Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 68,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8062

  • Didi

    3934

  • bodekku

    3712

  • bryta

    3364

Najaktywniejsi w wątku

probuje wysłać Ci PW i dostaje taki komunikat:

barnich has exceeded their stored private messages quota and cannot accept further messages until they clear some space

 

w dalszym ciagu brak miejsca! w takim razie napiszę na forum co miałem napisac na PW, to żadna tajemnica:

 

Witaj!

 

Próbuję raz jeszcze, wczesniej się napisałem i nic z tego nie wyszło. Oprócz samych namiarów na architekta (doszukałem się dzisiaj na forum nazwiska Lorek) prosiłbym Ciebie o info, jaki był zakres Twoich prac u architekta i jakie z tego tytułu poniosłeś koszta. Siedzę i czytam forum i jestem trochę załamany kwestią tej tzw. listy wykonawców, która dostac moga tylko aktywni i zasłużeni forumowicze. Ja dopiero ruszam z tematem i sie smieje, ze powinienem porzucic prace by miec czas na samo czytanie forum, a co dopiero aktywne uczestnictwo. Po architekcie będę szukał namiarów na geodetę, jeśli i w tym temacie możesz pomóc to poproszę.

 

Pozdrawiam

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz wprowadzic zmiany, które są "architektonicznie" istotne czyli np zmiana scian konstrukcyjnych, dachu pow. zabudowy albo kubatury to adaptacja wyniesie tyle samo co projekt indywidualny. Jezeli chcesz naniesć zmiany typu: wieksze okno albo gdzie indziej usytuwane to faktycznie są to zmiany "niewielkie". W przypadku adaptacji projektu moim zdaniem najwazniejszą cechą architekta powinna być jego "skuteczność w urzędzie". Ja otrzymałem decyzję - pozwolenie na budowę - po 5 tygodniach od piewrszego spotkania z architektem, którego polecono mi właśnie na tym forum. Dlatego czuję się w obowiązku i też Tobie go polecam (inf na priv).

pozdrawiam Bartek

 

Barnich, czy ja również mogę prosić o namiary na polecanego przez Ciebie architekta? Też jestem na etapie przymiarek do projektu...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barnich, czy ja również mogę prosić o namiary na polecanego przez Ciebie architekta? Też jestem na etapie przymiarek do projektu...

Pozdrawiam.

 

Wiesz co, chyba chodzi tutaj o firmę L&W i Pana Lorka.... siedziba na Placu Batorego 3, poszukaj w necie namiary znajdziesz, jak przeszukiwałem archiwum Grupy Szczecińskiej, to w sumie namiary tylko na tego Pana znalazłem, ale zobaczymy, czy Barnich to potwierdzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Flawia
Sławek, możesz przyjść do nas na Hangarową 2 porozmawiać bez żadnych zobowiązań. Jestem bardzo ciekawa jaką masz działkę i jaki projekt dla niej wybrałeś,czy zgadza się on z Planem albo dec o w.z. ? Każda działka jest inna i bardzo lubię pomyśleć, co na danej działce powinno zostać wybudowane. Chętnie doradzę. Jestem architektem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

probuje wysłać Ci PW i dostaje taki komunikat:

barnich has exceeded their stored private messages quota and cannot accept further messages until they clear some space

 

w dalszym ciagu brak miejsca! w takim razie napiszę na forum co miałem napisac na PW, to żadna tajemnica:

 

Witaj!

 

 

 

 

 

 

 

 

Próbuję raz jeszcze, wczesniej się napisałem i nic z tego nie wyszło. Oprócz samych namiarów na architekta (doszukałem się dzisiaj na forum nazwiska Lorek) prosiłbym Ciebie o info, jaki był zakres Twoich prac u architekta i jakie z tego tytułu poniosłeś koszta. Siedzę i czytam forum i jestem trochę załamany kwestią tej tzw. listy wykonawców, która dostac moga tylko aktywni i zasłużeni forumowicze. Ja dopiero ruszam z tematem i sie smieje, ze powinienem porzucic prace by miec czas na samo czytanie forum, a co dopiero aktywne uczestnictwo. Po architekcie będę szukał namiarów na geodetę, jeśli i w tym temacie możesz pomóc to poproszę.

 

Pozdrawiam

 

Masakra z tym nowym forum w skrzynce mam tylko 8 krótkich wiadomości wiec chyba będzie już ok. Jeżeli chodzi o architekta to "mój" zaadoptował projekt, wykonywał wszystkie projekty przyłączy prowadził wszystko aż do uzyskania pozwolenia na budowę (pozwolenie otrzymałem po ok 5-6 tygodniach od pierwszego spotkania) Zmiany jakie wprowadziłem to częściowe podpiwniczenie, wielkość okien oraz ich rozmieszczenie no i poprzemieszczanie ścian działowych. Za wszystko zapłaciłem chyba 5.500, miałem tańsze wyceny, ale widząc jak inni się "męczą" z arch. to uważam że to był dobry wybór. Jeżeli chodzi o geodetę to nie polecam swojego (nieterminowy) a za wtórnik zapłaciłem 800 zł. Mogę Ci polecić górali do budowy z których jestem bardzo zadowolony. Przyślij prywatnego meila.

pozdrawiam Bartek

Sławek

ss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rok temu byly poruszany temat typu : szkola i przychodnia. Dotyczyl Dobrej, Bezrzecza, Wolczkowa i okolic.

Co do szkoly to ciagle plecam ta na Glebokim (byla SP21) - w tym roku nabor juz sie zakonczyl.

co dp rzychodni, to na Bezrzeczu ostatnie oseiedle przezd granica miasta w kierunku Wolczkowa) powstala nowa przychodnia. Wg mnie jest ok i najblizej. To chyba jakas czesc wiekszej sieci. Pracuja o 8-18, maja punkt szczepien czy pobieranie krwi itp.

 

Fantom

 

W Dobrej została rozszerzona oferta przychodni rodzinnej o nowych specjalistów. Niestety nie wiem o jakich. Przychodnię na ul. Górnej w Bezrzeczu polecam, należę do ich oddziału na Szafera. Ta na Bezrzeczu jest nowa, jeszcze nie przepełniona....

 

Mam propozycję, byśmy pisali o tym, co oferują nasze gminy. Czasem wiemy coś ciekawego i moglibyśmy się tym z innymi podzielić na forum, tym bardziej, że wszyscy jesteśmy nowi w okolicach swoich nowych domów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek, możesz przyjść do nas na Hangarową 2 porozmawiać bez żadnych zobowiązań. Jestem bardzo ciekawa jaką masz działkę i jaki projekt dla niej wybrałeś,czy zgadza się on z Planem albo dec o w.z. ? Każda działka jest inna i bardzo lubię pomyśleć, co na danej działce powinno zostać wybudowane. Chętnie doradzę. Jestem architektem.

 

Dzięki Flawia za propozycję, jak tylko będę w stanie określi, kiedy mógłbym na Hangarową zajrzeć dam znać wcześniej na forum lub PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek, możesz przyjść do nas na Hangarową 2 porozmawiać bez żadnych zobowiązań. Jestem bardzo ciekawa jaką masz działkę i jaki projekt dla niej wybrałeś,czy zgadza się on z Planem albo dec o w.z. ? Każda działka jest inna i bardzo lubię pomyśleć, co na danej działce powinno zostać wybudowane. Chętnie doradzę. Jestem architektem.

 

Flawia, ja jeśli mogę, chętnie skorzystam z twojej rady.

Mam dylemat: chcę zrobić trochę znaczących zmian w projekcie Natalia z MG projekt: http://www.mgprojekt.com.pl/domki/natalia/rzuty.php

m.in. zlikwidować podcień powiększając salon, zlikwidować wykusz i zrobić z boku wyjście na taras, wysunąć ok 1 m garaż do frontu tak aby schody też się przesunęły po to aby poddasze mogło mieć formę poddasza wg projektu Natalia II: http://www.mgprojekt.com.pl/domki/natalia2/rzuty.php

Podpowiedz proszę czy takie zmiany to są w ramach adaptacji projektu, czy należałoby właściwie zlecić indywidualny projekt. Nie wiem np. czy likwidacja podcienia nie jest znaczącą zmianą konstrukcyjną (jest to przecież ściana nośna).

Bardzo proszę o radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szukam namiarów na sprawdzonego inspektora budowlanego, czy ktoś z Was budował z firma ,, TP Spółka Cywilna Tomasz Szulc Paweł Szulc ,,? Wiem ze jest na szczecińskiej liście ale ostatnie wpisy pochodzą z 2008 roku a do tego czasu rożnie może być....

Edytowane przez kuciar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flawia, ja jeśli mogę, chętnie skorzystam z twojej rady.

Mam dylemat: chcę zrobić trochę znaczących zmian w projekcie Natalia z MG projekt: http://www.mgprojekt.com.pl/domki/natalia/rzuty.php

m.in. zlikwidować podcień powiększając salon, zlikwidować wykusz i zrobić z boku wyjście na taras, wysunąć ok 1 m garaż do frontu tak aby schody też się przesunęły po to aby poddasze mogło mieć formę poddasza wg projektu Natalia II: http://www.mgprojekt.com.pl/domki/natalia2/rzuty.php

Podpowiedz proszę czy takie zmiany to są w ramach adaptacji projektu, czy należałoby właściwie zlecić indywidualny projekt. Nie wiem np. czy likwidacja podcienia nie jest znaczącą zmianą konstrukcyjną (jest to przecież ściana nośna).

Bardzo proszę o radę

 

boja2401 wejdż na wątek o projekcie Natalia, wiele ludzi robiło tam zamiany takie jakich chcesz ty dokonac i opisują wszystko. Ja na szczęście nie wiele tych zamian wprowadzałam więc jeśli chodz oto to Ci ne pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Dobrej została rozszerzona oferta przychodni rodzinnej o nowych specjalistów. Niestety nie wiem o jakich. Przychodnię na ul. Górnej w Bezrzeczu polecam, należę do ich oddziału na Szafera. Ta na Bezrzeczu jest nowa, jeszcze nie przepełniona....

 

Mam propozycję, byśmy pisali o tym, co oferują nasze gminy. Czasem wiemy coś ciekawego i moglibyśmy się tym z innymi podzielić na forum, tym bardziej, że wszyscy jesteśmy nowi w okolicach swoich nowych domów :)

 

dobry pomysł,

 

ja szukam żłobka w naszej gminie, przedszkol troche u nas jest wiec z tym chyba nie ma problemu.Ale znalezienie żłobka graniczy z cudem chyba :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szukam namiarów na sprawdzonego inspektora budowlanego, czy ktoś z Was budował z firma ,, TP Spółka Cywilna Tomasz Szulc Paweł Szulc ,,? Wiem ze jest na szczecińskiej liście ale ostatnie wpisy pochodzą z 2008 roku a do tego czasu rożnie może być....

 

na stronie internetowej tpszulc.pl masz ich realizacje domków z adresami, spisz, podjedź do właścicieli i popytaj... albo najlepiej niech sami dadzą Ci adresy, jak dobrze robią to się nie powstydzą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Flawia

boja2401: nie umiem wysłać pw w tym nowym forum.

zmiany w parterze wydaja sie calkiem typowe, ale poddasze zabazgrało by się totalnie po nich. Mimo wszystko potrzebuję widzieć działkę, czasem wykusz to jedyny sposób na słońce w salonie. Kuchnia duża, jeśli stół będzie na srodku kuchni to można zlikwidować jadalnię przed kuchnią spokojnie, bo wliczanie powierzchni jadalni do powierzchni salonu to trochę oszukaństwo jest, ukrywa prawdę, jak malutki jest ten salonik...... Czy na pewno nie istnieje projekt typowy zawierający te modyfikacje? Ta Natalia już kupiona? Mój mail to [email protected] . żal likwidować podcień ale można w adaptacji dorysować dodatkowy dach nad wyjściem z salonu do ogrodu. Głupie trochę te WC przy przedsionku, szkoda mieć wiecznie ciemne WC z wentylacją mechaniczną przy tylu wlasnych ścianach zewnętrznych, bym je skreśliła, hol się powiększy reprezentacyjne albo akurat miejsce na comandora by było... Łazienka za mała jak na willę, nie robi się wanien i prysznicy na ścianie zewnętrznej i brak rezerwy terenu na bidet. 4,6 m2 łazienki to blokowe wymiary... pewnie łazienkę da się powiększyć o przestrzeń pod schodami, częściowo weszłaby tam wanna i może pralka z brudownikiem... Można też lazienkę powiększyć o część pomieszczenia gospodarczego, idealem byłoby osiągnąć 9 m2 podłogi łazienki...

Tak poza tym, to wejście główne do domu jest takie troche skromne, dobrze, że zadaszone, ale jakieś takie, jakby to było mieszkanie kierowcy tych wozów co stoją w garażu... mam nadzieje że nie urazilam, ale może wrażenie da się poprawić po zrobieniu czegoś jeszcze z dachem, jeśli działka pozwoli. A może dzialka jest narożna? wrażenie wtedy byłoby inne... Chętnie zobaczę skan mapy na maila i dowiem się "po co dlaczego" i już prywatnie się pozastanawiam...

Edytowane przez Flawia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy miał z Was ktoś do czynienia w zakresie wentylacji mechanicznej i kominka z płaszczem wodnym z firmą Biernat ze Szczecina? Proszę o jakieś opinie.

 

Ja aktualnie jestem po podpisaniu umowy z ww. firmą na wykonanie instalacji wentylacji mech. Pierwsze prace już wykonane (część otworów w ścianach). Rury chciałem żeby układali dopiero po tynkach (po 20 kwietnia). Więc więcej będę mógł napisać później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...