sklecić zdania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda dopiero wchodzę w temat, ale widząc, że toczy się dyskusja na temat bram garażowych, chciałabym podpytać czy sądzicie, że brama 4mx2m do podwójnego garażu będzie w miarę wygodna? (garaż chyba w piwnicy). Czy przy takich wymiarach decydować się na segmentową, czy jakieś inne rozwiązanie? (cena/jakość)? Czy napęd bardzo poprawia komfort korzystania z bramy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnosnie dako jak kupowalam okna drewniane Urzedowskiego to mieli tez tam ofertę pcv Dako.Obszerna ekspozycja kilkanascie okien. Odwiedź moze sklep Urzedowskiego w Szczecinie mają tam dobre ceny może na Dako tez.

 

Czy chodzi o firmę Eko-Dom? (jeśli nie, to gdzie jest ten sklep?)

Wiem, że też handlują oknami z Dako (musze i tam wysłać oferte).

Na stronie internetowej Eko-Domu wymieniają tylko jeden profil Veki (Swingline), czyli okna Swing+. Ja jednak wolałbym okna Prestige+ , czyli profil Veka Perfectline.

pozdrawiam

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za namiary i polecanie dilera M&S na Gdańskiej.

Wysłałem do nich wczoraj wieczorem zapytanie ofertowe, a już dziś z samego rana do mnie oddzwonili. Przedstawiciel wywarł na mnie dobre wrażenie. Pytał się, czy wiem na czym polega różnica między okuciami, szybami itp. Wyjaśnił w jaki sposób liczy się okna z okleiną i zaproponował, ze zrobi dwie oferty (na białe i okleinowe). Sam od siebie wyjaśnił jeszcze pare innych rzeczy. Dzisiaj ma odesłać wycene. Lubie takie podejście.

Dla mnie kontakt ze sprzedawcą i jego podejsciem jest jednym z bardziej ważnych rzeczy przy wyborze danego produktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klaus Co do ceny za piec to muszę jak zwykle poszperać w dokumentach, natomiast jeżeli chodzi o instalatora, to roczaj nie będę go polecał, więc też nie będę pisał kto to. Zresztą pomimo, że już mieszkamy to jeszcze nie wszystko związane z instalacją jest zrobione, więc z ostatecznymi ocenami też się jeszcze wstrzymam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybieram: się nie znasz :wink: :D

 

to zależy, bo jeszcze tam nie mieszkamy i piec był ustawiony najpierw kilka dni na 50, potem na 40, teraz jest na min. i tez jest ciepło. Poza tym ciągle cos tam robilismy i drzwi były co chwile otwierane, brama garażowa też. Nie wszystkie grzejniki odarte z folii, więc trudno chyba na razie wyrokować ile faktycznie bedziemy płacicć. Zobaczymy ile teraz wyjdzie, jak piec jest ustawiony na min. No i kubaturka też niczego sobie 8)

 

No to czyli potwierdzasz, że pobór ciepła ponadprzeciętny, no to czyli na normalne warunki dużo, no to czyli jednak coś tam wiem. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zapytanie

 

 

czy znacie kogos i mozecie polecic prywatnego nauczyciela j.niemieckiego

 

Teska, napisz na priv dla kogo te lekcje i w jakim celu. Mam ścisłe kontakty z germanistyką :wink: , więc chyba będę mogła Ci pomóc.

 

Klaus, nie przesadzaj. Można się nauczyć języka siedząc na 4 literach w kraju. Kwestia chęci, wytrwałości, dobrego nauczyciela i ... iskry Bożej.

 

A ilu jest imigrantów, co to siedzą po 20 lat np. w Niemczech, a nie potrafią poprawnie sklecić zdania.

 

 

maggie wyslalam ...

 

moj kolezanka przez rok, 3 razy w tygodniu poprzez konwersacje nauczyla sie angielskiego...oczywiscie cel byl jeden...dogadac sie i zrozumiec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klaus - a mocno bys sie obrazil jak nie chcialabym teraz...tylko w koncu najpierw Ciebie zobaczyc u mnie w salonie....

 

moge tylko powiedziec, ze przy tej szerokosci bedziesz mial naprawde piekna brame i od srodka bedzie wygladala tak jak ta na zdjeciu w linku (tym dlugim) ktory podalam w poprzednim poscie...

 

 

nie lubie rzucac cenami jak klient jeszcze nie pobawil sie moja zabawka... - a cene zrobie dobra, tak jak innym na forum - mysle ze z ceny i rabatu byli zadowoleni!

 

Zapraszam!

 

Obrazić to się nie obrażę bo i nie ma o co. Ale oglądać bramę to przyjadę

jak będzie bliżej kupowania, teraz to już nie mam siły.

Ogólnie celowałem w Hoermanna więc jak Belutec będzie podobny

jakościowo to go napewno wezmę pod uwagę.

A cenę to mi możesz już zrobić chętnie zobaczę. No i wyceń też osobno montaż w ścianie 3W (klinkier 12cm, pustka 3cm, wełna 15cm, silka 18cm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...