Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 68,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8062

  • Didi

    3934

  • bodekku

    3712

  • bryta

    3364

Najaktywniejsi w wątku

Jakiś burak złożył odwołanie od zmiany w planie bo chce tam budować wielorodzinnie. W poniedziałek mam zamiar wiedzieć więcej.

Shit!!!

A może my możemy jakoś oprotestować jego odwołanie, albo pozwolenie na budowę albo cokolwiek innego?

Na pocieszenie nam pozostaje, że te wielorodzinne to tylko do 2,5

kondygnacji mogą być. Ciekawe gdzie on je tam wciśnie?

P...y developer. :evil:

A ten maszt to w którym niby miejscu ma być?

 

Niestety :-?

 

Badam teren i jak będzie potrzebne pospolite ruszenie to oczywiście ogłoszę :evil:

 

w razie czego na pospolite ruszenie piszemy się!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dostałem już wycene okien z Dako. Są ok. 10% droższe od M&S (dla okien o identycznych parametrów). Wczoraj dostałem od dilera M&S z gdańskiej list w pdf którego nie doczytałem do końca (nie wiem dlaczego, ale przeczytałem tylko pierwszą stronę). A na kolejnych stronach było jakie dodatkowe rabaty proponuje. Oferta brzmi bardzo ciekawie i myśle, ze będzie trudna do przebicia przez Dako (a oni już mi dali okna z 30% rabatu - mają taką promocje do końca miesiąca). Muszę jeszcze się wybrać do obu firm, aby zobaczyć jak wygladają na żywo ich okna z okleiną (bo chyba jednak takie wezmę).

PS. W M&S mają poszerzony profil dla drzwi balkonowych, tak aby nie trzeba było stosować poprzeczki w skrzydle (również dla koloru :o ) . Ja wolałbym jej nie mieć.

pozdrawiam

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KAS01 Jam mam okna M&S w dwustronnej okleinie "złoty dąb", wyglądają naprawdę dobrze, wielu ludzi się dziwi jak mówię, że to są okna PCV w okleinie. Co do okien balkonowych to ja właśnie mam takie rozwiązanie bez poprzeczki z poszerzonym profilem, ale właśnie bez poprzeczki chciałem mieć a poszerzony profil szczególnie przy onach w okleinie, które są ciemniejsze i się mocniej nagrzewają ma zapewnić odpowiednią ich sztywność i zapobieć odkształcaniu. Moim zdaniem wygladają lepiej jak nie ma poprzeczki, a i widok z takich okien jast fajniejszy. Ale z tego co pamiętam z rozmów jak ktoś chce mieć z przewiązką to może oczywiście takie zamówić, nie wiem tylko czy wtedy profil też jest poszerzony, czy jest normalnej szerokości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KAS01 Jam mam okna M&S w dwustronnej okleinie "złoty dąb", wyglądają naprawdę dobrze, wielu ludzi się dziwi jak mówię, że to są okna PCV w okleinie. Co do okien balkonowych to ja właśnie mam takie rozwiązanie bez poprzeczki z poszerzonym profilem, ale właśnie bez poprzeczki chciałem mieć a poszerzony profil szczególnie przy onach w okleinie, które są ciemniejsze i się mocniej nagrzewają ma zapewnić odpowiednią ich sztywność i zapobieć odkształcaniu. Moim zdaniem wygladają lepiej jak nie ma poprzeczki, a i widok z takich okien jast fajniejszy. Ale z tego co pamiętam z rozmów jak ktoś chce mieć z przewiązką to może oczywiście takie zamówić, nie wiem tylko czy wtedy profil też jest poszerzony, czy jest normalnej szerokości.

 

Profil drzwi z poprzeczką może być węższy. Zdziwiłem się trochę, że dają drzwi kolorowe bez poprzeczki, bo wszyscy "okniarze" z "szukam dobrych okien" piszą, że nie ma takiego systemu przy tej wysokości ( u mnie 2295 mm), z którym by nie było problemów.

Również wolę drzwi balkonowe bez poprzeczki. Rozmawiałem o tym telefonicznie z dilerem. Gwarantuje, ze mają na to atest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profil drzwi z poprzeczką może być węższy. Zdziwiłem się trochę, że dają drzwi kolorowe bez poprzeczki, bo wszyscy "okniarze" z "szukam dobrych okien" piszą, że nie ma takiego systemu przy tej wysokości ( u mnie 2295 mm), z którym by nie było problemów.

Również wolę drzwi balkonowe bez poprzeczki. Rozmawiałem o tym telefonicznie z dilerem. Gwarantuje, ze mają na to atest.

 

Ja też mam tej wysokości, dwuskrzydłowe o szerokości (około) 1750 mm. Zobaczymy letem, na razie działają OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GrzegorzR napisz mi jeszcze jaki masz profil. Czy ten półzlicowany (Tytan), czy niezlicowany (MSline)?

Dla okien białych wybrałbym Tytanowe, bo mają szare uszczelki. Przy kolorowych (dąb bagienny) uszczelki bedą czarne, więc chyba wezmę MSline. Nie wiem jak te okna (okleinowane) wygladają na żywo. Umówie się z dilerem aby je zobaczyć jak bedzie miał jakies na magazynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już działa, proszę klikać na zdjęcia :D

 

Monka, dziękuję.

ale masz wielką dzilkę :lol: :lol:

 

 

Cholera, miałaś powiedzieć, że dom piękny, że robota idzie, a nie wielka działka :wink:

 

Joziu....no chalupka ....no spodziewalam sie tych chlopow na fotkach co to siedza... :oops: :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...