Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie,

możecie polecić kogoś do ocieplania budynków?

Jaka teraz cena u nas w Szczecinie za elewację, ocieplenie + robociznę + tynk?

Na razie dostałam jedną wycenę: robocizna to 42 zł / m2, a na gotowo przy 20cm styropianu +tynk akrylowy to 105 zł / m2. Cena ta nie zawiera podbitki.

Możecie się odnieść do tych kosztów?

dzięki

My za ocieplenie wełną wraz z kołkowaniem mamy po 45zł- sama robocizna i bez pucu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8062

  • Didi

    3934

  • bodekku

    3712

  • bryta

    3364

Najaktywniejsi w wątku

Kochani mam prośbę (proszę się nie śmiać). Pani architekt potrzebuje ode mnie warunków przyłączy mediów (budowa będzie w Dobrej), w związku z czym zaopatrzyłem się w stosowne druki o wydanie warunków przyłączenia od ENEA Szczecin, Gazowni Szczecin i Gminy Dobra (kanalizacja). Czytam te druki i zielony jestem jak ufoludek! Kompletnie nie wiem, jaki tam parametry podać... Próbowałem np. na infolinii w ENEA coś się podpytać, to dowiedziałem się tylko, że układ 3-fazowy i docelowo 11-14 kW. Ale czy 11 czy 14 oraz jaka moc na budowę - tego kompletnie nie wiem. Na drukach do gazowni mam podać moc urządzeń kuchenki, kotłów, gdmina oczekuje, iż podam ile i jakich ścieków i jakiej jakości będę "wytwarzał"... Co ja mam z tym zrobić? Mam nadzieję, że nie uznacie mnie za głupka z tymi pytaniami! ;-)))

 

Witam

 

Elektryka-Układ 3-fazowy 12KV. Jeśli chodzi o budowlany to ja bym sie tak nie pchała ponieważ jak wiadomo budowlany jest bardzo drogi w rachunkach spróbuj bez budowlanego może ci sie uda. Jesli bedziesz potrzebował pomocy w wypełnieniu druku pisz na piv postaram ci sie pomóc ale dopiero od 4maja bo teraz mam przeprowadzkę i wpadłam na forum tylko na chwilkę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jej a kto ci robił projekt? Ja za zmiany w projekcie gotowym z ktorego ostatecznie zrezygnowałem najtańszą ofertę jaka dostałem to 6 tyś, najdroższą 15 tyś netto. Zdecydowałem sie na projekt indywidualny bo niewiele więcej wychodzi. Za 3 tyś chyba bym powrócił do projektu gotowego!

 

Adaptacja projektu za 6 - 8 tys? Ja za projekt gotowy, indywidualny tyle zapłaciłem. Ale nie u szczecińskiego architekta. Trzeba szukać dalej. Pamiętam, jak dostałem ofertę od architekta z Gryfina na kwotę 22 683 zł. Puste rubryki, a na na dole ta suma ogółem. Taka liczba wzięta z sufitu. Przez tydzień się z tego śmiałem. Prawda, że muszę trochę pobiegać po urzędach, przy załatwianiu PnB, ale za 7, 8 tys. mogę biegać. Zajęło mi to w sumie z 5,6 godzin, z czego 9/10 to dojazdy. Lepiej biegać samemu niż płacić architektowi 1 czy 2 tys. zł./godzine załatwiania w urzedach.

Rada dla wszystkich: drogo w Szczecinie? Szukajcie dalej. Znajdziecie takich samych albo i lepszych fachowców a znacznie taniej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak odnośnie jeszcze ocieplenia....

Jakim systemem robiliście elewacje ocieplając wełną.

Jakiego producenta.

Gdzie w Szczecinie mają dobre ceny i jeszcze lepszy wybór kolorystyczny.

 

Ja robilem welna paroc 15 cm.

Kolor poloze pozniej,

Jak chcesz sprobowac ekipe, ktora mi robila, to moge dac namiar.

Jestem zadowolony. Do ceny musisz sie dogadac z nimi.

 

Pozdrawiam,

Szymek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robilem welna paroc 15 cm.

Kolor poloze pozniej,

Jak chcesz sprobowac ekipe, ktora mi robila, to moge dac namiar.

Jestem zadowolony. Do ceny musisz sie dogadac z nimi.

 

Pozdrawiam,

Szymek

 

ja poprosze o namiary na ta ekipe, docieplenie planuje w czerwcu/lipcu, i powoli zaczynam sie rozgladac za ekipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda, że muszę trochę pobiegać po urzędach, przy załatwianiu PnB, ale za 7, 8 tys. mogę biegać. Zajęło mi to w sumie z 5,6 godzin, z czego 9/10 to dojazdy. Lepiej biegać samemu niż płacić architektowi 1 czy 2 tys. zł./godzine załatwiania w urzedach.

 

Witaj Kalistter,

Chyba jestem w błędnym przekonaniu, że bez uprawnień architekta, niewiele jesteśmy w stanie załatwić. Przecież to architekt musi wyrysować dom na działce i zrobić projekty przyłączy. Gdy on to wszystko wyrysuje to dopiero wtedy możesz zanieść papiery do powiatu. Mógłbyś mnie oświecić? Z góry dzięki. Pozdrawiam, Ronin+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robilem welna paroc 15 cm.

Kolor poloze pozniej,

Jak chcesz sprobowac ekipe, ktora mi robila, to moge dac namiar.

Jestem zadowolony. Do ceny musisz sie dogadac z nimi.

 

Pozdrawiam,

Szymek

Dzięki wielkie,ale ekipe już mam.

Tak z ciekawości jaką miałeś cene robocizny za m/kw .

Może być na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaptacja projektu za 6 - 8 tys? Ja za projekt gotowy, indywidualny tyle zapłaciłem. Ale nie u szczecińskiego architekta. Trzeba szukać dalej. Pamiętam, jak dostałem ofertę od architekta z Gryfina na kwotę 22 683 zł. Puste rubryki, a na na dole ta suma ogółem. Taka liczba wzięta z sufitu. Przez tydzień się z tego śmiałem. Prawda, że muszę trochę pobiegać po urzędach, przy załatwianiu PnB, ale za 7, 8 tys. mogę biegać. Zajęło mi to w sumie z 5,6 godzin, z czego 9/10 to dojazdy. Lepiej biegać samemu niż płacić architektowi 1 czy 2 tys. zł./godzine załatwiania w urzedach.

Rada dla wszystkich: drogo w Szczecinie? Szukajcie dalej. Znajdziecie takich samych albo i lepszych fachowców a znacznie taniej.

 

Pozdrawiam

Mnie udało się namówić sąsiadów, młode małżeństwo architektów. Cena będzie myślę bardziej przystępna. Trochę mniej mają doświadczenia w samodzielnym projektowaniu - to minus ale za to mają pomysły, wyniesione między innymi z pracy za granicą zdrowe podejście (wielkość domu :), rozwiązania techniczne) no i są za ścianą więc daleko nie mam. Jak się sprawdzą to zamieszczę na liście.

Co do cen budowlanych to Szczecin jest jakimś dziwem, nic tu specjalnego nie ma a ceny jak z kosmosu. Przez to sąsiedztwo z Niemcami czy co? Na wschodzie wszystko praktycznie można kupić o 1/3 taniej jak się postarać. Tylko wieźć to taki kawał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie

Chcę zrobić takie kwietniki pod oknami jak myślicie czy uchwyty na te kwietniki zamontować bezpośrednio na mur czyli przed ociepleniem czy po ociepleniu?

pzdr Bartek

 

Jeśli duże kwietniki to pod ocieplenie. Musisz się liczyć z pewną stratą na izolacji cieplnej. Jeśli uchwyty będą metalowe to muszą być rewelacyjnie zakonserwowane, żebyś nie miał rdzawych zacieków na elewacji. Pozdrawiam, Ronin+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Elektryka-Układ 3-fazowy 12KV. Jeśli chodzi o budowlany to ja bym sie tak nie pchała ponieważ jak wiadomo budowlany jest bardzo drogi w rachunkach spróbuj bez budowlanego może ci sie uda. Jesli bedziesz potrzebował pomocy w wypełnieniu druku pisz na piv postaram ci sie pomóc ale dopiero od 4maja bo teraz mam przeprowadzkę i wpadłam na forum tylko na chwilkę.

 

Pozdrawiam

 

Dzięki Catharina,

 

posłuchałem Waszych rad i odwiedziłem wszystkie 3 instytucje, gdzie pomogli mi wypełnić papierki i mam to już złożone. Odnośnie prądu to w obu rubrykach było 12. Gmina (wodociągi) i Enea każą sobie czekać 3 tygodnie, gazownicy cztery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie do was ile płaciliście za wykonanie wew. instalacji gazowej, to jest instalacja gazowa od skrzynki gazowej na granicy działki do domu i potem w domu do kotłowni i kuchenki gazowej w kuchni. Proszę o szybka odpowiedź.

 

 

Witam też wprowadzam gaz do domu i robię to trochę inaczej.Rury gazowe wewnątrz budynku nie należy zabudowywać::to robimy dwa wejścia do domu jedno do pieca w kotłowni drugie do kuchenki w kuchni .Do 20m od licznika na skraju działki do budynku nie wymaga się skrzynek na elewacji budynku. Rozgałęzienie robimy w ziemi na żółtej rurce plastyk pionowe podejścia do domu metal i przy gazomierzu pod skrzynką gazomierzową też metal. Pozdrawiam Biernapiotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kalistter,

Chyba jestem w błędnym przekonaniu, że bez uprawnień architekta, niewiele jesteśmy w stanie załatwić. Przecież to architekt musi wyrysować dom na działce i zrobić projekty przyłączy. Gdy on to wszystko wyrysuje to dopiero wtedy możesz zanieść papiery do powiatu. Mógłbyś mnie oświecić? Z góry dzięki. Pozdrawiam, Ronin+

 

Oczywiście, że projekt budowlany plus instalcje przygotowuje uprawniony architekt. Ale ja załatwiam bieganie po urzędach, czyli jak coś sie nie zgadza to kontaktuję się z architektem, który to poprawia, przesyła do mnie, poczta - 2 dni, ja ide do urzędu itd. Jest to trochę uciążliwe, ale za takie pieniądze, to moge to robić. W sumie te formalności nie są az takie kłopotliwe. Polecam to także innym. Nie należy się bać tego PnB.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam też wprowadzam gaz do domu i robię to trochę inaczej.Rury gazowe wewnątrz budynku nie należy zabudowywać::to robimy dwa wejścia do domu jedno do pieca w kotłowni drugie do kuchenki w kuchni .Do 20m od licznika na skraju działki do budynku nie wymaga się skrzynek na elewacji budynku. Rozgałęzienie robimy w ziemi na żółtej rurce plastyk pionowe podejścia do domu metal i przy gazomierzu pod skrzynką gazomierzową też metal. Pozdrawiam Biernapiotr

 

Witam

 

Też robię dwa wejścia gazu do domu, jedno do kuchni drugie do kotłowni. Pisałem wtedy w skrócie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie po Majówce. U mnie robi się elewacja i czas pomysleć czym wyłożyć taras. Myśleliśmy o starobruku czy ktoś coś takiego posiada i czy macie moze namiary gdzie mozna tanio i dobrze coś takiego dostać. Jak na razie byłam w SCMB ale moze gdzieś jeszcze. Felp me !!!

Szybko trzeba zrobić izolację tarasu nim dojdą tam z ociepleniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że projekt budowlany plus instalcje przygotowuje uprawniony architekt. Ale ja załatwiam bieganie po urzędach, czyli jak coś sie nie zgadza to kontaktuję się z architektem, który to poprawia, przesyła do mnie, poczta - 2 dni, ja ide do urzędu itd. Jest to trochę uciążliwe, ale za takie pieniądze, to moge to robić. W sumie te formalności nie są az takie kłopotliwe. Polecam to także innym. Nie należy się bać tego PnB.

 

Pozdrawiam

 

ja też mam w planie sam załatwić PNB, chyba urzędnicy nie są już tacy straszni a i czasy, kiedy to bez koperty pod stołem nie dało się nic załatwić też minęły... (może nie wszędzie ;-) W kązdym bądź razie po wizytach w urzędach odnośnie złożenia wniosków o wydanie warunków przyłączenia jestem optymistycznie nastawiony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...