Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

...

No nie wiem czy za szybko czy może za późno. Ja uważam że nawet za późno. A budowę domu planuję za rok teraz przeszłam juz cała procedurę uzbrojenia terenu w którym brałam czynny udział i trwał 2 lata (wymogi urzędników) - to jest dopiero pozyskanie wiedzy. A co do forum nie martw sie jeszcze będziecie mieli dość moich pytań zanim "wbiję łopatę" heheh.

 

Działkę kupiłem w 2005 roku.

Prawie rok czekałem na to aby sprzedano resztę dookoła co by zawiązać komitet.

1,5 roku trwało uzbrajanie terenu (oczywiście z papierologią).

Niecałe 1,5 roku budowaliśmy.

Zamieszkaliśmy w 2009 po ok 4,5 roku od zakupu działki.

Dasz radę... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8062

  • Didi

    3934

  • bodekku

    3712

  • bryta

    3364

Najaktywniejsi w wątku

Dyskusje na temat listy przewijały się po wielokroć...

Gdybyście czytali forum to byście się na nie natknęli.

I przeczytalibyście opinie osób podchodzących do sprawy tak jak wy - poproszę/dajcie listę bo ona jest dla nas.

Otóż nie, to społeczność forum ją stworzyła i ona decyduje jak ją kolportować.

Zostańcie aktywnymi forowiczami i nie obrażajcie się na zasady jakie kiedyś tu ustalono (dla wyjaśnienia - zanim ja sam wpisałem swój pierwszy post one już istniały).

Po co te uszczypliwości, czyż forowicze nie pomagają w miarę swoich możliwości...?

Podpisuję się pod powyższym "oboma łapkami" :wink:

"...Pozdrawiam całą Elite Forum..." - CATHARINA, to jest uszczypliwość :(

a przecież listę już masz! - sama Ci ją podesłałam.

Można zmieniać zasady, ale zawsze znajdzie się ktoś dla kogo nie będą dobre. I jak pisze matam samo posiadanie listy nie rozwiązuje wszystkich budowlanych dylematów.

Moje dwie uwagi dla "pożadających" :wink: listy:

1. Mam 4 ostatnie edycje i moim zdaniem jakoś za mało nowych wpisów - wniosek - skorzystać chce wielu ale podzielić się doświadczeniami to już zdecydowanie mniej

2. Z usług paru polecanych wykonawców skorzystałam i jestem zadowolona ale trafił się też taki, który jak mu powiedziałam skąd mam jego namiary nie chciał ze mną rozmawiać bo jak twierdził on się na listę nie wpraszał a ją zna i uważa że znalazł się też pośród, jego zdaniem niechlubnego towarzystwa.

Ale ja wcale nie jestem uszczypliwa :roll: Dzisiaj jest dzień kobiet i jestem dla wszystkich miła :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

No nie wiem czy za szybko czy może za późno. Ja uważam że nawet za późno. A budowę domu planuję za rok teraz przeszłam juz cała procedurę uzbrojenia terenu w którym brałam czynny udział i trwał 2 lata (wymogi urzędników) - to jest dopiero pozyskanie wiedzy. A co do forum nie martw sie jeszcze będziecie mieli dość moich pytań zanim "wbiję łopatę" heheh.

 

Działkę kupiłem w 2005 roku.

Prawie rok czekałem na to aby sprzedano resztę dookoła co by zawiązać komitet.

1,5 roku trwało uzbrajanie terenu (oczywiście z papierologią).

Niecałe 1,5 roku budowaliśmy.

Zamieszkaliśmy w 2009 po ok 4,5 roku od zakupu działki.

Dasz radę... :wink:

 

ojjj nie wiem jak ja to przejdę, chyba osiwieje jak skończę nawet zazdroszczę trochę tym co juz mieszkają i maja to juz za sobą. Jeśli chodzi o uzbrojenie to faktycznie ta papierologia jest okropna i chyba drugi raz nie zdecydowałabym sie na działkę nie uzbrojoną ehhh obym dała radę dzięki za wsparcie :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej szukam firmy, która za znośną cenę wtykona kuchnię na wymiar

 

Hej , znam dwie firmy które robią meble na wymiar. Pierwsza robiła u mnie w domu - "Art-Mebel" Tomasz Rajtak 603939530. Drugiej firmy widzialem realizacje i wspołpracuje z nimi - Piotr 723070050.

Pozdrawiam

 

Witam,

polecm firme DAREX . Nie pamiętam tel. ani adresu e-mail .Wpisz w wyszukiwarce " darex kuchnie szczecin "

 

Nie wiem co kto rozumie za przyzwoitą cene ale pan jest solidny, terminowy, kuchnia ładna ... choc nie moja :( ale nadzorowałam jej powstanie od projektu do realizacji wiec wiem co mowie.

 

Poczytalam przy okazji o zasadach otrzymywania listy wykonawców i się udzielam, może kiedyś na nią zsłużę :roll:

 

Ponawiam swą prośbę o namiary na

- Kafelkarzy artystów

- parkieciarzy

- schody

- brukarzy

 

pozdrawiam wszystkich bywalców tych mniej i tych bardziej

aktywnych :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Flawia

jako brukarzy podaję firmę Elbud przy ul. Hangarowej 2 :-).

Ja to mam ten problem, że działkę uzbroiłam bardzo łatwo, ale teraz nie mogę nijak uzyskać pozwolenia na budowę!! Normalnie jakieś czary... Może ktoś umie mi doradzić, jak pozytywnie załatwić sprawę w starostwie Police....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako brukarzy podaję firmę Elbud przy ul. Hangarowej 2 :-).

[...]ale teraz nie mogę nijak uzyskać pozwolenia na budowę!! Normalnie jakieś czary... Może ktoś umie mi doradzić, jak pozytywnie załatwić sprawę w starostwie Police....

Niektorzy probuja rozwiazan ostatecznych...

 

"Ale ja mam wątpliwości lecz jedynie co do metod

Lepsze gazy trujące od noży, pistoletów"

 

:D:D:D Nie moglem sie powstrzymac. jak walczylem o swoje PnB to bylam bliski mysli morderczych, dzis mi juz przeszlo ale jak pomysle ze mialbym jeszcze raz z ta biurwa przechodzic przez caly ten balagan to mnie na lewa strone wywraca ;) Problem stanowily rzeczy takie jak wypelnienie rubryczek na kazdej stronie z adresem, niewyrazna trojka czy osemka, niezaplombowane kartki, itp. Za ktoryms razem poszla zona, Pani nie przyjela papierow, przyjechalem ja, poczekalem az skonczy z nastepnym petentem i jak wszedlem po pol godzinie byly juz inne problemy ale przeszlo :) Zatrudnij wiec paru kolejkowiczow i niech laza tam w kolko. I mowie calkiem serio bo wg mnie to nie ma klucza wg ktorego oceniany jest wniosek oprocz widzimisie urzednika. U mnie przeszly rzeczy ktore u znajomych nie ale za to musialem np zrobic deszczowke a niektorzy nie...

 

Nawet nie chce myslec co bede musial przechodzic jak bede konczyl budowe za pare tygodni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Flawia

fazę przychodzenia do urzędu tylko po to żeby potwierdzić kopie za zgodność z oryginałem, dziś tą a jutro tamtą - już przebyłam... Nawet zatrudniłam kolejkowicza do trzymania ręki na pulsie urzędu i przespał sprawę,dostałam pismo z którego wynika że zaplanowałam domek za daleko i urząd uznaje sobie to za niezgodne z Miejscowym Planem. W projekcie, (bo to już drugie podejście) zawarłam wszelkie możliwe argumenty, że to jest zgodnie z Planem. Niestety oni nie szanują mojej Opinii, pewnie kłamię jak najęta... Nie mają na mnie "paragrafa", tylko piszą "organ uznał"... Mam nadzieję ze mój kolejkowicz coś ustali do 17 marca żeby organ uznał, że teraz to wreszcie jest zgodnie z Planem...

jak to pójdzie do wojewody i on na pewno przyzna mi rację, to od nowa, trzeci raz cała procedura... ! a słoneczko już zaczyna świecić wiosennie, nie tylko ja chcę już TAM wbić łopatę...

A nawet wiem czemu oni nagle sobie UZNALI, i co z tego... na te przyczyny ja akurat zupełnie nie mam wpływu. Na pewno są niezgodne z Prawem wobec mnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fazę przychodzenia do urzędu tylko po to żeby potwierdzić kopie za zgodność z oryginałem, dziś tą a jutro tamtą - już przebyłam... Nawet zatrudniłam kolejkowicza do trzymania ręki na pulsie urzędu i przespał sprawę,dostałam pismo z którego wynika że zaplanowałam domek za daleko i urząd uznaje sobie to za niezgodne z Miejscowym Planem. W projekcie, (bo to już drugie podejście) zawarłam wszelkie możliwe argumenty, że to jest zgodnie z Planem. Niestety oni nie szanują mojej Opinii, pewnie kłamię jak najęta... Nie mają na mnie "paragrafa", tylko piszą "organ uznał"... Mam nadzieję ze mój kolejkowicz coś ustali do 17 marca żeby organ uznał, że teraz to wreszcie jest zgodnie z Planem...

jak to pójdzie do wojewody i on na pewno przyzna mi rację, to od nowa, trzeci raz cała procedura... ! a słoneczko już zaczyna świecić wiosennie, nie tylko ja chcę już TAM wbić łopatę...

A nawet wiem czemu oni nagle sobie UZNALI, i co z tego... na te przyczyny ja akurat zupełnie nie mam wpływu. Na pewno są niezgodne z Prawem

wobec mnie...

\

Zastanawiam się dlaczego poraz trzeci zaczynasz procedurę uzyskania pozwolenia na budowę czy nie prościej byłoby zawiesić postepowanie na czas wyjasnienia uwag?? wtedy nie trzeba przechodzic wszystkiego od poczatku tylko po uzupełnieniu dokumentacji lub wniesieniu zmian odwieszasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Flawia

po raz trzeci to nie ja zacznę tylko wojewoda...

A po raz drugi było, ponieważ za pierwszym razem najpierw kazali dopisać do wniosku przyłącza a potem zapowiedzieli (na końcu) że z okazji tych przyłączy chcą od nas cuda na kiju, kompletnie nieosiągalne w krótkim czasie. Chciałam wtedy zawiesić ale wspólnik zamiast zawieszenie wpisał w podanie inny wyraz i nie uznano wniosku o zawieszenie i kazano całość wycofać. W kolejnym wniosku konsekwentnie pousuwałam przyłącze wodne i usunęłam zabudowę bliższą coby nie było gadania, że bliższe domki to sąsiedztwo a dalsze nie. Te same domki są teraz w identycznej odległości. Niestety urząd ma odwagę bezprawnie zakazać mi ich lokalizacji tam. A ja muszę tam,każdy metr kwadratowy słono kosztował i kredyt się sam nie spłaca... Odsyłam do mojego dziennika...

Ponadto niestety, jak jest obowiązujący Plan miejscowy to nikt się nie podejmuje zagwarantować cokolwiek zanim złożysz wniosek o pozwolenie na budowę. Spełniliśmy wszystkie życzenia urzędników z ustnych ustaleń przed wnioskiem, wtedy się zgadzali na nasze zagospodarowanie...

Wojewoda też teraz mi nie obieca doprecyzowania Planu, dopóki nie wpłynie Odwołanie, buuu. Wystrzegajcie się terenów objętych Miejscowym Planem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej szukam firmy, która za znośną cenę wtykona kuchnię na wymiar

 

Hej , znam dwie firmy które robią meble na wymiar. Pierwsza robiła u mnie w domu - "Art-Mebel" Tomasz Rajtak 603939530. Drugiej firmy widzialem realizacje i wspołpracuje z nimi - Piotr 723070050.

Pozdrawiam

 

Witam,

polecm firme DAREX . Nie pamiętam tel. ani adresu e-mail .Wpisz w wyszukiwarce " darex kuchnie szczecin "

 

Nie wiem co kto rozumie za przyzwoitą cene ale pan jest solidny, terminowy, kuchnia ładna ... choc nie moja :( ale nadzorowałam jej powstanie od projektu do realizacji wiec wiem co mowie.

 

Oj tez stanowczo polecam firmę DAREX, świetne kuchnie i profesjonalna obsługa pana Darka. Ja mam już kuchnie wycenioną i będę ją miała w swoim domu :)))

 

Poczytalam przy okazji o zasadach otrzymywania listy wykonawców i się udzielam, może kiedyś na nią zsłużę :roll:

 

Ponawiam swą prośbę o namiary na

- Kafelkarzy artystów

- parkieciarzy

- schody

- brukarzy

 

pozdrawiam wszystkich bywalców tych mniej i tych bardziej

aktywnych :wink:

 

Ja stanowczo również polecam firmę DAREX, świetne kuchnie i profesjonalna obsługa p. Darka. Ja w swoim domu bedę miała właśnie mebelki jego projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej szukam firmy, która za znośną cenę wtykona kuchnię na wymiar

 

Hej , znam dwie firmy które robią meble na wymiar. Pierwsza robiła u mnie w domu - "Art-Mebel" Tomasz Rajtak 603939530. Drugiej firmy widzialem realizacje i wspołpracuje z nimi - Piotr 723070050.

Pozdrawiam

 

Witam,

polecm firme DAREX . Nie pamiętam tel. ani adresu e-mail .Wpisz w wyszukiwarce " darex kuchnie szczecin "

 

Nie wiem co kto rozumie za przyzwoitą cene ale pan jest solidny, terminowy, kuchnia ładna ... choc nie moja :( ale nadzorowałam jej powstanie od projektu do realizacji wiec wiem co mowie.

 

Oj tez stanowczo polecam firmę DAREX, świetne kuchnie i profesjonalna obsługa pana Darka. Ja mam już kuchnie wycenioną i będę ją miała w swoim domu :)))

 

Poczytalam przy okazji o zasadach otrzymywania listy wykonawców i się udzielam, może kiedyś na nią zsłużę :roll:

 

Ponawiam swą prośbę o namiary na

- Kafelkarzy artystów

- parkieciarzy

- schody

- brukarzy

 

pozdrawiam wszystkich bywalców tych mniej i tych bardziej

aktywnych :wink:

 

Ja stanowczo również polecam firmę DAREX, świetne kuchnie i profesjonalna obsługa p. Darka. Ja w swoim domu bedę miała właśnie mebelki jego projektu.

 

o tej firmie mowicie?:

http://www.darex.shost.pl/index.htm

czy robią wycenę i projekt za darmo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej szukam firmy, która za znośną cenę wtykona kuchnię na wymiar

 

Hej , znam dwie firmy które robią meble na wymiar. Pierwsza robiła u mnie w domu - "Art-Mebel" Tomasz Rajtak 603939530. Drugiej firmy widzialem realizacje i wspołpracuje z nimi - Piotr 723070050.

Pozdrawiam

 

Witam,

polecm firme DAREX . Nie pamiętam tel. ani adresu e-mail .Wpisz w wyszukiwarce " darex kuchnie szczecin "

 

Nie wiem co kto rozumie za przyzwoitą cene ale pan jest solidny, terminowy, kuchnia ładna ... choc nie moja :( ale nadzorowałam jej powstanie od projektu do realizacji wiec wiem co mowie.

 

Oj tez stanowczo polecam firmę DAREX, świetne kuchnie i profesjonalna obsługa pana Darka. Ja mam już kuchnie wycenioną i będę ją miała w swoim domu :)))

 

Poczytalam przy okazji o zasadach otrzymywania listy wykonawców i się udzielam, może kiedyś na nią zsłużę :roll:

 

Ponawiam swą prośbę o namiary na

- Kafelkarzy artystów

- parkieciarzy

- schody

- brukarzy

 

pozdrawiam wszystkich bywalców tych mniej i tych bardziej

aktywnych :wink:

 

Ja stanowczo również polecam firmę DAREX, świetne kuchnie i profesjonalna obsługa p. Darka. Ja w swoim domu bedę miała właśnie mebelki jego projektu.

 

cześć

jeśli mogę coś dodać w kwestii mebli kuchennych na wymiar. Pieć lat temu zamawiałem meble kuchenne u gościa w skolwinie ("Manus Mebel" lub jakoś podobnie :wink: ) na tamte czasy był bezkonkurencyjny cenowo przy dobrej jakości) ale jeśli chodzi o pomysły i projekt to był lekko zacofany :D Mi pasowało bo kuchnię sam zaprojektowałem a wykonał ją bardzo dobrze.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej szukam firmy, która za znośną cenę wtykona kuchnię na wymiar

 

Hej , znam dwie firmy które robią meble na wymiar. Pierwsza robiła u mnie w domu - "Art-Mebel" Tomasz Rajtak 603939530. Drugiej firmy widzialem realizacje i wspołpracuje z nimi - Piotr 723070050.

Pozdrawiam

 

Witam,

polecm firme DAREX . Nie pamiętam tel. ani adresu e-mail .Wpisz w wyszukiwarce " darex kuchnie szczecin "

 

Nie wiem co kto rozumie za przyzwoitą cene ale pan jest solidny, terminowy, kuchnia ładna ... choc nie moja :( ale nadzorowałam jej powstanie od projektu do realizacji wiec wiem co mowie.

 

Oj tez stanowczo polecam firmę DAREX, świetne kuchnie i profesjonalna obsługa pana Darka. Ja mam już kuchnie wycenioną i będę ją miała w swoim domu :)))

 

Poczytalam przy okazji o zasadach otrzymywania listy wykonawców i się udzielam, może kiedyś na nią zsłużę :roll:

 

Ponawiam swą prośbę o namiary na

- Kafelkarzy artystów

- parkieciarzy

- schody

- brukarzy

 

pozdrawiam wszystkich bywalców tych mniej i tych bardziej

aktywnych :wink:

 

Ja stanowczo również polecam firmę DAREX, świetne kuchnie i profesjonalna obsługa p. Darka. Ja w swoim domu bedę miała właśnie mebelki jego projektu.

 

o tej firmie mowicie?:

http://www.darex.shost.pl/index.htm

czy robią wycenę i projekt za darmo?

 

Tak robi projekty i wyceny za darmo i moim zdaniem ie "kroji", a do tego doradza. Jak dla mnie bardzo ok, a wycen miałam siedem :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako brukarzy podaję firmę Elbud przy ul. Hangarowej 2 :-).

Ja to mam ten problem, że działkę uzbroiłam bardzo łatwo, ale teraz nie mogę nijak uzyskać pozwolenia na budowę!! Normalnie jakieś czary... Może ktoś umie mi doradzić, jak pozytywnie załatwić sprawę w starostwie Police....

 

Choć też nie było łatwo z uzyskaniem PnB to jednak większość uciech nas ominęła bo ...

to architekt napocił się w urzędach.

Umowa na adaptację zawierała też uzyskanie PnB...uważam, że to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które nie trawią urzędów i korowodów z papierami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Uzyskanie samodzielnie PnB w Policach, jeżeli architekt własciwie przygotuje dokumentacje ,nie stanowi najmniejszego problemu , a nawet w sposób znaczący może skrócić czas oczekiwania na to pozwolenie. Architekt , nie będzie specjalnie marnował czasu, żeby zakręcić sie koło Waszej sprawy, wszystko będzie trwało zgodnie z przepisami - tak było w przypadku brata, który zlecił to pracowni - czekał prawie miesiąc dłużej od nas ,którzy wzieliśmy sprawy we własne ręce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Uzyskanie samodzielnie PnB w Policach, jeżeli architekt własciwie przygotuje dokumentacje ,nie stanowi najmniejszego problemu , a nawet w sposób znaczący może skrócić czas oczekiwania na to pozwolenie. Architekt , nie będzie specjalnie marnował czasu, żeby zakręcić sie koło Waszej sprawy, wszystko będzie trwało zgodnie z przepisami - tak było w przypadku brata, który zlecił to pracowni - czekał prawie miesiąc dłużej od nas ,którzy wzieliśmy sprawy we własne ręce.

 

Nie układajmy wszystkich architektów do jednej szufladki. Ja zleciłąm całość architektowi, łacznie z pnb i czekałam na nie nie cały miesiąc, wszystko było bardzo fachowo i szybko załatwione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)

dawno się nie odzywałam, ale co jakiś czas do Was zaglądam. Mieliśmy zaczynać budowę w zeszłym roku, niestety trochę nam się wszystko po przesuwało. Ale teraz mam nadzieję już nic nam nie przeszkodzi i zaczniemy jak tylko pogoda pozwoli. Niestety ze względu na opóźnienie rozpoczęcia budowy wcześniej wybrana przez nas ekipa zaczęła już inne budowy, w związku z czym szukamy nowej.

Mamy dwie ciekawe oferty ale w sumie nie udało mi się znaleźć żadnych informacji na forum na temat tych ekip (na liście wykonawców też ich nie ma), a nie chcielibyśmy "kupować kota w worku".

 

Chciałabym Was prosić o opinie czy ktoś z Was korzystał kiedyś z usług Pana Norberta Majewskiego i jego ekipy lub z usług firmy Panów Ziembickich?

 

I jeszcze jedno pytanie, jak sądzicie czy lepiej zlecić ekipie wykonanie samej robocizny czy zgodzić się również na zakup materiałów przez nich? Jak to wygląda pod względem ekonomicznym, bo szczerze mówiąc nasz budżet nie jest zbyt duży.

 

Będę bardzo wdzięczna za Waszą pomoc. Myślę, że teraz będę już coraz częściej do Was zaglądać i udzielać się na forum :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno pytanie, jak sądzicie czy lepiej zlecić ekipie wykonanie samej robocizny czy zgodzić się również na zakup materiałów przez nich? Jak to wygląda pod względem ekonomicznym, bo szczerze mówiąc nasz budżet nie jest zbyt duży.

 

Będę bardzo wdzięczna za Waszą pomoc. Myślę, że teraz będę już coraz częściej do Was zaglądać i udzielać się na forum :).

 

Jeżeli masz czas to lepiej samemu kupowac materiały - wiesz jakiej jakości, wiesz ile kupisz i ile zużyjesz, możesz negocjowac ceny, a obietnice wykonawców, że mają "układy" i rabaty w hurtowniach często nie mają pokrycia, a jeżeli nawet to częśc tych upustów i tak idzie do kieszeniu wykonawcy

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...