Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 68,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8062

  • Didi

    3934

  • bodekku

    3712

  • bryta

    3364

Najaktywniejsi w wątku

Ja właśnie kończę SSZ i na chwilę obecną zamykam się w 200tys zł (materiał + robocizna). Budowałem z poterhmu Winnerberga, okna PCV z pakietem 3-szybowym, 4 okna połaciowe Velux, dachówka ceramiczna Robena. Ogólnie mógłbym zejść z kosztów jeszcze 10tys - 20tys zł ale miałem trudne warunki ziemne.

Zaczynając budowę też spotykałem się z ekipami które proponowały mi usługę za całość czyli materiał + robociznę i chwalili się, że będzie tylko 7% Vatu na całość ale ceny jaki mi podawali "lekko" były zawyżone i tak miałem wyceny od 280tys za SSO do nawet 340tys zł za SSZ.

Myślę, że nie warto brać kompleksowej usługi gdyż przepłaca się i to dużo. Oczywiście są osoby które nie mają czasu a mają pieniądze to dla nich taki układ jest akceptowalny.

Ogólnie życzę wszystkim powodzenia w budowie gdyż podsumowując jest to fajna przygoda :)

 

Można prosić o namiary na ekipe od stanu surowego? Może być na priv, żeby nie zaśmiecać forum.Te ceny są najrozsądniejsze. To i ekipa nie jest zbyt droga. A jaka jakość pracy?

Pozdrowienia

 

Nie chcę chwalić przed "zachodem słońca" ale ogólnie jestem zadowolony. Pracują 6 dni w tygodniu od rana do wieczora. Czasami jak wracałem z pracy 18-19 podjeżdzałem na budowę a oni dalej robili. Polska ekipa to chyba o 16 zmywała by się do domu (bo nie wiem czy pisałem jest to ekipa z Ukrainy). Namiary poszły na priva.

 

Dzięki za namiary. Z Ukrainy, czy z Polski, ważne żeby dobrze robili, a ceny były rozsądne. A naszym "fachmanom" w głowach się poprzewracało. Od architekta po betoniarza-zbrojarza.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co... a ja bym nie wymagal, zeby u mnie pracowali od switu do zmierzchu przez 6 dni w tygodniu ;) Ukraincom sie nie dziwie, bo chca szybciej zarobic i wiadomo,, jak cos jest dobre i tansze to wybiera sie tansze i generalnie ich wybor jak i ile pracuja... ;) Wykonczeniowke tez masz ze wschodu ? Ciekawy jestem cen :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co... a ja bym nie wymagal, zeby u mnie pracowali od switu do zmierzchu przez 6 dni w tygodniu ;) Ukraincom sie nie dziwie, bo chca szybciej zarobic i wiadomo,, jak cos jest dobre i tansze to wybiera sie tansze i generalnie ich wybor jak i ile pracuja... ;) Wykonczeniowke tez masz ze wschodu ? Ciekawy jestem cen :D

 

Oni tak pracują ze względu na to, że aby przyjechać do Polski potrzebują wizy która jest ważna 6-miesięcy i pewnie chcą jak najwięcej zrobić przez te 6 miesięcy. Jeśli chodzi o wykończeniówkę mam znajomego polaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

dawno nie było mnie na forum, ale odkąd zamieszkaliśmy i zmienił sie rodzaj tematów i problemów bardzo rzadko zaglądam na forum.

 

Potrzebuję informacji na temat stawek pań sprzątających.

Obecnie jestem z jedną umówiona i za jedną wizytę : ogólne sprzątanie plus prasowanie plus jakiś extrasik typu umycie okien, drzwi lub szafek kuchennych w domu o pow. użytk. 120 m2 liczy 100 zł.

 

Chciałabym porównać tę stawkę do innych na rynku. Czy jest to jakaś średnia ? W jaki sposób Wy jesteście umówieni ?

 

Pozdrawiam

Marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Razem z mężem zdecydowaliśmy się na budowę domu :) obecnie jesteśmy na etapie załatwiania całej papierologii potrzebnej do pozwolenia na budowę.

Będę wdzięczna za namiary na sprawdzoną ekipę budowlaną .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Razem z mężem zdecydowaliśmy się na budowę domu :) obecnie jesteśmy na etapie załatwiania całej papierologii potrzebnej do pozwolenia na budowę.

Będę wdzięczna za namiary na sprawdzoną ekipę budowlaną .

 

Pozdrawiam

 

tomek i celina życzę wam powdzierania. Ja też się buduje w Dołujach a gdzie dokładnie macie swoją działeczkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martelia

 

hmmm to nie dużo chce...ja płaciłam 140 zł...cały dzień sprzatania i naprawde ok....to Polka jest? sprawdzona i polecona?

 

Polka, polecona, sprawdzona, ale do kilku elementów mogłabym się przyczepić. To jest mój pierwszy raz z panią do sprzątania więc nie mam porównania z innymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Q-BIS

 

czyżby tak szybko zamierzali zrobić tą drogę ???????????/ :o

moja działka znajduje sie również przy granicznej i faktycznie to przepychanie sie samochodami to tragedia i nie trudno o wypadem, ale skoro tako to bardzo miła wiadomość. :D

 

Proszę:oto link, informacja o terminie zakończenia robót prawie na początku.

http://www.powiat.policki.bip.net.pl/?a=604

:D

 

No niestety, okazuje się, że to będą tylko roboty polegające na uzupełnieniu poboczy... :-?

"Dobre cokolwiek", czy też "żeby ich szlag"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martelia

 

hmmm to nie dużo chce...ja płaciłam 140 zł...cały dzień sprzatania i naprawde ok....to Polka jest? sprawdzona i polecona?

 

Polka, polecona, sprawdzona, ale do kilku elementów mogłabym się przyczepić. To jest mój pierwszy raz z panią do sprzątania więc nie mam porównania z innymi.

 

Do tej pory krazylo 10 PLN/h...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martelia

 

hmmm to nie dużo chce...ja płaciłam 140 zł...cały dzień sprzatania i naprawde ok....to Polka jest? sprawdzona i polecona?

 

Polka, polecona, sprawdzona, ale do kilku elementów mogłabym się przyczepić. To jest mój pierwszy raz z panią do sprzątania więc nie mam porównania z innymi.

 

Do tej pory krazylo 10 PLN/h...

 

Powiem tak: mieszkanie 70m2 - 50 zł raz w tyg. (w tym okna raz na jakiś czas)

Posprzątanie domu przed wprowadzką; 14 okien+ przetarcie na wilgotno podłóg+ łazienka (nie jestem do końca zadowolona z efektu)- wyniosło 210 zł.

Sprzątanie mieszkania po wyprowadzce (bez mycia okien, za to np. umycie pustych szafek w kuchni) 60 zł (10zł/h)

 

Za każdym razem "próbowałam" inną panią :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje tym ktorzy moga juz zamieszkac a tym co zaczynaja zycze cierpliwosci i stalowych nerwow !!!! :p

My jestesmy na etapie hydrauliki ( w poniedzialek wchodzi ekipa) no i wylewki za jakies 3tyg.-cholera malo wemy o wylewkach i troche sie boje jak to bedzie

 

 

Witaj Nima.

 

Jesli chodzi o posadzki to skorzystaj z listy i zadzwoń do Pana Bejnarowicza. To fachowiec od posadzek. Przyjedzie wczesniej na budowe - wyjasni wszystko i jeszcze da dobra cene do negocjacji. U mnie zrobil posadzki (jego ekipa z 5 osob) w 3 dni i jestem zadowolony.

 

Pozdrawiam

Alek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, potrzebuję na wczoraj namiary na dobrego szklarza (szyba na ścianę plus lustro do łazienki). miałam zamiar zamawiać na kwiatowej, ale poziom obsługi jest tak żenujący że nie chcę u nich zostawić ani złotówki :evil:

 

Polecam zakład na Krzywoustego 26; 91/4845754 -jadąc w kierunku Turzyna po prawej stornie przed Boh. Warszawy.

Pan Sobczyk. Fachowo i solidnie.

Robiłem tam ścianę 1200x2200x10 hartowaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...