Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 68,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8062

  • Didi

    3934

  • bodekku

    3712

  • bryta

    3364

Najaktywniejsi w wątku

adaptacja projektu + kilka zmian w projekcie (m.in. zadaszenie tarasu) + pnb 5800 netto

 

Czyli brutto 7000. A do tego koszt projektu, tak? Czyli razem 8,5-9 tysiecy?

 

A sie nazywa niby "projekt gotowy"... To jest nabijanie ludzi w butelke!

 

Tyle własnie wyniosło nas robienie projektu indywidulanego..

Jest szyty na miarę i spełnieniem marzeń... Ale szycie na miarę zajęło ponad dwa lata, użeranie się z architektem, z urzędnikami, i teraz nie jesteśmy pewni czy dobrze zrobliśmy,

...czy jednak nie za wygórowane te marzenia, bo ciężko się pochamować a papier wszytsko przyjmie...

no ale projekt piękny... a pozwolenie jest..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adaptacja projektu + kilka zmian w projekcie (m.in. zadaszenie tarasu) + pnb 5800 netto

 

Czyli brutto 7000. A do tego koszt projektu, tak? Czyli razem 8,5-9 tysiecy?

 

A sie nazywa niby "projekt gotowy"... To jest nabijanie ludzi w butelke!

 

Trzy lata temu płaciłem ok 6,5 tys (brutto) architektowi. Znalazłem gotowca, on go zakupił, adaptował i załatwił wszystkie potrzebne dokumenty z PNB włącznie!

piotiwa

Mój projekt adoptuje architekt dokładnie ten sam co i Tobie - tylko tyle że 3 lata później - niestety. Miałem wyceny od 3 arch. wszyscy poleceni przez formuwiczów, wyceny wynosiły odpowiednio 5000, 4900 i 5800 (wszystko netto). Wybrałem oferte teoretycznie najdroższą ale mam wrażenie że najsolidniejszą - czas pokaże. Bardzo istontym czynnikiem były również opinie forumowiczów, albo w zasadzie najważniejszym. Co do projektów gotowych to o wiele dłuższy czas oczekiwania, a najniższa cena jaką mi zaproponowano to 12000 netto.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy pisałem wcześnie ja zapłaciłem za adaptacje + pozwolenia na budowę 4700zł brutto gdzie normalnie zapłacił bym 3500zł ale zmiany które wprowadziłem kosztowały mnie 1200zł. Jeśli ktoś chce namiary mogę wysłać na priva a zapomniałem dodać, że architekt jest z Polic ale warto chyba pojechać tam kilka razy :). Jak dzwoniłem po architektach ze Szczecina to średnio za to samo chcieli 6000zł netto :o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My za adaptację projektu gotowego łącznie z pozwoleniem na budowę mamy zapłacić ok. 6000. Też nam mówiono że za adaptację projektu 3 lata temu płacono 2-3 tys wiec bylismy trochę załamani. Ale jak zaczęliśmy wchodzić w szczegóły to okazało się, że ta cena dotyczyła tylko adaptacji przez architekta bez pracy branżystów. Nasz architekt za adaptację z małymi zmianami bierze 3 tys ale do tego trzeba doliczyc uzgodnienia z branżami (wod-kan+gaz+drenaż -1500, elektryczność - 700) + konstruktor - 800 zł to w sumie daje 6000.

Niestety nie udało nam się znaleźć nic tańszego. Jeżeli Wam się udało to gratulacje :lol:

 

pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM JA KUPOWAŁEM POROTON 24 PO 4,59 ZŁ BRUTTO W HMB POZDR

 

A musiałeś się targować czy to jest cena na dzień dobry, ile sztuk Porotonu brałeś?

 

Dzięki za info, też orientowałem się m.in. w HMB (jak na razie mają najlepszą ofertę) jaka będzie ostatecznia cena dam znac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj rozpoczęliśmy w domu sezon grzewczy :) i mam pytanie kto ostatnio kupował drewno i po ile

 

Mój ostatni zakup to 20 m dębiny (w tzw "metrach" do popiłowania) wyniósł 1200 zł+300 zł transport.

Zakup "kontrolowany" :D w nadleśnictwie

Ciepełka życzę

a daj namiary :D

 

I ja poproszę!" Kontrolujmy" te zakupy :-)

 

też poproszę o namiary, zwłaszcza że temat bardzo na czasie, trzeba zapasy na zimę poczynić

pozdrawiam

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wieczorowa porą.

 

Mam pytanie do tych co juz z budowa grubo przede mna i albo koncza albo juz skończyli. Jak dlugo uzywaliście kier buda? Wydawalo mi sie, ze najwiecej pola do popisu ma przy stanie surowym ale powiedzial mi dzis (dom jest juz zadaszony, ze dla niego to nawet nie polowa roboty...) Co Wy na to bo ja sadzilem, ze teraz to i tak tylko sprawdzeni wykonawcy sie popiszą, a może jednak jest inaczej i kierownik na tym etapie jest rownież niezbędny? Napiszcie proszę jakie macie doswiadczenia bo moj kier grubo mnie kasuje za kazdy miesiac.Czytajac Wasze ostatnie wypowiedzi na ten temat, ze najlepiej za cala budowe sie dogadac i wtedy 1,5 - 3 k? To wyglada na to ze u mnie to bedzie ze 3 razy tyle. Niby mozna kiera zmienic w kazdej chwili ale chcialbym z nim jeszcze spokojnie pogadac nie podejmujac pochopnych decyzji...z drugiej strony utrzymywanie kierownika tez nie wchodzi w gre (a tak piszecie o umowach z wyplata co miesiac)

 

Z gory dzieki za porady.

 

Pozdrawiam

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wieczorowa porą.

 

Mam pytanie do tych co juz z budowa grubo przede mna i albo koncza albo juz skończyli. Jak dlugo uzywaliście kier buda? Wydawalo mi sie, ze najwiecej pola do popisu ma przy stanie surowym ale powiedzial mi dzis (dom jest juz zadaszony, ze dla niego to nawet nie polowa roboty...) Co Wy na to bo ja sadzilem, ze teraz to i tak tylko sprawdzeni wykonawcy sie popiszą, a może jednak jest inaczej i kierownik na tym etapie jest rownież niezbędny? Napiszcie proszę jakie macie doswiadczenia bo moj kier grubo mnie kasuje za kazdy miesiac.Czytajac Wasze ostatnie wypowiedzi na ten temat, ze najlepiej za cala budowe sie dogadac i wtedy 1,5 - 3 k? To wyglada na to ze u mnie to bedzie ze 3 razy tyle. Niby mozna kiera zmienic w kazdej chwili ale chcialbym z nim jeszcze spokojnie pogadac nie podejmujac pochopnych decyzji...z drugiej strony utrzymywanie kierownika tez nie wchodzi w gre (a tak piszecie o umowach z wyplata co miesiac)

Temat był już. Generalnie, trzeba z kasą się dogadać na całość. Potrzebny jest kiebud do końca. To on wpisuje bzdety do dziennika budowy.

 

Z gory dzieki za porady.

 

Pozdrawiam

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Wam wszystkim dziekuję za informacje dotyczące architekta. podzwonie i na pewno sie zdecyduję, nie liczyłam że będzie to kosztowało mniej niż 5500 no ale cóż trudno sie mówi :-? . Ja w swoim projekcie chyba za wiele zmian nie będę miała - przynajmniej tak myślę, szukałam takiego, którybył by dla mnie jak najbardziej funkcjonalny i znalazłam Natalia z pprojektów moze ktoś zna i buduje???? Pozdrowienia :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...