Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 68,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8062

  • Didi

    3934

  • bodekku

    3712

  • bryta

    3364

Najaktywniejsi w wątku

Drewniane parapety najlepiej zamówić u stolarza. Możesz sobie ustalić np. dowolną szerokość i grubość. Jeśli chodzi o materiał, to najlepiej jakiś wodo-obojętny (np. merbau). Ja zrobiłem z blatów kuchennych. Standardowy parapet to ok 30cm. W sypialniach zrobiłem 60cm :) Jest fajna półka, można na nim usiąść :) Jest trochę zakładów stolarskich, trzeba popytać :) Trochę odjechałem od tematu. Gotowce może w JUAN na słonecznym, obok NISSANa i Urzędu Celnego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

gdzie kupowaliście parapety wewnętrzne, drewniane ? I jeśli już to z jakiego drewna ?

 

Dobry parapet z litego twardego drewna kosztuje prawie tyle samo co marmur albo granit, miałem ofertę na dębowe, stolarnia na rogu Krakowskiej i Europejskiej, ale ostatecznie wziąłem marmur, firma GIM Mierzyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jako nowalijka :lol: na tym forum mam pytanie i to dość pilne.

 

Czy moglibyście polecić mi jakąś firmę ze Szczecina sprzedającą i montującą okna. Byle w rozsądnej cenie :).

 

Od razu piszę, że to są okna tzw. "standard" w prawie 30 letnim ocieplonym wieżowcu...

 

Proszę o pomoc

Przy takich wymaganiach, rzuć kamieniem, na pewno trafisz w jakąś firmę. Jest tego tyle... Generalnie, budując dom, szukamy okien o odpowiednich parametrach, kolorze, jakości itd. Cena jest gdzieś po drodze. Często jest ich naście, rolety i inne cuda... W bloku montuje się standardowe okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Mam dwie wyceny na moja budowe. Poprosilem o stan surowy zamkniety i tak. Firma ktora robi "pod klucz" zrobila wszystko razem. Tak wiec, u nich mam poszczegolne etapy wraz z materialami i stan surowy zamkniety u nich wynosi (z oknami) 280kPLN przy Porothermie/Porothonie. Natomiast druga firma wola 130kPLN za robocizne i tutaj sa mury i scianki w srodku plus dach, sam szukam i umawiam hurtownie z ktorej maja brac podczas budowy. Po wskazaniu hurtowni sami sie tam zaopatruja. Jeszcze bede mial z jednej firmy wycene. Tych pierwszch poprosze o rozbicie cen (beda krecic nosem zapewne). Moj budunek to ok pow. uz. 190m2 + garaz w bryle ok. 17m2 i stryszek. Pow. zabudowy 150m2. Dach prosty dwuspadowy ok 300m2. Mysle, ze bede mogl zejsc z tych cen, ale myslalem, ze rynek bardziej sie oslabil :)

 

Szymek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, ale po sprawdzeniu 4 ofert okazało się, że w Szczecinie jest spory rozrzut cenowy... kompletnie nie wiem z jakiego tytułu... bp przecież część firm sprzedaje okna od tego samego producenta...

A ja mam pomysła !

Spróbuj poza Szczecinem. W Reczu jest filia VECA, wiem, że robią też do Szczecina. Podpytaj w Choszcznie, w Stargardzie... Recesja goni w dobrą stronę... Przynajmniej w tym temacie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jako nowalijka :lol: na tym forum mam pytanie i to dość pilne.

 

Czy moglibyście polecić mi jakąś firmę ze Szczecina sprzedającą i montującą okna. Byle w rozsądnej cenie :).

 

Od razu piszę, że to są okna tzw. "standard" w prawie 30 letnim ocieplonym wieżowcu...

 

Proszę o pomoc

 

Moje doświadczenia to kilka różnych firm i różnych okien po kilku latach używania i nie ma tu pojęcia "standard" - nawet jeżeli to wieżowiec to okna i firme montującą warto dobrze dobrać, bo można niechcący wydac kaskę na niewiele lepszy komfort niż przy starych nieszczelnych i powypaczanych oknach (no chyba że chodzi tylko o komfort w myciu :wink: ) Ale mogę polecić takie które mi się sprawdziły najlepiej; http://www.oknams.neostrada.pl/kontakt.html

Nie wiem tylko jak na dzień dzisiejszy wyglądają u nich ceny w stosunku do konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Szukam drewna kominkowego i u potencjalnych sprzedawców pojawiają 2 jednostki miary: metr sześcienny i metr przestrzenny? Który jest bardziej ekonomiczny? Najlepsze, że u niektórych nie ma mozliwości obejrzenia drewna. Planuje kupic zapas min. 10 metrów i trochę szkoda byłoby trafic na jakiś szmelc. Może macie sprawdzonych dostawców?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jako nowalijka :lol: na tym forum mam pytanie i to dość pilne.

 

Czy moglibyście polecić mi jakąś firmę ze Szczecina sprzedającą i montującą okna. Byle w rozsądnej cenie :).

 

Od razu piszę, że to są okna tzw. "standard" w prawie 30 letnim ocieplonym wieżowcu...

 

Proszę o pomoc

Przy takich wymaganiach, rzuć kamieniem, na pewno trafisz w jakąś firmę. Jest tego tyle... Generalnie, budując dom, szukamy okien o odpowiednich parametrach, kolorze, jakości itd. Cena jest gdzieś po drodze. Często jest ich naście, rolety i inne cuda... W bloku montuje się standardowe okna.

 

Sprawdź w Okno Serwis na Ku Słońcu obok stacji Shalla. Kupowałam właśnie do bloku, dobra jakość za rozsądną cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę :D , ale ja potrzebuję jako słupki ogrodzeniowe. Znalazłam po 5 zł/szt. Transport 50 zł. Chyba taniej nie będzie.

____________

Pozdrowionka

Aleksandra

 

Można prosić o namiar ?

 

Dołaczam do grupy proszących o namiary :D

 

Przecież już podano:

 

od Aleksandra M05a

 

Hejka,

 

kupowałam z ogłoszenie w Kontakcie, ale od tego czasu minęło kilkanaście miesięcy, więc nie wiem, czy aktualne. Nr tel. 0790407082.

 

i od q-bis

 

Dzięki, dzwoniłem, aktualne. Dzisiejsza cena, to 6zł za słupek o dł. 250cm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Szukam drewna kominkowego i u potencjalnych sprzedawców pojawiają 2 jednostki miary: metr sześcienny i metr przestrzenny? Który jest bardziej ekonomiczny? Najlepsze, że u niektórych nie ma mozliwości obejrzenia drewna. Planuje kupic zapas min. 10 metrów i trochę szkoda byłoby trafic na jakiś szmelc. Może macie sprawdzonych dostawców?

 

Metr sześcienny (kubik) to więcej drewna o ok. 1/3 niż metr przestrzenny, bo metr przestrzenny uwzględnia puste przestrzenie między kłodami drewna w stosie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POdpowiedźcie jak zorganizować wiechę? Mamy już wiuęźbe i zawsła u nas wiecha. Jak ugościć ekpię? Jak to zrobiliście.......

 

Na tej stronie znajdziesz krótką wymianę doświadczeń w tym temacie...

 

http://forum.muratordom.pl/post2976372.htm?highlight=#2976372

 

Było też coś wcześniej i wcześniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc...przymierzałem się do solarów...aż tu pewien sympatyczny pan zaczął mi proponować pompę ciepła HOVAL CombiVal WP-VT 152 (kompaktowe urządzenie do podgrzewania wody-z wyglądu taka lodówka z zasobnikiem 270 litrowym). Sugerował mi, że taką pompę można w każdej chwili włączyć i wyłączyć (normalnie poprzez wtyczkę) można to to coś postawić sobie np. w garażu i ma to coś grzać wodę dla rodziny 2-3 osobowej do temperatury ok 52`C... hm brzmi to wszystko ciekawie.Kosztuje to 11 tys, czyli mniej więcej tyle ile zestaw solarny, który też maja na składzie...

Czy ktoś z was maił już do czynienia z takimi pompami ciepła? Jak to się sprawuje w życiu codziennym? Ile to zużywa np. prądu? Czy faktycznie się sprawdza? I jest lepsze od solarów????

Proszę o jakieś opinie bo zaczynam być w tzw. kropce :( co wybrać do podgrzewania wody.

 

Zapomniałem dodać, że to urządzenie można podobno podpiąć do instalacji gazowej+kominek z pw+podłogówka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc...przymierzałem się do solarów...aż tu pewien sympatyczny pan zaczął mi proponować pompę ciepła HOVAL CombiVal WP-VT 152 (kompaktowe urządzenie do podgrzewania wody-z wyglądu taka lodówka z zasobnikiem 270 litrowym). Sugerował mi, że taką pompę można w każdej chwili włączyć i wyłączyć (normalnie poprzez wtyczkę) można to to coś postawić sobie np. w garażu i ma to coś grzać wodę dla rodziny 2-3 osobowej do temperatury ok 52`C... hm brzmi to wszystko ciekawie.Kosztuje to 11 tys, czyli mniej więcej tyle ile zestaw solarny, który też maja na składzie...

Czy ktoś z was maił już do czynienia z takimi pompami ciepła? Jak to się sprawuje w życiu codziennym? Ile to zużywa np. prądu? Czy faktycznie się sprawdza? I jest lepsze od solarów????

Proszę o jakieś opinie bo zaczynam być w tzw. kropce :( co wybrać do podgrzewania wody.

 

Zapomniałem dodać, że to urządzenie można podobno podpiąć do instalacji gazowej+kominek z pw+podłogówka...

 

Wszystko to prawda... Szczytem komfortu przy pompie ciepła jest bateria słoneczna do podtrzymania i zasilenia elektrycznego.

Za, na pewno jest estetyka. Faktycznie piec zajmuje mało miejsca, solary, to nie zły grzmot na dachu...

Przeciw... Tu trudno coś powiedzieć. Jest tak dużo opinii, że chyba trzeba poszukać oddzielnego forum z tym tematem.

Ja osobiście nie mam ani solarów, ani pompy ciepła, ale zostawiłem sobie furtkę dla pompy...

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...