Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzięki Madzia 1976

Na pewno skorzystam z zaproszenia ... ale może faktycznie jak śniegi stopnieją :roll: . Chętnie zobaczę Natalię na żywo i ocenię na co się porywamy :roll:

Czy możesz podać mi namiary gdzie stoją gotowe Natalki i ewentualnie namiary do ich właścicieli??? Chciałabym usłyszeć jak sprawdza się Natalia w życiu codziennym. Swoje wstępne wątpliwości spisałam w forum natalkowym...

Pozdrawiam

 

P.S. a w ogóle czy mam rację ale jeśli chodzi o Natalię to budują ją w większości babki :D , widocznie mężowie tak jak mój woli przy kompie pograć w gry wojenne niż pisać jakieś tam dyrdymały, ale jak co do czego o wszystko wypytuje "bo ja się na tym znam", tzn dysponuję wiedzą wyczytaną w necie w szczególności z forum of kors :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8062

  • Didi

    3934

  • bodekku

    3712

  • bryta

    3364

Najaktywniejsi w wątku

No u mnie na początku tak było i tez moja wiedza opiera sie na forum , bo budowlaniec ze mnie jak z koziej d.... trąba :lol: . Dokładnie nie pamietam na jakiel ulicy są Natalki, ale obie są koło siebie na Warszewie. Ja byłam w Natalce aga-bissmyk ( z forum Natalkoweg) napisz do niej na priv moze sie odezwie, ale jej dom utwierdził mnie tylko w przekonaniu ze to jest to :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z tym, że daleko im do aktualizacji map.

 

Ale fajnie widać na przykładzie Dołuje ile będzie jeszcze tam domów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z tym, że daleko im do aktualizacji map.

Oczyszczalni dla Dołuj, Bezrzecza, Warzymic i okolic też jeszcze nie zaktualizowali. Kupę miejsca a działkę trudno znaleść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chase, nam robiła firma Biernat http://www.biernat.szczecin.pl/. Instalacja śmiga kilka miesięcy, póki co jesteśmy bardzo zadowoleni. Chłopcy montażyści bardzo konkretni i do tego sympatyczni, co rzadko na budowie nam się zdarzało. Na odbiór i pomiary przyjechał szef. No nie mam się kurna do czego przyczepić :)

Niestety mi nawet nie odpowiedzieli na maila. Szkoda skoro są polecani.

Ostatecznie dostałem wycenę. Byłem w biurze gdzie mają zrobioną instalację WM. Można tam obejrzeć jak śmiga reku Mitsubishi Loosnay. Generalnie dość sensownie gościu opowiadał. Na razie myślę.

 

Tymczasem pytanie z innej beczki. Miał ktoś styczność z firmą Budgryf w kontekście instalacji alarmowej?

 

Rozmawiałem też z polecanym tu Alfa-alarm (Wojciech Wesołowski) jednak preferują oni centrale Jablotron (na Satelu też zrobią, ale...) i dodatkowo wolą aby kontaktrony montował elektryk.

 

Może jakaś inna firma alarmowa godna polecenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdykam...

Odśnieżałem rano kilka godzin bo podosypywało a ja dojeżdżam taką polną drogą jakieś 200m a po południ wszystko jak krew w piach jak mawiał Miałczyński...

Nie wyjadę w poniedziałek do roboty tylko muszę szukać jakiegoś pługa....

Niech to szlag...

Wiem jak to boli... Pomyśl co będzie jak śnieg się nagle zacznie topić.... zostaje amfibia... a w bloku był "cieć", tzn. gospodarz domu, jak mawiał towarzysz Anioł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Czy możecie polecić, gdzie mogę kupić drzewo do kominka, ale takie które od razu nadaje się do palenia? Przywiózł mi gość drzewo, ale mokre :evil: . Na szczęście, gdy złożyłem reklamację to zabrał i zwrócił kasę.

podłączam się do pytania, może być dobry brykiet (w sumie nawet lepszy jest..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestesmy na samym początku drogi... i tak naprawdę to nie wiemy czy wogóle warto zaczynać dlatego mam pare pytań i byłabym wdzięczna za odpowiedzi. Mamy pewną działkę na oku, niewielka, na budowę możemy przeznaczyc około 240 tys zł, myślimy o budowie domu

http://www.projekty.ign.com.pl/projekt_domu/filemon_bg/392

 

http://www.projekty.ign.com.pl/projekt_domu/salsa/328

 

tylko, że bez garażu, balkonów itp. Ekipę w sumie mamy upatrzoną - koszt około 50 tys zł +/- do stanu surowego otwartego. Problemem są media - prąd i woda około 100 m od działki, kanaliza przy działce - jakie mogą być rzeczywiste koszty podciągnięcia? Pozostałe instalacje we własnym zakresie już w domu.

Jaki jest przyblizony koszt budowy tzn stan surowy otwarty? Z góry dziekujemy. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

Na dzień dobry chciałabym się przedstawić: jestem Kinga i mam nadzieję w niedługim czasie zamieszkać w Kościnie.

Ponadto mam pytanie "głupiego" o strop, nasz architekt narysował nam w projekcie strop żelbetowy 20cm grubości. Kolejni potencjalni wykonawcy stanu surowego z którymi wstępnie rozmawiam są zaskoczeni grubością, zatem chciałabym Was podpytać jakie grube stropy macie. Czy mogę zrobić cieńszy? Dzięki za info.

Pozdrawiam,

k.

 

Myślę, że może troszkę przesadził, ale to też zależy oczywiście od konstrukcji na poddaszu i obciążeń z niej wynikających. U mnie w projekcie jest 18 cm a gdzieniegdzie to nawet 14. A o zmianę grubości to chyba najlepiej z kierownikiem budowy skonsultować

 

zazdroszczę wam że macie takie grube stropy - koszt niewiele większy a pożytków wiele - ciszej a przedewszystkim znakomity akumulator ciepła /koniecznie dać podłogówkę maksymalnie/.

żałuję że przyoszczędziłem na stropie między parterem i piętrem i że podłogówkę zatopiłem tylko w części - teraz muszę kombinować ze zbiornikami buforowymi. Na szczęscie zrobiłem pełne podłogowe na parterze i 10 - 12 cm wylewki - pięknie trzyma temperaturę na parterze i zero grzejników.

Tylko nie zapomnieć o zrobieniu przepustów przed zalaniem - potem koszt przejścia przez strop troche boli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestesmy na samym początku drogi... i tak naprawdę to nie wiemy czy wogóle warto zaczynać dlatego mam pare pytań i byłabym wdzięczna za odpowiedzi. Mamy pewną działkę na oku, niewielka, na budowę możemy przeznaczyc około 240 tys zł, myślimy o budowie domu

http://www.projekty.ign.com.pl/projekt_domu/filemon_bg/392

 

http://www.projekty.ign.com.pl/projekt_domu/salsa/328

 

tylko, że bez garażu, balkonów itp. Ekipę w sumie mamy upatrzoną - koszt około 50 tys zł +/- do stanu surowego otwartego. Problemem są media - prąd i woda około 100 m od działki, kanaliza przy działce - jakie mogą być rzeczywiste koszty podciągnięcia? Pozostałe instalacje we własnym zakresie już w domu.

Jaki jest przyblizony koszt budowy tzn stan surowy otwarty? Z góry dziekujemy. Pozdr.

 

Ja bym nie dal rady z tą kwotą - w dodatku nie napisaliście czy działka już w cenie?

A co z adaptacją, dokumentacją, mapami itp...

Wykończeniówka to 2x koszt SSO...

Nie wiemy jak będziecie budować - firma czy sami i szwagier?

Zróbcie dobry, rzetelny kosztorys, żeby nie stanąć w pół drogi albo nie mieszkać na budowie przez lata... to potrafi przesłonić radość z własnego domu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Czy możecie polecić, gdzie mogę kupić drzewo do kominka, ale takie które od razu nadaje się do palenia? Przywiózł mi gość drzewo, ale mokre :evil: . Na szczęście, gdy złożyłem reklamację to zabrał i zwrócił kasę.

oddales a w przyszlym roku i kolejnym znow bedziesz szukal "wylezakowanego" drewna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Czy możecie polecić, gdzie mogę kupić drzewo do kominka, ale takie które od razu nadaje się do palenia? Przywiózł mi gość drzewo, ale mokre :evil: . Na szczęście, gdy złożyłem reklamację to zabrał i zwrócił kasę.

oddales a w przyszlym roku i kolejnym znow bedziesz szukal "wylezakowanego" drewna :)

Do wyleżakowania to sobie kupię na wiosnę za o wiele mniejsze pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestesmy na samym początku drogi... i tak naprawdę to nie wiemy czy wogóle warto zaczynać dlatego mam pare pytań i byłabym wdzięczna za odpowiedzi. Mamy pewną działkę na oku, niewielka, na budowę możemy przeznaczyc około 240 tys zł, myślimy o budowie domu

http://www.projekty.ign.com.pl/projekt_domu/filemon_bg/392

 

http://www.projekty.ign.com.pl/projekt_domu/salsa/328

 

tylko, że bez garażu, balkonów itp. Ekipę w sumie mamy upatrzoną - koszt około 50 tys zł +/- do stanu surowego otwartego. Problemem są media - prąd i woda około 100 m od działki, kanaliza przy działce - jakie mogą być rzeczywiste koszty podciągnięcia? Pozostałe instalacje we własnym zakresie już w domu.

Jaki jest przyblizony koszt budowy tzn stan surowy otwarty? Z góry dziekujemy. Pozdr.

 

Cena domu zależy w dużym stopniu od tego co będziesz miał w środku, jakie materiały, jak rozwiązane CO i CWU, jaki dach itp. Można tanio zbudować wygodny dom ale trzeba to sobie dokładnie zaplanować i wybrać projekt który to umozliwi.

http://www.nova-tor.pl/ ta firma oferuje dom w stanie deweloperskim za niecałe 180 tyś złotych. Dokładasz wyposażenie łazienki, kuchni, meble i mieszkasz. Dom parterowy 3 sypialnie i salon. Z tej samej firmy dom piętrowy trochę większy to 220 tyś. Nie reklamuję ich, chcę tylko pokazać ze dom tanio wybudować można. Systemem gospodarczym te same projekty można zrealizować jeszcze taniej.

Ja w swoim projekcie domu 160 m2 zakładam stan surowy zamknięty z CO i POŚ za 190 tyś. Jakbym nie liczył nie chce mi wyjść inaczej. Do stanu do zamieszkania wydam jeszcze jakieś 50 - 70 tyś. Wszystko systemem gospodarczym ale projekt typu "nowoczesna stodoła" bo taniej. Bez garażu bo taniej i szkoda miejsca dla jakiegoś złomu. Więźbę zrobię sam, meble zrobię sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestesmy na samym początku drogi... i tak naprawdę to nie wiemy czy wogóle warto zaczynać dlatego mam pare pytań i byłabym wdzięczna za odpowiedzi. Mamy pewną działkę na oku, niewielka, na budowę możemy przeznaczyc około 240 tys zł, myślimy o budowie domu

http://www.projekty.ign.com.pl/projekt_domu/filemon_bg/392

 

http://www.projekty.ign.com.pl/projekt_domu/salsa/328

 

tylko, że bez garażu, balkonów itp. Ekipę w sumie mamy upatrzoną - koszt około 50 tys zł +/- do stanu surowego otwartego. Problemem są media - prąd i woda około 100 m od działki, kanaliza przy działce - jakie mogą być rzeczywiste koszty podciągnięcia? Pozostałe instalacje we własnym zakresie już w domu.

Jaki jest przyblizony koszt budowy tzn stan surowy otwarty? Z góry dziekujemy. Pozdr.

 

Cena domu zależy w dużym stopniu od tego co będziesz miał w środku, jakie materiały, jak rozwiązane CO i CWU, jaki dach itp. Można tanio zbudować wygodny dom ale trzeba to sobie dokładnie zaplanować i wybrać projekt który to umozliwi.

http://www.nova-tor.pl/ ta firma oferuje dom w stanie deweloperskim za niecałe 180 tyś złotych. Dokładasz wyposażenie łazienki, kuchni, meble i mieszkasz. Dom parterowy 3 sypialnie i salon. Z tej samej firmy dom piętrowy trochę większy to 220 tyś. Nie reklamuję ich, chcę tylko pokazać ze dom tanio wybudować można. Systemem gospodarczym te same projekty można zrealizować jeszcze taniej.

Ja w swoim projekcie domu 160 m2 zakładam stan surowy zamknięty z CO i POŚ za 190 tyś. Jakbym nie liczył nie chce mi wyjść inaczej. Do stanu do zamieszkania wydam jeszcze jakieś 50 - 70 tyś. Wszystko systemem gospodarczym ale projekt typu "nowoczesna stodoła" bo taniej. Bez garażu bo taniej i szkoda miejsca dla jakiegoś złomu. Więźbę zrobię sam, meble zrobię sam.

 

Co do stanu SSZ to się mogę zgodzić, że tyle może wyjść (190tys.) ale 70tys. do wprowadzenia będzie ciężko nawet jeśli byś chciał sam wszytko zrobić. Policzmy:

1. Tynki - 9000zł

2. Elektryka - 4000zł

3. Ocieplenie poddasza 5000zł

4. Posadzki - 5000zł

5. Elewacja - 12000zł

6. Zagospodarowanie terenu (ogrodzenie, polbruk) 5000zł

Daje nam to 40tys. zł a pewnie jeszcze o czymś zapomniałem.

Czyli zostaje 30tys na wykończenie w tym 1. Łazienka, podłogi - panele, płytki, Kuchnia, osprzęt elektryczny - gniazdka, włączniki.

Oczywiście wszystkie ten kwoty podałem "bardzo zaniżone". Mnie standard developerski będzie kosztował 360tys. a naprawdę buduję zwykły dom. Nie chcę Cię zrażać do budowy i dlatego życzę powodzenia wszystko jest możliwe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...