Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

Słyszeliście może o tynkach cementowo wapienne z piaskiem kwarcowym- dobrze położone podobno nie wymagają gładzenia. Znacie kogoś kto je kładzie i za ile?

Ewentualnie możecie polecić ekipę która kładzie tynki bardzo równo?

w zasadzie tynki c-w dobrze zatarte na drobnym piachu wyglądają dobrze bez gładzi. ja chyba następnym razem (o ile będzie) zrezygnuję z gładzi gipsowej - efekt niewiele lepszy a kłopotu z tym masa....

 

a możesz polecić ekipa swoją od tynków bo rozumiem, że masz zatarte b. dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8062

  • Didi

    3934

  • bodekku

    3712

  • bryta

    3364

Najaktywniejsi w wątku

Nam w chwili obecnej robią tynki c-w. Zrobiona góra. Są według mnie ok tzn. gładkie, choć oczywiście jak się ręką przejedzie to czuć chropowatość. I pewnie gładzi nie będziemy kładli, chyba, że w pomieszczeniach na poddaszu, żeby nie było widać dużej różnicy pomiędzy regipsami a ścianą. Zobaczymy jak wyschną. PO zakończeniu pracy będę mogła powiedzieć coś więcej. Planowanie zakończenie na środę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nam w chwili obecnej robią tynki c-w. Zrobiona góra. Są według mnie ok tzn. gładkie, choć oczywiście jak się ręką przejedzie to czuć chropowatość. I pewnie gładzi nie będziemy kładli, chyba, że w pomieszczeniach na poddaszu, żeby nie było widać dużej różnicy pomiędzy regipsami a ścianą. Zobaczymy jak wyschną. PO zakończeniu pracy będę mogła powiedzieć coś więcej. Planowanie zakończenie na środę.

 

A możesz wysłać mi namiary na swoją ekipę od tynków i ile płacisz z m2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 zł /m2.

tel. 509350861.

Ale bez żadnej recenzji bo praca nie skończona.

Czy ktoś może powiedzieć jakie koszty poniósł w związku z instalacją odkurzacza centralnego. Będziemy mieli 3 gniazda. Całość instalacji ok. 20 metrów rurek. Kilka kolanek. Wycena wyszła na 850 zł materiał i robocizna. Dużo, czy mało????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Budowa SSO ciągnęła by się chyba latami, nie wspomnę o dalszych etapach...

 

I tu się nie zgodzę. Nasza przebiegła sprawnie i nie ciągnęła się.

Opóźnienia to nie wina kier buda tylko ekip, kiepskich ekip.

 

Pan A. Cz. to sprawdzony fachowiec i "dusza" człowiek. My jesteśmy bardzo zadowoleni. A że wymagający - to przecież o to chodzi by dbał o interes inwestora a nie wykonawcy.

No chyba, że ktoś uważa inaczej :D

 

Robert

 

My też jesteśmy zdania że kierownik powinien pilnować naszego interesu a nie tylko w ciemno podpisywać się pod zapisami w dzienniku budowy i dlatego podjęliśmy współpracę z Panem A.Cz. O takiego dokładnego i 'upierdliwego' człowieka nam chodziło. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My w koncu mamy okna zamowione -po 10czerwca beda montowac :p

 

A jakie sa koszty teraz polozenia instalacji ??? mamy dom 167m2 +26m2garaz ???

 

A i poszukujemy baniaka do kanalizy no i kopary ktora by to wkopala .Jak ktos ma jakies namiary i jakies ceny orientacyjne to poproszę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Słyszeliście może o tynkach cementowo wapienne z piaskiem kwarcowym- dobrze położone podobno nie wymagają gładzenia. Znacie kogoś kto je kładzie i za ile?

Ewentualnie możecie polecić ekipę która kładzie tynki bardzo równo?

w zasadzie tynki c-w dobrze zatarte na drobnym piachu wyglądają dobrze bez gładzi. ja chyba następnym razem (o ile będzie) zrezygnuję z gładzi gipsowej - efekt niewiele lepszy a kłopotu z tym masa....

 

a możesz polecić ekipa swoją od tynków bo rozumiem, że masz zatarte b. dobrze?

nie... u mnie jest gładź :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy ktoś może powiedzieć jakie koszty poniósł w związku z instalacją odkurzacza centralnego. Będziemy mieli 3 gniazda. Całość instalacji ok. 20 metrów rurek. Kilka kolanek. Wycena wyszła na 850 zł materiał i robocizna. Dużo, czy mało????

Cena ok. My płacilismy za 3 gniazda i 2 szufelki (choć jedna nie wiem czy potrzebna) 1200 zł - 2 lata temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu się nie zgodzę. Nasza przebiegła sprawnie i nie ciągnęła się.

Opóźnienia to nie wina kier buda tylko ekip, kiepskich ekip.

Pan A. Cz. to sprawdzony fachowiec i "dusza" człowiek. My jesteśmy bardzo zadowoleni. A że wymagający - to przecież o to chodzi by dbał o interes inwestora a nie wykonawcy.

No chyba, że ktoś uważa inaczej :D

Robert

My też jesteśmy zdania że kierownik powinien pilnować naszego interesu a nie tylko w ciemno podpisywać się pod zapisami w dzienniku budowy i dlatego podjęliśmy współpracę z Panem A.Cz. O takiego dokładnego i 'upierdliwego' człowieka nam chodziło. 8)

popieram :lol: Pan A.Cz. to super kierownik i dobry fachowiec, gdyby wszyscy byli tacy to wykonawcy w końcu by się nauczyli robić jak należy a nie na skróty :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 zł /m2.

tel. 509350861.

Ale bez żadnej recenzji bo praca nie skończona.

Czy ktoś może powiedzieć jakie koszty poniósł w związku z instalacją odkurzacza centralnego. Będziemy mieli 3 gniazda. Całość instalacji ok. 20 metrów rurek. Kilka kolanek. Wycena wyszła na 850 zł materiał i robocizna. Dużo, czy mało????

RadekOmożesz podać namiary na firmę od odkurzaczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 zł /m2.

tel. 509350861.

Ale bez żadnej recenzji bo praca nie skończona.

Czy ktoś może powiedzieć jakie koszty poniósł w związku z instalacją odkurzacza centralnego. Będziemy mieli 3 gniazda. Całość instalacji ok. 20 metrów rurek. Kilka kolanek. Wycena wyszła na 850 zł materiał i robocizna. Dużo, czy mało????

 

Widze , że ode mnie poszli do Ciebie :)

Ja też nie planowałam kłaść gładzi, ale chyba sie bez niej nie obedzie niestety.

Zwróc uwage na wszystkie wykonczenia okien, drzwi- w tych miejscach troche musieli mi porawic bo pekało.

Pozdrawiam

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy ktoś może powiedzieć jakie koszty poniósł w związku z instalacją odkurzacza centralnego. Będziemy mieli 3 gniazda. Całość instalacji ok. 20 metrów rurek. Kilka kolanek. Wycena wyszła na 850 zł materiał i robocizna. Dużo, czy mało????

Cena ok. My płacilismy za 3 gniazda i 2 szufelki (choć jedna nie wiem czy potrzebna) 1200 zł - 2 lata temu

 

Mi wyszło za taki sam zestaw obecnie też 1200 ( Czy 3 gniazda nie bedą za mało? Z tego co na razie słyszałam to w domku dobrze jak sa przynajmniej dwie szufelki ( kuchnia + wiatrołap), inne gniazda to zalezy od powierzchni, natomiast co moze przegapiłam przy montazru to dodatkowe gniazdo w garazu do odkurzania samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy ktoś może powiedzieć jakie koszty poniósł w związku z instalacją odkurzacza centralnego. Będziemy mieli 3 gniazda. Całość instalacji ok. 20 metrów rurek. Kilka kolanek. Wycena wyszła na 850 zł materiał i robocizna. Dużo, czy mało????

Cena ok. My płacilismy za 3 gniazda i 2 szufelki (choć jedna nie wiem czy potrzebna) 1200 zł - 2 lata temu

 

Mi wyszło za taki sam zestaw obecnie też 1200 ( Czy 3 gniazda nie bedą za mało? Z tego co na razie słyszałam to w domku dobrze jak sa przynajmniej dwie szufelki ( kuchnia + wiatrołap), inne gniazda to zalezy od powierzchni, natomiast co moze przegapiłam przy montazru to dodatkowe gniazdo w garazu do odkurzania samochodu.

 

Ja celowo nie chcę szufelek., bo tylko z nich wielki hałas. Wolę jakiś podręczny odkurzacz. Przy szufelce i tak trzeba sięgnąć po miotłę. W garażu zazwyczaj przy jednostce jest dodatkowe gniazdo, więc nie trzeba tego planować na etapie instalacji.

Ilość gniazdek zależy zdecydowanie od powierzchni, ale także układu ścianek wewnętrznych. Ja mam tak zaplanowane, że wystarczy mi z powodzeniem wąż ok. 9 metrowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja celowo nie chcę szufelek., bo tylko z nich wielki hałas. Wolę jakiś podręczny odkurzacz. Przy szufelce i tak trzeba sięgnąć po miotłę. W garażu zazwyczaj przy jednostce jest dodatkowe gniazdo, więc nie trzeba tego planować na etapie instalacji.

Ilość gniazdek zależy zdecydowanie od powierzchni, ale także układu ścianek wewnętrznych. Ja mam tak zaplanowane, że wystarczy mi z powodzeniem wąż ok. 9 metrowy.

 

Dzieki za podpowedz co do garażu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałam posta, a zapomniałam dopisac o trapiących mnie obecnie sprawach, a mianowicie :

 

Czy moge prosic o namiary na dobrych, sprawdzonych kafelkarzy, no i oczywiście robiacych za rozsadna cene.

 

I jeszcze jedno, ja cały czas nie mam jeszcze instalacji zewnetrznych tzn kanalizy sanitarnej, deszczowej, wody, i gazu- za namiar na sprawdzona firme byłabym wdzieczna :)

 

Pozdrawiam

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam drogich forumowiczów!

 

Mam taką kwestię:

planuje do czasu aż nie zrobia kanalizacji (gmina) założyc szambo z kręgów betonowych. Kręgi już mam 10 szt na 10m3. Teraz poszukuje ekipy która wykona robociznę, koparka w moim zakresie.

Nie orietujecie sie jakie są koszta w/w robocizny? tj. wkopanie kręgów + podłaczenie do domu (20m) wraz z materiałami???

dzieki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam drogich forumowiczów!

 

Mam taką kwestię:

planuje do czasu aż nie zrobia kanalizacji (gmina) założyc szambo z kręgów betonowych. Kręgi już mam 10 szt na 10m3. Teraz poszukuje ekipy która wykona robociznę, koparka w moim zakresie.

Nie orietujecie sie jakie są koszta w/w robocizny? tj. wkopanie kręgów + podłaczenie do domu (20m) wraz z materiałami???

dzieki za info

a masz ekipę, która zrobi ci szambo z kręgów w 100% szczelne? z doświadczeń cudzych wiem, że to naprawdę wyzwanie, bo nie wystarczy "ochlastać" betonem i lepikiem z obu stron...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...