Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 68,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8062

  • Didi

    3934

  • bodekku

    3712

  • bryta

    3364

Najaktywniejsi w wątku

Ja niestety nie mogę pomóc w sprawie słupków, kupowaliśmy te standardowe na płot tymczasowy jak na razie tylko.

 

Mam jednak pytanie dotyczące budowy podłącza wody. Mam już wszystkie dokumenty potrzebne do budowy problem tylko z ekipą do budowy podłącza. Woda jest po drugiej stronie drogi polnej więc nie jest to odległość większa niż 10m. Narazie dostałam jedną wycenę - 4400zł, co wydaje mi się być dość wysoką ceną. A ile Wy płaciliście za budowę podłącza wody, może możecie kogoś jeszcze polecić?

 

Mi wyszło około 105 zł za metr- cena jest usredniona za wszystkie media( kanaliza deszczoea, sanitarna, gaz i woda) osobno nie znam ceny, ale wszystko miałam w obrebie swojej działki.

Firma porzadna.

Namiar na prw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie zaczyna sie caly proces :)

Dzis pierwsze tyczenie, pod zdjecie trawska

jutro i pojutrze wjezdza koparka... potem przygotowanie placu budowy... i jazda ;D (przynajmiej mam taka nadzieje ;) )

 

Powodzenia szymekkk :D :D

My startujemy w poniedziałek :p Oj będzie się działo :lol:... też mamy nadzieję :wink:

 

POWODZENIA :D - to bardzo przyjemnie uczucie, patrzeć jak się "mury" pną do góry i do tego nasze własne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widać macie fajne oczka więc proszę o kontakty.

A ty to kierujesz do męczyzn czy wręcz przeciwnie? :D

 

 

Heha dobre też się uśmiałem głodnemu chleb na myśli ale na forum na którym myślisz że jesteś trzeba mieć skończone osiemnaście lat :)

 

A oczka to chyba sam sobie wystrugam...

Prośba o namiary na wykonawców wciąż aktualna

Pozdrawiam

 

Poszło na priv

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy. Potrzebujemy namiarów na fachowców, którzy kładą kostkę - bruk klinkierowy - taras, wjazd do garażu, ścieżki itp. Aha, i na dobre źródło tej kostki - bruku też by się przydały. Jaki jest koszt robocizny za m. kw.? Czy ktoś z Forumowiczów ma takie rozwiązanie u siebie? Jak się sprawdza? Pozdrawiamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy. Potrzebujemy namiarów na fachowców, którzy kładą kostkę - bruk klinkierowy - taras, wjazd do garażu, ścieżki itp. Aha, i na dobre źródło tej kostki - bruku też by się przydały. Jaki jest koszt robocizny za m. kw.? Czy ktoś z Forumowiczów ma takie rozwiązanie u siebie? Jak się sprawdza? Pozdrawiamy.

 

Nasz budowlaniec ma tak zrobiony dom z kazdej strony łacznie z tarasami.Facet jest bardzo zadowolony i polecal wlasnie takie rozwiązanie My tez tak bedziemy robic .ale co do kosztow to nie mam pojecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety nie mogę pomóc w sprawie słupków, kupowaliśmy te standardowe na płot tymczasowy jak na razie tylko.

 

Mam jednak pytanie dotyczące budowy podłącza wody. Mam już wszystkie dokumenty potrzebne do budowy problem tylko z ekipą do budowy podłącza. Woda jest po drugiej stronie drogi polnej więc nie jest to odległość większa niż 10m. Narazie dostałam jedną wycenę - 4400zł, co wydaje mi się być dość wysoką ceną. A ile Wy płaciliście za budowę podłącza wody, może możecie kogoś jeszcze polecić?

 

Mi wyszło około 105 zł za metr- cena jest usredniona za wszystkie media( kanaliza deszczoea, sanitarna, gaz i woda) osobno nie znam ceny, ale wszystko miałam w obrebie swojej działki.

Firma porzadna.

Namiar na prw.

 

105 zł za metr, dobra cena poproszę również namiary na firmę, z góry dziękuję i pozdrawiam Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Witam Grupę Szczecińską. Przymierzam się do wybudowania domu. Dom ma być nowoczesny,energooszczędny i prosty,coś a'la "nowoczesna stodoła" Poszukuję architekta który wykreśliłby mi wymarzoną chatkę. Jeśli macie namiary na sprawdzonego, dobrego i niezbyt drogiego architekta, ktróry czuje nowoczesną architekture to poproszę. Dzięki z góry i pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wszystkich witam.

Czy robiąc elektrykę i hydraulikę wraz z co materialy kupowaliście sami?

Jeżeli tak to gdzie w Szczecinie mają dobre ceny?

Ja nie kupowałem sam nic. Zlecasz firmie kosztorys i albo Ci odpowiada, albo nie. Samemu, przy takiej ilości różnych elementów nie wiele zaoszczędzisz, bo wieki zajmie Ci szukanie poszczególnych drobiazgów. Jeśli weźmiesz dobrą firmę, to oni Ci doradzą co i jak. Jeszcze jedno. To jedna z ważniejszych inwestycji w domu, ma służyć latami, więc nie cena materiałów jest najistotniejsza, a ich jakość! Nie znasz się, a sprzedawcy wcisną wszystko, żeby tylko poszło. Zauważ, że gdzie nie pójdziesz, ich produkt jest najlepszy... Przysłowiowe: "Będzie Pan zadowolony... "

;) Zaufaj SPRAWDZONYM fachowcom! S P R A W D Z O N Y M ! ! !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wszystkich witam.

Czy robiąc elektrykę i hydraulikę wraz z co materialy kupowaliście sami?

Jeżeli tak to gdzie w Szczecinie mają dobre ceny?

Ja nie kupowałem sam nic. Zlecasz firmie kosztorys i albo Ci odpowiada, albo nie. Samemu, przy takiej ilości różnych elementów nie wiele zaoszczędzisz, bo wieki zajmie Ci szukanie poszczególnych drobiazgów. Jeśli weźmiesz dobrą firmę, to oni Ci doradzą co i jak. Jeszcze jedno. To jedna z ważniejszych inwestycji w domu, ma służyć latami, więc nie cena materiałów jest najistotniejsza, a ich jakość! Nie znasz się, a sprzedawcy wcisną wszystko, żeby tylko poszło. Zauważ, że gdzie nie pójdziesz, ich produkt jest najlepszy... Przysłowiowe: "Będzie Pan zadowolony... "

;) Zaufaj SPRAWDZONYM fachowcom! S P R A W D Z O N Y M ! ! !

 

 

OOOO wlasnie mam ten sam poblem !!! elektryka zrobiona i jestesmy zadowoleni -ladnie czysto w czasie .

Ale hydraulika to spedza nam sen z powiek !!! wydatek ze o jo,joj!!! i kogo tu wybrac .

Znajomi polecaja nam jednak firme ktora zrobi wszystko kompleksowo -poki co mamay wyceny z 3firm ale chyba na tym nie poprzestane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam raz jeszcze. Ile kosztuje (przedział cenowy) zamówienie u architekta projektu indywidualnego? I jaka cena jest rozsądna? Dopiero zaczynam ogarniać całą tą procedurę związaną z budową domu więc troszkę Wam pomarudzę drodzy Forumowicze.I jeszcze jedno pytanko: ile sobie cenią architekci za adaptację projektu gotowego. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wszystkich witam.

Czy robiąc elektrykę i hydraulikę wraz z co materialy kupowaliście sami?

Jeżeli tak to gdzie w Szczecinie mają dobre ceny?

Ja nie kupowałem sam nic. Zlecasz firmie kosztorys i albo Ci odpowiada, albo nie. Samemu, przy takiej ilości różnych elementów nie wiele zaoszczędzisz, bo wieki zajmie Ci szukanie poszczególnych drobiazgów. Jeśli weźmiesz dobrą firmę, to oni Ci doradzą co i jak. Jeszcze jedno. To jedna z ważniejszych inwestycji w domu, ma służyć latami, więc nie cena materiałów jest najistotniejsza, a ich jakość! Nie znasz się, a sprzedawcy wcisną wszystko, żeby tylko poszło. Zauważ, że gdzie nie pójdziesz, ich produkt jest najlepszy... Przysłowiowe: "Będzie Pan zadowolony... "

;) Zaufaj SPRAWDZONYM fachowcom! S P R A W D Z O N Y M ! ! !

Mamy zamiar wziąść sprawdzonych ,z polecenia znajomych.

Mówisz,że nic nie kupowałeś sam. A piec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kju, my za indywidualny płaciliśmy 12tys. netto. Przedział jest spory, więc popytaj w kilku miejscach.

 

Dzięki coffee. Jak zdążyłem się zorientować to koszt projektu indywidualnego może wynieść nawet 30tys pln. Możesz mi wysłac namiary na Twojego architekta jeśli jesteś z niego zadowolony. Mam już dzięki Forumowiczom parę namiarów za które bardzo dziękuję. Zbieram wszelkie kontakty, będzie z czego wybierać podczas "castingu" :D :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki coffee. Jak zdążyłem się zorientować to koszt projektu indywidualnego może wynieść nawet 30tys pln. Możesz mi wysłac namiary na Twojego architekta jeśli jesteś z niego zadowolony. Mam już dzięki Forumowiczom parę namiarów za które bardzo dziękuję. Zbieram wszelkie kontakty, będzie z czego wybierać podczas "castingu" :D :) pozdrawiam

 

To co Ty chcesz budowac, ze zawolali 30kPLN? Ja mialem umowione 14kPLN a zaplacilem 13kPLN. Calosc prowadzona od koncepcji do PnB. Praktycznie o nic sie nie martwilem, a po zamknieciu koncepcji i branzystach w 6tyg bylo pozwolenie w UM Szczecin. Do tych kosztow doszly jeszcze geodeta i geotechnik razem jakies 1300. Czeka mnie tez wizyta u goscia ktory zrobii charakterystyge energetyczna do jakiegos certyfikatu platne oddzielnie. Platnosc za projekt byl etapami. Nam sie sprawdzila wspolpraca. Wszelkie uzgodnienia z dostawcami mediow tez przez nich zalatwiane (woda, przylacza, itp.). Bede musial ich do listy z duzym pozytywem dopisac ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...