Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Teska Era u nas ma tylko GPRS, czyli 53,6 kb/s, EDGE kończy się na Skarbimierzycach :( , pani w słuchace powiedziałe, że może wkrótce :-?

 

Przecież już pisałem 8) że o EDGE w Szczecinie można zapomnieć.

 

Czemu? W Szczecinie EDGE działa u wszystkich operatorów, a zasięg Ery kończy się na Skarbimierzycach do Dołuj już nie dochodzi, chyba, że są bardzo sprzyjające warunki propagacyjne. Wygląda na to, że najlepszy jest Plus jeżeli chodzi o zasięg dla usług transmisji danych szybszych niż GPRS.

GrzegorzR

 

myslisz ze byloby i lepiej i taniej gdyby wziasc z plusa??? a moze jak np wiecej osob..to moze cos taniej.... :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8062

  • Didi

    3934

  • bodekku

    3712

  • bryta

    3364

Najaktywniejsi w wątku

Jakiś burak złożył odwołanie od zmiany w planie bo chce tam budować wielorodzinnie. W poniedziałek mam zamiar wiedzieć więcej.

 

Shit!!!

 

Na pocieszenie nam pozostaje, że te wielorodzinne to tylko do 2,5

kondygnacji mogą być. Ciekawe gdzie on je tam wciśnie?

P...y developer. :evil:

 

Nie pamietam dokladnie gdzie ale developer postawil już w Szczecinie:

wysoka piwnice (z oknami)

-dwie kondygnacje

-a ta 0,5 to calkiem, calkiem spore mieszkalne poddasze.

 

Będą musieli zielone podworka zrobic to będzie, gdzie psa wyprowadzic, żeby w ogrodku było czysto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teska Era u nas ma tylko GPRS, czyli 53,6 kb/s, EDGE kończy się na Skarbimierzycach :( , pani w słuchawce powiedziała, że może wkrótce :-?

 

 

czyli zostaje monopolista...beznadziejny....no..i dlatego tak sie zachowuje.... :evil:

 

Wygląda na to, że się też na niego zdecyduję, z braku innej rozsądnej możliwości, czytałem umowę i regulamin i jest napisany tak, aby był w miarę bezpieczny dla usługodawcy :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teska Era u nas ma tylko GPRS, czyli 53,6 kb/s, EDGE kończy się na Skarbimierzycach :( , pani w słuchawce powiedziała, że może wkrótce :-?

 

 

czyli zostaje monopolista...beznadziejny....no..i dlatego tak sie zachowuje.... :evil:

 

Wygląda na to, że się też na niego zdecyduję, z braku innej rozsądnej możliwości, czytałem umowę i regulamin i jest napisany tak, aby był w miarę bezpieczny dla usługodawcy :( .

dokladnie...a jak cos nie tak....to maja cie gdzies....no ale...innej sam widzisz mozliwosci nie ma...chociaz juz cos krazylo zeby samemu sie za to wziasc na osiedlu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teska Era u nas ma tylko GPRS, czyli 53,6 kb/s, EDGE kończy się na Skarbimierzycach :( , pani w słuchace powiedziałe, że może wkrótce :-?

 

Przecież już pisałem 8) że o EDGE w Szczecinie można zapomnieć.

 

Czemu? W Szczecinie EDGE działa u wszystkich operatorów, a zasięg Ery kończy się na Skarbimierzycach do Dołuj już nie dochodzi, chyba, że są bardzo sprzyjające warunki propagacyjne. Wygląda na to, że najlepszy jest Plus jeżeli chodzi o zasięg dla usług transmisji danych szybszych niż GPRS.

 

Raczej chodziło mi o stabilność transmisji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie...a jak cos nie tak....to maja cie gdzies....no ale...innej sam widzisz mozliwosci nie ma...chociaz juz cos krazylo zeby samemu sie za to wziasc na osiedlu ...

 

Możliwe to co oni oferuję we własnej infrastrukturze jest niezłe (zobaczymy), ale znająć tej wielkości usługodawców (małych) to pewnie mają kiepskie łącza dalej i kiszą wszystkich klientów na 1 lub 2 Mbps do TPSA. Tym bardziej, że podają tylko maksymalną prędkość łącza, a nie ma nic o gwarantowanym paśmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BEZRZECZE

 

Wszystko wskazuje na to że krew się będzie lała.

 

Lobby Developerskie chce na tym terenie zbudować wszystko tylko nie budownictwo jednorodzinne. :cry:

 

Kacha72 i Bezwieś teraz to widoki nie będą piękne. :evil:

 

Mam nadzieję że w poniedziałek dowiem się czegoś wiecej - ale z informacji które otrzymałem to w tym roku nie ruszę na 100 % jeżeli wogóle, a Wy możecie mieć szeregowco-wielorodzinne budyneczki.

 

ZAŁAMKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie...a jak cos nie tak....to maja cie gdzies....no ale...innej sam widzisz mozliwosci nie ma...chociaz juz cos krazylo zeby samemu sie za to wziasc na osiedlu ...

 

Możliwe to co oni oferuję we własnej infrastrukturze jest niezłe (zobaczymy), ale znająć tej wielkości usługodawców (małych) to pewnie mają kiepskie łącza dalej i kiszą wszystkich klientów na 1 lub 2 Mbps do TPSA. Tym bardziej, że podają tylko maksymalną prędkość łącza, a nie ma nic o gwarantowanym paśmie.

ja wlasnie probuje wymoc na nich zeby w umowie bylo ile gwarantuja...rzoumiem ze min 256....ale jak narazie cisza.....i nie mam umowy.Czesto jest np 140kb/s albo kolo 100......no jak za stowke to ciut malo :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie trzeba desperowac tak od razu, na mojej ulicy też powstało widmo "zabudowy wielorodzinnej", a powstał niski szeregowiec i nie razi oczu, a przynajmniej kawał drogi jest w ich gestii.

 

Dowiedzcie się o jaka zabudowe chodzi, zobaczcie projekty..nie wiem, co tu jeszcze doradzic...

 

Trzymam kciuki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie trzeba desperowac tak od razu, na mojej ulicy też powstało widmo "zabudowy wielorodzinnej", a powstał niski szeregowiec i nie razi oczu, a przynajmniej kawał drogi jest w ich gestii.

 

Dowiedzcie się o jaka zabudowe chodzi, zobaczcie projekty..nie wiem, co tu jeszcze doradzic...

 

Trzymam kciuki :D

 

Niski szeregowiec, to zdaje się nie jest zabudowa wielorodzinna, tylko zabudowa jednorodzinna szeregowa. Szeregowiec to jeden moduł - jedno mieszkanie. Zabudowa wielorodzinna jest znacznie bardziej zagęszczona i o ile dobrze pamiętam występuje jeżeli w jednym budynku są więcej niż cztry lokale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej definicja budynku jednorodzinnego zgodnie z Prawem Budowlanym:

 

"2a) budynku mieszkalnym jednorodzinnym - należy przez to rozumieć budynek wolno stojący albo budynek w zabudowie bliźniaczej, szeregowej lub grupowej, służący zaspokajaniu potrzeb mieszkaniowych, stanowiący konstrukcyjnie samodzielną całość, w którym dopuszcza się wydzielenie nie więcej niż dwóch lokali mieszkalnych albo jednego lokalu mieszkalnego i lokalu użytkowego o powierzchni całkowitej nieprzekraczającej 30 % powierzchni całkowitej budynku;"

 

Wszystko co jest inne i można w nim mieszkać to wielorodzinne. W jednym segmencie szeregowca nie może być więcej niż dwa lokale, aby był "jednorodzinny".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy używając słowa "wielorodzinne" mieliście w głowie ów przepis, czy używaliście nazwy zwyczajowo - dla mnie nie było to precyzyjne, teraz jest. Cóż, pozostaje sie odwołać albo nauczyć sie z tym żyć i nadal kochac swoją działkę/dom miłością prawdziwą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...