Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

mickey30-moja rada:nic nie rób. U mnie minęły 3 lata od momentu zakupu działki do rozpoczęcia budowy i co roku sobie tam coś rosło a potem zimą znikało,jak to na łące...

Aż w końcu przyjechał spych i rozpoczęła się budowa, łąki nie ma...

pozdrawiam

a, to tez prawda. Ja nic nie robiłam przed rozpoczęciem budowy. Walka zaczęła się dopiero jak urzadzałam ogrod. Przy okazji ponawiam pytanie. Zna ktos firme która urzadza ogrody?Chodzi mi o firme z inwencja, a nie"sadzaczy" tui obsypanych kolorowa korą :( Czy macie automatyczne podlewanie?jakiej firmy?czy Hunter jest obecny w Szczecinie???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8062

  • Didi

    3934

  • bodekku

    3712

  • bryta

    3364

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie

Już mieszkam! Chociaż to mocno powiedziane.....

Robotnicy mimo zapewnień : "Będzie Pan zadowolony, Damy radę" i tak dalej..... Nie dali rady i nie jestem zadowolony. Tak więc Pan od kibla zagląda mi przez ramie gdy piszę te słowa, a pan od pędzla przynosi mi kawę do łóżka...

Życie.......

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Już mieszkam! Chociaż to mocno powiedziane.....

Robotnicy mimo zapewnień : "Będzie Pan zadowolony, Damy radę" i tak dalej..... Nie dali rady i nie jestem zadowolony. Tak więc Pan od kibla zagląda mi przez ramie gdy piszę te słowa, a pan od pędzla przynosi mi kawę do łóżka...

Życie.......

Pozdrawiam

Witaj w klubie :wink: przez to trzeba po prostu przejsc. Chociaz przyznam szczerze, ja prawie warczałam jak widziałam fachowców którzy sie platali po domu jak zamieszkaliśmy :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałam dzisiaj wycenę kominka: 6500 tyś, prosta obudowa z regipsu z jedna wnęka podświetloną i pasek mamuru wokół kominka (szerokość 15cm). Niespodziewałam się takiej ceny. Cena z montażem.. Sam koszt kamienia to 1200 zł, to za co reszta. Cena oczywiście bez wkładu. :o

Czy to normalne w naszym rejonie, czy ja trafiłam na wyjĄtkowo drogich?

niestety, cena z gatunku tych umiarkowanych. reklamowany na liście jeden z wykonawców za prostą obudowę zawołał z miejsca 7000 za robociznę :evil: do tego oczywiście kamień, rygipsy, stelaże etc. dodam, że wkład kupiony u niego. znaleźliśmy innego, za 5000 plus kamień, kominek już obudowany, solidniej niż z rygipsów. ale nie ma szans na znalezienie kogokolwiek za mniej niż 5000 - to jest chyba kwestia jakiegoś układu między wykonawcami. w zasadzie byłem gotowy sam zrobić tę obudowę, ale żona wynalazła w ostatnim momencie wykonawcę :wink: :D :D :D

 

U mnie rok temu za robociznę wzięli 2200, materiały 6000, ale oprócz samej obudowy (wykonanej z jakichś specjalnych płyt konstrukcyjno-izolacyjnych - wyglądało to jak drobny pumeks i było b. lekkie) obłożonej klinkierem i tynkiem strukturalnym, w cenie były półki z olejowanego dębu - obok kominka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Już mieszkam! Chociaż to mocno powiedziane.....

Robotnicy mimo zapewnień : "Będzie Pan zadowolony, Damy radę" i tak dalej..... Nie dali rady i nie jestem zadowolony. Tak więc Pan od kibla zagląda mi przez ramie gdy piszę te słowa, a pan od pędzla przynosi mi kawę do łóżka...

Życie.......

Pozdrawiam

Witaj w klubie :wink: przez to trzeba po prostu przejsc. Chociaz przyznam szczerze, ja prawie warczałam jak widziałam fachowców którzy sie platali po domu jak zamieszkaliśmy :p

 

Piotriwa, gratulacje! :D :D

 

Fachowcy kręcili się u mnie przez 9 miesięcy od przeprowadzki, na szczęście z przerwami i przeważnie na zewnątrz. Z ulgą pożegnałam ostatnich w ubiegłym tygodniu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani dzięki za odpowiedzi!!!! :D

Do "Tomek i Ania": chyba faktycznie się pofatyguje do castoramy i "oblookam" te kosy spalinowe... W niedziele mam się spotkać z wykonawcą(jeszcze nie przesądzone ale mam dużą nadzieję) na działce, chce obejrzeć teren i sam zasugerował, że powinno być już skoszone...

 

Pozdrawiam Poniedziałkowo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani dzięki za odpowiedzi!!!! :D

Do "Tomek i Ania": chyba faktycznie się pofatyguje do castoramy i "oblookam" te kosy spalinowe... W niedziele mam się spotkać z wykonawcą(jeszcze nie przesądzone ale mam dużą nadzieję) na działce, chce obejrzeć teren i sam zasugerował, że powinno być już skoszone...

 

Pozdrawiam Poniedziałkowo :D

daj spokój, lepiej weź koparkowego i niech ci zdejmie humus i go zwałuje gdzieś w kącie. wyjdzie taniej, o wiele skuteczniej, a i tak tego etapu nie ominiesz. z tych krzaczorów po roku budowy niewiele zostanie, tak czy inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szydas dzięki, :D

Kochani jako totalny(na razie) amator i zieleniec w tych sprawach uprzejmie zapytuję doświadczonych Koleżanki i Kolegów jak załatwić budowlańcom wodę na budowie... Dodam, że studzienka jest , warunki techniczne z Wodociągów z Golisza tyż są, tylko co dalej :roll: Czytałem wcześniej, że jakaś firma związana z wodociągami z Goleniowa bodajże robi "wsio" kompleksowo- przylącze i załatwia wszelkie fomalności. Oczywiście sprawnie i niezbyt drogo.

Czy może lepiej zadzwonić na Golisza i zapytać w Wodociągach ? Jak długo może to potrwać?

 

Pozdrawiam wszystkich budujących :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Już mieszkam! Chociaż to mocno powiedziane.....

Robotnicy mimo zapewnień : "Będzie Pan zadowolony, Damy radę" i tak dalej..... Nie dali rady i nie jestem zadowolony. Tak więc Pan od kibla zagląda mi przez ramie gdy piszę te słowa, a pan od pędzla przynosi mi kawę do łóżka...

Życie.......

Pozdrawiam

Witaj w klubie :wink: przez to trzeba po prostu przejsc. Chociaz przyznam szczerze, ja prawie warczałam jak widziałam fachowców którzy sie platali po domu jak zamieszkaliśmy :p

 

Piotriwa, gratulacje! :D :D

 

Fachowcy kręcili się u mnie przez 9 miesięcy od przeprowadzki, na szczęście z przerwami i przeważnie na zewnątrz. Z ulgą pożegnałam ostatnich w ubiegłym tygodniu :wink:

Oj u mnie tez tak bedzie i to pewnie jakis czas :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Wszystkich wieczorowo,

 

kończymy już strop, w przyszłym tygodniu wchodzą cieśle :D (będzie wiecha!).

Zastanawiam się cały czas nad odzyskiem deszczówki do podlewania ogrodu... kiedy robić wokół domu "orurowanie"? Przed zakładaniem ogrodu czy już teraz... ale teren garbaty od wykopów :wink: .

Jakie macie doświadczenia? Robiły Wam firmy (kompleksowo) czy sami znajdowaliście rozwiązania?

A.

 

Fajnie już macie :D

 

fajnie to będzie jak zamieszkamy... jak na razie, co temat to schody :evil: . Dzisiaj się dowiedzieliśmy, że okien w wykuszu nie będzie, bo nie ma do czego "przylepić". Sprawa już załatwiona, ale co nerwów to kosztowało!!! (a podobno projektanci to specjaliści... chcieli, żebym do drewnianych konstrukcji montowała :evil: :evil: ) Nasze szczęście, że mamy kontakt z posiadaczem domu wg naszego projektu (a raczej wspólnego :D ), który w dodatku ma głowę na karku i podpowiedział, co zrobić i jak zmienić żeby grało. Kierownik budowy przyklepał i będzie ok. uffff.

 

pozdrawiam Budujących!!

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani dzięki za odpowiedzi!!!! :D

Do "Tomek i Ania": chyba faktycznie się pofatyguje do castoramy i "oblookam" te kosy spalinowe... W niedziele mam się spotkać z wykonawcą(jeszcze nie przesądzone ale mam dużą nadzieję) na działce, chce obejrzeć teren i sam zasugerował, że powinno być już skoszone...

 

Pozdrawiam Poniedziałkowo :D

daj spokój, lepiej weź koparkowego i niech ci zdejmie humus i go zwałuje gdzieś w kącie. wyjdzie taniej, o wiele skuteczniej, a i tak tego etapu nie ominiesz. z tych krzaczorów po roku budowy niewiele zostanie, tak czy inaczej.

 

popieram, u nas zarosło, ściągnęli humus i zrobiło się przejrzyście. Teraz znów zarosły górki humusu i pięknie zasłaniają budowę (szkoda tylko, że nie od frontu :D :D )

 

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kurcze, ja też muszę przewałkowac ten temat :(

Shiedel, Shiedel.... jaki kupć np. do kominka i gdzie najlepiej się po to wybrać.

Mam stertę ulotek z tymi Shiedlami, ale jakoś nie mogę przebrnąć.

Czy kupowaliście cały system z pustakami wentylacyjnymi, czy lepiej sam komin a pustaki inne????

 

My też nie wiemy co wybrać, już postanowiliśmy że do gazu robimy zwykły komin i włożymy rurę ocynkowaną, ale do kominka musimy mieć systemowy. Dobre dość ceny na schiedla dała nam WKT. Szukaliśmy jeszcze Zapela, ale nikt nie ma.

 

Dzisiaj złożyłam projekt do wyceny ogrzewania (kominek, piec itd), również podpowiedziano mi rozwiązanie odnośnie komina gazowego. Mianowicie komin zwykły a w nim rura. Do kominka oczywiście systemowy.

Zastanawaim się czy ktoś z Was ma rozwiązanie zwykły komin i rura.

 

Tak w ogóle to gdzie jest WKT :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kurcze, ja też muszę przewałkowac ten temat :(

Shiedel, Shiedel.... jaki kupć np. do kominka i gdzie najlepiej się po to wybrać.

Mam stertę ulotek z tymi Shiedlami, ale jakoś nie mogę przebrnąć.

Czy kupowaliście cały system z pustakami wentylacyjnymi, czy lepiej sam komin a pustaki inne????

 

My też nie wiemy co wybrać, już postanowiliśmy że do gazu robimy zwykły komin i włożymy rurę ocynkowaną, ale do kominka musimy mieć systemowy. Dobre dość ceny na schiedla dała nam WKT. Szukaliśmy jeszcze Zapela, ale nikt nie ma.

 

Dzisiaj złożyłam projekt do wyceny ogrzewania (kominek, piec itd), również podpowiedziano mi rozwiązanie odnośnie komina gazowego. Mianowicie komin zwykły a w nim rura. Do kominka oczywiście systemowy.

Zastanawaim się czy ktoś z Was ma rozwiązanie zwykły komin i rura.

 

Tak w ogóle to gdzie jest WKT :-?

Ja mam zwykly komin (z pustakow kominowych) i rura nierdzewka

WKT jest w Warzymicach zaraz przed tablicą Przecław po prawej stronie. Duży budynek blaszany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzisiaj złożyłam projekt do wyceny ogrzewania (kominek, piec itd), również podpowiedziano mi rozwiązanie odnośnie komina gazowego. Mianowicie komin zwykły a w nim rura. Do kominka oczywiście systemowy.

Zastanawaim się czy ktoś z Was ma rozwiązanie zwykły komin i rura.

 

Tak w ogóle to gdzie jest WKT :-?

 

My zdecydowaliśmy się na komin systemowy firmy Zapel do kominka, natomiast do pieca budujemy zwykły z pustaków i włożymy tam rurę. Co do pieca to najpewniej będzie viessman z zamnkiętą komorą spalania.

 

A gdzie jest WKT to już Matam napisał:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dzisiaj złożyłam projekt do wyceny ogrzewania (kominek, piec itd), również podpowiedziano mi rozwiązanie odnośnie komina gazowego. Mianowicie komin zwykły a w nim rura. Do kominka oczywiście systemowy.

Zastanawaim się czy ktoś z Was ma rozwiązanie zwykły komin i rura.

 

Tak w ogóle to gdzie jest WKT :-?

 

Witam,

my również (wczoraj) zastosowaliśmy komin zwykły do kotła kondensacyjnego. W nim (kominie :) ) będzie rura 80mm odprowadzająca spaliny i pobierająca powietrze do kotła. Do kominka systemowy Shiedla.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za info.

Reasumując, do kominka systemowy a do gazu kupuję pustaki tzw. dymowe a potem instalatorzy wkładają rurę???

Zastanawa mnie fakt, jak wziąść przekrój: są np. fi 14-16 lub f 20? Jakiej konkretnej firmy braliście te pustaki i czy trzeba jeszcze dokupić dodatkowe gadżety?? Piec będzie z zamkniętą komorą spalania najparawdopodobniej kondensacyjny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za info.

Reasumując, do kominka systemowy a do gazu kupuję pustaki tzw. dymowe a potem instalatorzy wkładają rurę???

Zastanawa mnie fakt, jak wziąść przekrój: są np. fi 14-16 lub f 20? Jakiej konkretnej firmy braliście te pustaki i czy trzeba jeszcze dokupić dodatkowe gadżety?? Piec będzie z zamkniętą komorą spalania najparawdopodobniej kondensacyjny

Zorientuj sie jakie "fi" bedzie miala i dobierz do tego pustak, aczkolwiek nie sadze ze bedziesz maial jakikolwiek problem, rozmiaru pustakow nie pamietam, jak bede pamietal to zmierze na budowie bo jakis sie ostal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...